Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.11.2019
17
9
3
106
U tome i je problem, uzimanjem dodatne masnoče kanabinoidi zaobilaze jetru a to nije dobro ukoliko je jetra problem ili je dio problema kao u vašem slučaju. U kojem smislu teško podnosi oralno uzimanje?
Boli je želudac, mučnina, vrlo brzo dostigne punu pogođenost kod malih doza, okus ulja joj je jako neprijatan , posle overdosea jako slaba po koji dan. Ali nije neka razmažena maza, prošla operaciju dbelog crijeva, hemoterapije sa oxeloplatinom, godinu dana na capatibinu sa ozbiljnim nuspojavama, jaki bolovi u leđima, problemi sa hemeroidima, stolicom... Trudi se koliko tjelo i duh izdrži ali do grama je još tako puno..pa tražimo alternativu.
Je li moguče da udeo sative u ulju pojača bolove ?
 

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
605
1.414
163
72
I meni zvuči kao SF, ali eto... vidio sam negdje na RSO stranici i našao sam čak i ovaj video...
gdje lijepo kaže... gledaj od 1:00 min.
Znači kaže...
Od 1kg neke ulične ajmo reći koja ima i sjemenki dobiješ 70-80g, a od 1kg kvalitetne dobiješ od 175-200g pa čak i više od 200g. Eto...neznam!
Šta se otapala tiče tu imamo prilični raskorak sa Amerima. Rick koristi isopropil 99% a kod nas je etanol najjači 96%. Isto tako jedini je etanol (96%)
bez ikakovih primjesa dok za druga otapala (denaturirana) nismo sigurni šta je u njima.
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.282
358
. Ukucate u Google Isopropilni alkohol i dat če vam više rezultata. Ali, ima ga za kupit...
Ako koristite mob upalite lokaciju pa vam daje po lokaciji najbližu trgovinu!
Čipoteka ima ovaj...
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Pokušala sam da koristim search, ali nisam uspela.
Da li neko zna u SRB gde se može kupiti izopropilni alkohol, da je kupovao neko ili kako god?
Ono što sam malo slušala i čitala čula sam da u neke znaju da stave određene aditive kako bi obeshrabrili da ljudi (nekako) to konzumiraju. Pa se plašim da ne naletim na to. Jednu firmu koja prodaje naznačeno čist sam kontaktirala prodaje samo pravnim licima. :/

Edit.
Jedino što sam nasla je ovako nešto
7a375a896c90e07a2edd158b198a1a07-500x500.jpg
Namenjeno za kozmetičku upotrebu, ali sam proguglala i sajt proizvođača i deluje mi kao da je čist isopropil.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica
07.03.2019
30
47
18
Ne moras u izopropil stavljati nikakve aditive, dovoljno je otrovan i ovako.

:D

To na sto ti mislis je tzv. "denaturiranje", a radi se u apotekama i bolnicama sa etanolom, da ga kao sto kazes, ljudi ne bi ispijali.
Cak se dogodi da se cesto u tu svrhu upravo koristi izopropil.

Ako se odlucis na izopropil, svakako gledaj da bude taj 99%-tni sa slike, nikako 70%-tni.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica

Pablito

Banned
Banovan
02.07.2017
374
2.148
143
Amsterdam-Netherlands
Pokušala sam da koristim search, ali nisam uspela.
Da li neko zna u SRB gde se može kupiti izopropilni alkohol, da je kupovao neko ili kako god?
Ono što sam malo slušala i čitala čula sam da u neke znaju da stave određene aditive kako bi obeshrabrili da ljudi (nekako) to konzumiraju. Pa se plašim da ne naletim na to. Jednu firmu koja prodaje naznačeno čist sam kontaktirala prodaje samo pravnim licima. :/

Edit.
Jedino što sam nasla je ovako nešto
Pogledajte prilog 317956
Namenjeno za kozmetičku upotrebu, ali sam proguglala i sajt proizvođača i deluje mi kao da je čist isopropil.

https://trend-cosmetics.co.rs/izopropil-alkohol-od-99-948ml

 
  • Love
Reactions: Space_Lulu
11.01.2020
11
31
13
51
Zdravo i postovanje svima na forumu,

zena mi operisala rak dojke 10/2017 (hemoterapiju i hormonterapiju smo posle op odbili). Nažalost se rak opet vratio na limfne žlezde i dve metastaze na jetri 12/2019. Počeli smo sa target terapiju (Palbociclib) i hormon terapiju (Letrozol) od 01/2020. Pored toga smo krenuli i ulje (THC oko 60%) koristi paralelno od 12/2019. Uzimali smo oko 1,2g dnevno (rektalno 5x0,2g i navečer oralno 0,2g).

Bili smo pre par dana da pregledamo krvnu sliku. Tumor markeri su se dalje povećali pored pregleda u januaru. Čitao sam u forumu da je dostupnost kanibioida bolja sa BioMix-a poput Herbal Bob’a. Tako da smo se prebacili na BioMix (uzeo sam umesto 10g ulja 15g). Pa bih zamolio na forumu ljude sa iskustvom za pomoć. Pošto je i jetra u pitanju da li doza BioMix-a (15g) dovoljna ili da povećam? Ili da ženi pred spavanja dam dodatno oralno još ulje?

Žena mi dobro podnosi ulje. Nema bolova i moral je tu da se borimo (pored sedmoro dece i nema druge mogučnosti)

Zahvaljujem se za svaku pomoć i želim svako dobro.
 
17.01.2020
8
2
3
41
Dobro večer. Nakon dobrog upoznavanja sa forumom krećem i ja u avanturu sađenja. E sad prvo razlog, DA nazalost tumor. Sažeto: moj tata u 2.mjesecu prosle godine operirao tumor mokraćnog mjehura koji je (po doktorima) nekim čudom metastezirao na limfne čvorove lijevo od mjehura, zatvorio ureter (zbog veličine 4,5cm) što je rezultiralo vađenjem lijevog bubrega u 11. mjesecu. Pošto je tumor najašio na ilijačne žile koje idu u lijevu nogu (koje dr. nisu mogli izvaditi) dobio je kemo (gemcitabin+cisplatin 4 ciklusa). Krenuo prošli tjedan sa kemo. E sad, ulje je koristio rektalno (došli do 27 zrna dnevno) što mu je očigledno popravilo nalaze kreatinina, ali sada nakon kemo (3 dana) biomix kapsule 3xdnevno oralno zbog problema sa stolicom i korištenjem čepića za bolove. Povijest bolesti bi mogla potrajati...nabavila sam ulje, ali bi ipak zasadila svoje biljke i to bi ih prebacila na otvoreno kada vrijeme dozvoli. Koje? Molim pomoć, dr. invanzivni urotelni Marinom. Ne znam sastav ulja koje imamo. Jedno je iz Engleske koje još nije koristio, drugo je iz Slovenije lijepe jantarne boje i prava smola, dosta ga osjeti kada uzme, a treće je dosta vodljikasto i tamno a bome i njega osjeti. Inače tata ima 69 god. vidite 170 cm, i kg u deficitu od tumora 60kg. Mislim da je to što kraće mogu. Pomoć!
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ne postoje bas specificne sorte koje bi ti netko preporucio. Gledao bi indike dominant sa cim vise thc-a i eventualno jos neki hibrid pa mijesat. Ako ces sadit vise sorti, probaj ic na razlicite pa nac koja sorta ili kombinacija mu najvise odgovara.
Inače tata ima 69 god. vidite 170 cm, i kg u deficitu od tumora 60kg.
ako sam dobro shvatio, visok je 170 i ima 60kg. to i nije neki deficit. ako ces po BMI onda je blizu idealnog.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and budalin
17.01.2020
8
2
3
41
Danas je išao na kemo. Prošli tjedan primio prvu rundu gemcitabin, drugi dan cisplatin i katastrofa, otekao, povraćao, bolovi, bunilo. Danas nalaz bolji od zadnji put tako da je primio gemcitabin, samo napomena da nakon te prve kemo koristi biomix pa je možda nalaz krvi zato bolji. Kilaža: 54 kg, kost i koža nema mesa na njemu, nema mišića, a sa lijeve strane kao kvrga, doktor kaže da je to tumor. Onkolog je ok. Pošto smo na početku rekli da koristi ulje danas je rekao da mu poduplamo dozu jer mu očito pomaže (dobio boju u licu, malo smanjilo bolove i očito poboljšalo nalaz krvi s obzirom na prošli tjedan). Ali kilaža...
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Konačno sam sve kupila, spremila i rešila da probam. Odgledala sam jedno 10 sati materijala verovatno o pravljenju.
Za prvi put, nisam htela da rizikujem, upotrebila sam 21g trima. Ali to je zaista high-quality trim jer sam luda i dosta trimujem budove i samo to čuvam.
Kada je ostalo malo tečnosti, prebacila sam u džezvu i na kraju je ostalo samo ulje na dnu. Temperatura je bila oko 100C. Tako da kapiram da je sve isparilo. Dobila sam oko 2ml ulja. Jako je lepljivo, kao oni topljeni slatkiši i bombone. Videla sam da ga razmazuju po papiriću u potrazi za nekom zlatnom bojom, ali nemam pojma koje je boje. Ima zlatne, ali i deluje dosta tamno.
Ne znam koliko slike daju nekog utiska, ali ako neko može da baci komentar bila bih zahvalna.
Probala sam ono što je ostalo na dnu posude, pokupila hlebom, dosta je gorko.
20200222_173021 - Copy.jpg 20200222_173037 - Copy.jpg


