Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.03.2018
138
153
43
46
Na kolikim ste dozama ulja?
Znaci naprije smo isli po RSO protokolu, 60 gr. To nam je trajalo nekih 90 dana, ali smo mi nadodali jos 10 gr. To ke bilo od 07/2017 -10/2017. Tada jos nismo znali da moramo koristiti dokle god tumor ne nestane. PSA se bio smanjio sa 700 na 8 i mislili smo to je to. Nakon mjesec dana PSA je poceo rasti i mi smo ponovo poceli poceli i tata je od kraja 01/2018 do kraja 04/2018 bio na gramu i pol, ali markeri su rasli, dosli na 84 u 04/2018. Tada samo krenuli na biomix s time da sam prvu dozu napravila sa 20gr, a ne sa 10gr ulja. A u isto to vrijeme tata je dobio novu terapiju od onkologice. I markeri su pali. I tata je cijelo vrijeme od 05/2018 do 08/2019 koristio biomix punu dozu 10gr. Tada smo postepeno poceli skidati. I u 12/2019 nesto su malo markeri narasli. I kaze onkologica terapija prestala djelovati jer hormonalne terapije i traju godinu i pol do dvije. I sad moj tata vise ne zeli. On vjeruje da ga je ulje diglo na noge, jer tata je bio nepokretan zbog mete na 4 kraljeska. I tu je bilo sve u redu, ali je u 10/2019 magnetska pokazala da mozda nesto ima. Nije za operaciju, samo za pracenje. Znaci on vjeruje da ga je diglo na na noge, da je pomoglo u poboljsanju kompletne njegove situacije, jer su prognoze bile porazavajuce, ali vise ne vjeruje da ga moze izlijeciti. I sad je odustao malo od ulja. Ali isto tako 19.02.2020. mom su tati ugradili 4 premosnice pa su zato i on i mama odlucili se ocistiti od ulja, jer kako ce kad mora u bolnicu, ne moze naglo prekinuti, sad je slab ne moze dobro hodati, ulje bi mu jos otezalo.... tako da sada prvi put nakon 2 i pol godine ne koristi nista ulja. Ali cijelo to vrijeme je. I nije mi jasno zasto njegov tumor nije nestao. On je tu, pod kontrolom, ali uvijek postoji strah mogao bi buknuti. Zasto se moj tata ne moze izlijeciti???
Hvala ti
 

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
605
1.414
163
72
@RAMSAN , ulja kanabisa su danas zbog svojih ljekovitih svojstava jako tražena, ali su isto tako plodno tlo trgovine svačega. Dok sama ne uzgojiš biljku ne znaš šta imaš. I tada se može dogoditi da tip ulja koji si napravila neće pozitivno djelovati kod tvog tate. Trebaš proučiti koji bi strainovi najbolje djelovali kod tate, uzgojiti bar dvije sorte i isprobavati. Nije ni malo jednostavno. Sjeti se prepiske koju si imala na početku (Cill). Želim ti puno uspjeha.
 
05.03.2018
138
153
43
46
@RAMSAN , ulja kanabisa su danas zbog svojih ljekovitih svojstava jako tražena, ali su isto tako plodno tlo trgovine svačega. Dok sama ne uzgojiš biljku ne znaš šta imaš. I tada se može dogoditi da tip ulja koji si napravila neće pozitivno djelovati kod tvog tate. Trebaš proučiti koji bi strainovi najbolje djelovali kod tate, uzgojiti bar dvije sorte i isprobavati. Nije ni malo jednostavno. Sjeti se prepiske koju si imala na početku (Cill). Želim ti puno uspjeha.
Hvala ti @FatOne. Ja inace kupujem gotovo ulje. Kao sto sam rekla od prijateljice moje prijateljice. Ta ista moja prijateljica kupovala je isto ulje za svog muza i njemu je pomoglo. Isto tako jos je jednoj prijateljici pomoglo. Tako da stvarno nemam razloga sumnjati.
Ali kao sto @Jurio kaze, mozda ta sorta nije za mog tatu. Kako cu ja znati koja je za mog tatu? Jel po vrsti tumora ili je jednostavno individualno, kao i sa ljekovima (nekom je za prehladu odlican lekadol, nekom maxflu, nekom aspirin).
Toliko sam puta procitala o izradi ulja, ali mozak mi je blokiran. Mislila sam da necu morati uzgajati sama, mislila sam da ce i mom tati skroz pomoci ovo ulje, ali ocito nece. Drzi pod kontrolom to da, ali ga nije izljecilo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Znaci naprije smo isli po RSO protokolu, 60 gr. To nam je trajalo nekih 90 dana, ali smo mi nadodali jos 10 gr. To ke bilo od 07/2017 -10/2017. Tada jos nismo znali da moramo koristiti dokle god tumor ne nestane. PSA se bio smanjio sa 700 na 8 i mislili smo to je to. Nakon mjesec dana PSA je poceo rasti i mi smo ponovo poceli poceli i tata je od kraja 01/2018 do kraja 04/2018 bio na gramu i pol, ali markeri su rasli, dosli na 84 u 04/2018. Tada samo krenuli na biomix s time da sam prvu dozu napravila sa 20gr, a ne sa 10gr ulja. A u isto to vrijeme tata je dobio novu terapiju od onkologice. I markeri su pali. I tata je cijelo vrijeme od 05/2018 do 08/2019 koristio biomix punu dozu 10gr. Tada smo postepeno poceli skidati. I u 12/2019 nesto su malo markeri narasli. I kaze onkologica terapija prestala djelovati jer hormonalne terapije i traju godinu i pol do dvije. I sad moj tata vise ne zeli. On vjeruje da ga je ulje diglo na noge, jer tata je bio nepokretan zbog mete na 4 kraljeska. I tu je bilo sve u redu, ali je u 10/2019 magnetska pokazala da mozda nesto ima. Nije za operaciju, samo za pracenje. Znaci on vjeruje da ga je diglo na na noge, da je pomoglo u poboljsanju kompletne njegove situacije, jer su prognoze bile porazavajuce, ali vise ne vjeruje da ga moze izlijeciti. I sad je odustao malo od ulja. Ali isto tako 19.02.2020. mom su tati ugradili 4 premosnice pa su zato i on i mama odlucili se ocistiti od ulja, jer kako ce kad mora u bolnicu, ne moze naglo prekinuti, sad je slab ne moze dobro hodati, ulje bi mu jos otezalo.... tako da sada prvi put nakon 2 i pol godine ne koristi nista ulja. Ali cijelo to vrijeme je. I nije mi jasno zasto njegov tumor nije nestao. On je tu, pod kontrolom, ali uvijek postoji strah mogao bi buknuti. Zasto se moj tata ne moze izlijeciti???
Hvala ti


Nazalost ne mogu vam na to dati odgovor zasto nije pomoglo do kraja jednostavno to nam je velika enigma i bez velikih studija jos cemo puno vremena pitat se isto pitanje..Sto se tice doziranja niste nista pogrijesili napravili ste sve sto ste mogli sad ocito da nije bilo dovoljno ali veci vam je sad problem sto se otac malo ohladio od zelje za uljem a i sad ce opet iz pocetka morat stvarat toleranciji na visoke doze..Ja bi vam u svakom slucaju preporucio uzgoj jer za 20 ml ulja kupite vrhunsku opremu za uzgoj a sam uzgoj je maciji kasalj uz mentorski kutak stvarno nemoze biti lakse tad necete imati problema sa nabavkom i razmisljanjem o eventualnoj losoj kvaliteti a i ovako bi trebali testirati ulje koje ste kupili pa tako se moze puno preciznije odredii koliko tocno je dnevni unos canabioida.

Lp i sretno!!!
 
05.03.2018
138
153
43
46
Nazalost ne mogu vam na to dati odgovor zasto nije pomoglo do kraja jednostavno to nam je velika enigma i bez velikih studija jos cemo puno vremena pitat se isto pitanje..Sto se tice doziranja niste nista pogrijesili napravili ste sve sto ste mogli sad ocito da nije bilo dovoljno ali veci vam je sad problem sto se otac malo ohladio od zelje za uljem a i sad ce opet iz pocetka morat stvarat toleranciji na visoke doze..Ja bi vam u svakom slucaju preporucio uzgoj jer za 20 ml ulja kupite vrhunsku opremu za uzgoj a sam uzgoj je maciji kasalj uz mentorski kutak stvarno nemoze biti lakse tad necete imati problema sa nabavkom i razmisljanjem o eventualnoj losoj kvaliteti a i ovako bi trebali testirati ulje koje ste kupili pa tako se moze puno preciznije odredii koliko tocno je dnevni unos canabioida.

