Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.11.2019
17
9
3
106
Sta vise ima smisla to je vijecito pitanje na koje jedino sami svako za sebe jedino moze pronaci odgovor. Sto se tice ulja definitivno pomaze u puno stvari ali najveci problem je sto se moraju unijeti velike kolicine da bi uspijelo imati nekoga efekta a to je jedan od najvecih problema za napravit jer mnogi nemaju snage za dostici toleranciju na velike doze i odustaju..ja znam koliko moze biti neugodno kad te ulje smlati jer vise puta sam to prezivio sa sobom i obitelji ali znam da je moguce i poznam puno ljudi koji su bili na dozama vecim od 1 ml ali su na kraju funkcionorali i imali rezultate ali za to se treba dobro pripremiti psihicki i osigurati si kvalitetno ulje, ici dana po dan i sve je moguce.
To bi ja radio da se nadjem u takvoj situaciji jer sta drugo ostaje kad predaja nije opcija...
Hvala vam puno na odgovoru. Idemo u borbu. Imam još 20 g ulja White widow i cheees sa 90 posto THC . Pa krečemo polako sa četvrt zrna riže.
Hvala vam još jednom.
Još jedno pitanje . Zbog bolova upotrebljavamo oijumske flastere. dali to ide sa uljem ? Hvala

Da si osiguramo kvalitetno ulje moramo ga napraviti sami, a za to moramo uzgojiti nekoliko biljaka. Ako smo postavili prioritete uspjet ćemo (uz pomoć mentora i kvalitetnih ljudi sa foruma). To isto tako iziskuje određeno vrijeme, pa ako je čovjek u žurbi gubi smopouzdanje. A ima još jedna važna stavka, a to je da to ulje možda i neće biti učinkovito pa ga treba zamjeniti. U današnjoj količini orig. vrsta i hibrida i nije se tako jednostavno snaći. Ulje kanabisa je za lječenje nešto najbolje šta postoji, međutim ima isto tako veliku ulogu za poboljšanje kvalitete života (strahovi, nesanice, upale etc.)
Hvala puno na odgovoru. Poštovanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Frikola

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Hvala vam puno na odgovoru. Idemo u borbu. Imam još 20 g ulja White widow i cheees sa 90 posto THC . Pa krečemo polako sa četvrt zrna riže.
Hvala vam još jednom.
Još jedno pitanje . Zbog bolova upotrebljavamo oijumske flastere. dali to ide sa uljem ? Hvala
Nemam iskustva sa flasterims i uljem ali po nekoj logici sto vise ulja to manje flastera ako ulje uspije savladati bol izbacite totalno flastere
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica and budalin

Duh1978

Aktivan Član
22.05.2011
104
342
63
Evo jedna info iz prve ruke. U desetak dana mazanja kralježnice kremom od RSO, bolova nema skoro isto toliko vremena. Prestanak bolova u ovom konkretnom slučaju se ne može pripisati ničemu drugome nego RSO jer nije uzimano ništa drugo.
I još jedan slučaj u kojem je prijavljeno znatno smanjenje bolova, ne potpuno.
U oba slučaja se radi o metama na kralježnici.
P.S. nakon mazanja je potrebno prekriti kremu najlonskom folijom
 
14.05.2020
3
1
3
31
Pozdrav svima..mi smo ovdje novi, ali iz istog razloga kao i kod vecine, u pitanju je tumor sa ne bas dobrim prognozama, pa smo istrazivanjem dosli do ulja i njegovih pozitivnih utjecaja..
Samo nas muci jedno, jos uvijek ga nismo nabavili jer se radi o osobi koja nikada nije probala nikakav oblik kanabisa niti opijata pa nas je strah posljedica..vrlo vjerojatno ce biti podvrgnuta kemoterapijama pa bi mozda u pocetku probali oboje..ali moze li mi netko reci kakve su moguce posljedice? I kako krenuti, sa malim dozama pa pojacavati? Jer sam vidjela da u ovako kriznim situacijama se treba krenuti odmah sa vecim dozama, a to nas je previse strah upravo iz razloga jer ne znamo nuspojave, a jasno nam je i da to ovisi o osobi naravno..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona
20.07.2019
6
6
3
64
Pozdrav.moje iskustvo.prvi put sam progutala sa malo kruha 1 zrno velicine rize.nakon 3 sata osjecala sam od vrha noznih prstiju kako se penje neka vatra.tako sam se uplasila da sam se pocela oprastat sa svima.onda sam saznala da nisam smjela progutat nego stavit na donje nepce da se otopi polako.evo sad uzimam po 1 zrno i nema nikakvih posljedica
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Love
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica and Grona
07.11.2019
17
9
3
106
Poštovani, ako nije u pitanju terminalna bolest, prognoza vrlo kratka , obavezno postepeno pojačavati doze. Imate puno savjeta o tome na ovom forumu. Mi smo pretjerali u početku sa doziranjem, pa smo morali prestati.
Sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica and Grona
20.05.2020
2
0
1
39
Pozdrav svima,