EDIT: ideja da se preostalo ulje pokupi u hlebom je dobra. Ali ideja da se pojede sav taj hleb je vrlo loša i nepromišljena. Mislim da imam umerenu toleranciju i ulje me je oduuuuuuuuuuuuuuvalo. Koooja greška.
Odoh da jedem nešto slatko i da se tuširam. Too much je too much.
 
Poslednja izmena:
05.03.2018
138
153
43
46
Pozdrav,
Molim za pomoc.
Znaci da ukratko objasnim, tati je dijangnosticiran tumor prostate u 06/2017. Inicijalni PSA 700 i mete na 4 kraljeska. Prognoze porazavajuce i sto se tice prezivljenja i sto se tice ponovnog hodanja. Krenuli smo odmah sa uljem i tata je prohodao, sto je doktorima bilo cudo i drzali smo sve pod kontrolom. Ponekad bi PSA malo rastao pa mu je doktorica promjenila terapiju, a mi cijelo vrijeme biomix. MSCT, magnetska, scintigrafija kostiju uvijek uredna. Sad je u 12 mjesecu malo PSA narastao, ali ima neku bradavicu na mjehuru i kaze urolog da moze biti zbog toga. Sad ce mu to spaliti pa cemo vidjeti. Ali isto tako zadnja magnetska -radiolog kaze staticno, neurokirurg kaze nesto se pomalo kuha, ali nije za operaciju vec samo za pracenje. Moji dobri prijatelji koji rade sa operacijom kraljeznice vec 25 god isto kazu po njima sve staticno.
Nije mi jasno, tata je u 2 i pol godine stalno na ulju. Najprije cisto, poslije goidinu i pol biomix. Rezultat je drzanje svega pod kontrolom. Moje pitanje je zasto se mi tog tumora ne mozemo rijesiti? Zasto se moj tata ne moze izlijeciti? Sto radimo krivo?
Mozda @mario339 mozda ti mi mozes reci. Ili bilo tko, tko ima izljecenje. Sto bi trebala?
Samo da naglasim da tata nije bio na kemo. Imao je prvo hormonalnu terapiju kalufar i nakon 10 mjeseci Zityga. I eto ta je prestala djelovati nakon godinu i pol. A to je inace tako. Hormonalni ljekovi djeluju do dvije godine. Tako bi se moglo zakljuciti da njemu djeluju samo ljekovi, a ne ulje.
Oprostite na poduzem postu, ali nisam mogla krace. Ne znam stvarno vise sto da mislim.
Hcala puno