Lp i sretno!!!
Hvala puno u svakom slucaju. Pokusat cu nesto smisliti.
Pozdrav
 
15.11.2019
16
30
13
48
Bok ekipa

Dobio sam cca 270 grama robe ( nakon mjesec dana sušenja ) i sada namjeravam napraviti ulje. Zanima me koliko otapala ide na ovu količinu trave ?
I još jedno pitanje :D. Kako se najbolje rješiti mirisa tokom kuhanja pošto su mi susjedi vrlo blizu ?
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Trepene zaboravi jer klasicnim kuhanjem ce ispariti a alkohol bi najbolje bio etanol i ispiranje na hladno ali zbog cijene vecina se odlucuje na isopropanol 99.9%
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica and budalin

Mr.420

Aktivan Član
21.07.2017
122
571
93
Hvala Mario,do sad sam radio sa benzinom za ciscenje jer sam njega jedino uspio naci,neznam jer je on ok?
Nego di bi kupio isopropanol npr 10-15 litara a da nije neka ubitacna cijena?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stardust
07.11.2019
17
9
3
106
Nazalost ne mogu vam na to dati odgovor zasto nije pomoglo do kraja jednostavno to nam je velika enigma i bez velikih studija jos cemo puno vremena pitat se isto pitanje..Sto se tice doziranja niste nista pogrijesili napravili ste sve sto ste mogli sad ocito da nije bilo dovoljno ali veci vam je sad problem sto se otac malo ohladio od zelje za uljem a i sad ce opet iz pocetka morat stvarat toleranciji na visoke doze..Ja bi vam u svakom slucaju preporucio uzgoj jer za 20 ml ulja kupite vrhunsku opremu za uzgoj a sam uzgoj je maciji kasalj uz mentorski kutak stvarno nemoze biti lakse tad necete imati problema sa nabavkom i razmisljanjem o eventualnoj losoj kvaliteti a i ovako bi trebali testirati ulje koje ste kupili pa tako se moze puno preciznije odredii koliko tocno je dnevni unos canabioida.

Lp i sretno!!!
Pozdrav,
žena boluje za rakom, kao što sam več pisao, (rak debelog crjeva , metastaze jetra). Na žalost, prva linija kemoterapije više ne pomaže. Došlo do progresije, veče metastaze na jetri, metastaze na trbušini, mala na pljučima. Dali je još šansa za lječenje uljem ? Probali smi malo, pa nije išlo i prestali smo. Dali ima smisla ?
Hvala puno na odgovoru ili savjetu.
Sve dobro
Mislim, da čepiči nisu najbolje rešenje za metastaze na jetrima, bar tako sam pročitao negde na ovum forumu.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Sta vise ima smisla to je vijecito pitanje na koje jedino sami svako za sebe jedino moze pronaci odgovor. Sto se tice ulja definitivno pomaze u puno stvari ali najveci problem je sto se moraju unijeti velike kolicine da bi uspijelo imati nekoga efekta a to je jedan od najvecih problema za napravit jer mnogi nemaju snage za dostici toleranciju na velike doze i odustaju..ja znam koliko moze biti neugodno kad te ulje smlati jer vise puta sam to prezivio sa sobom i obitelji ali znam da je moguce i poznam puno ljudi koji su bili na dozama vecim od 1 ml ali su na kraju funkcionorali i imali rezultate ali za to se treba dobro pripremiti psihicki i osigurati si kvalitetno ulje, ici dana po dan i sve je moguce.
To bi ja radio da se nadjem u takvoj situaciji jer sta drugo ostaje kad predaja nije opcija...
 

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
605
1.414
163
72
Da si osiguramo kvalitetno ulje moramo ga napraviti sami, a za to moramo uzgojiti nekoliko biljaka. Ako smo postavili prioritete uspjet ćemo (uz pomoć mentora i kvalitetnih ljudi sa foruma). To isto tako iziskuje određeno vrijeme, pa ako je čovjek u žurbi gubi smopouzdanje. A ima još jedna važna stavka, a to je da to ulje možda i neće biti učinkovito pa ga treba zamjeniti. U današnjoj količini orig. vrsta i hibrida i nije se tako jednostavno snaći. Ulje kanabisa je za lječenje nešto najbolje šta postoji, međutim ima isto tako veliku ulogu za poboljšanje kvalitete života (strahovi, nesanice, upale etc.)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica and jopezg