registrirala sam se na forum jer imam pitanje u vezi načina korištenja ulja, ako će netko imati vremena pa možda dati neki savjet jer mi nemamo iskustva. Naime, mami je dijagnosticiran rak pluća, rak je metastazirao na mozak u međuvremenu. Dajem joj ulje navečer jer želim da mirno spava budući da ju tokom večeri često uhvati nemir te ne može zaspati. Dajemo joj ulje u kapsuli, ali jučer je osjećala mučninu i nije zaspala cca 3 sata, dok nije povratila sve što je pojela. Ne znam je li mučnina od ulja ili nečeg drugog. Imate li savjet ili ideju je li to možda zbog načina na koji joj ga dajemo (u kapsuli ga popije) ili je možda u pitanju količina tj doza. Imamo indica ulje.

Puno vam hvala.
 
20.07.2019
6
6
3
64
Pozdrav svima,

registrirala sam se na forum jer imam pitanje u vezi načina korištenja ulja, ako će netko imati vremena pa možda dati neki savjet jer mi nemamo iskustva. Naime, mami je dijagnosticiran rak pluća, rak je metastazirao na mozak u međuvremenu. Dajem joj ulje navečer jer želim da mirno spava budući da ju tokom večeri često uhvati nemir te ne može zaspati. Dajemo joj ulje u kapsuli, ali jučer je osjećala mučninu i nije zaspala cca 3 sata, dok nije povratila sve što je pojela. Ne znam je li mučnina od ulja ili nečeg drugog. Imate li savjet ili ideju je li to možda zbog načina na koji joj ga dajemo (u kapsuli ga popije) ili je možda u pitanju količina tj doza. Imamo indica ulje.

Puno vam hvala.
Pozdrav.ja cu vam samo moj nacin uzimanja reci.ja. sam vidjela na stranici vera u zivot objasnjenje kako uzimat.prvi put sam i ja progutala velicine 1 zrna rize.bilo mi je uzasno slabo.onda sam pocela stavljat na vanjske donje desni donje vilice ili ako mama slucajno ima protezu ispod i to se polako topi i ulazi kroz desni u organizam.tako da mi vise nije muka.tako uzimam vec godinu dana za sada je sve u redu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica and leemon
28.05.2020
6
10
3
29
Dobar dan,
Ima li tko iskustva s konzumacijom ulja nakon kemoterapije?
U pitanju je bio rak jajnika. Osoba je uz to i hipertoničar i uzima stalnu terapiju za snižavanje tlaka, a ulje snižava tlak.
Molim za savjet, treba li prestati piti tablete za tlak? Koliko vremena bi trebalo proci od zadnje kemoterapije do početka konzumacije ulja?
Hvala :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica

Duh1978

Aktivan Član
22.05.2011
104
342
63
@Marinamarina
Moja žena je ulje uzimala i u kemoterapiji. Tako da nije problem. I nije kontraindicirano. Neka pacijent dođe k sebi od kemozerapije i krene na ulje. To ovisi o pacijentu, jednostavno kada mentalno bude osjećao da može.
I da, RSO snižava tlak. Pratite tlak i postupno izbacujte lijekove za tlak. Kako bude povećaana doza RSO tako bi potreba za lijekovima za tlak trebala nestati. Nemojte ništa na silu.
 
05.03.2018
138
153
43
46
Pozdrav, molim Vas pomoc. Malo sam se pogubila sa informacijama. Kod kemoterapije, kanabis pomaze da se bolje podnese. A pomaze li i da obnovi ono sto je kemo unistila ili?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica