Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.08.2020
6
5
3
43
Pozdrav svima!
Trebam pomoć. Imam Hodgkinov limfom i trenutno sam odbila kemoterapiju. Pokusavam stanje srediti sirovom prehranom. Sad razmišljam da pocnem koristiti ulje kanabisa, ali što više proucavam, to manje znam. Kontaktirala sam webshop u Nizozemskoj (nabasala na neki) i preporucili su mi koristenje CBD ulja Raw+acid. Zar za maligne bolesti ne bi trebalo koristiti ulje s visokim postotkom THC-a?:zvezda::

Da napomenem, isti webshop ima u ponudi i THC ulje.

thc je glavni mada cbd ne odmaze.
Znaci, definitivno THC.
Hvala puno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica
15.08.2020
6
5
3
43
Evo me opet.
Ne znam jesam li na pravom forumu i smijem li pitati, ali nasla sam da bi u Kanadi bio legaliziran kanabis i imaju u ponudi THC ulje. Ne dostavljaju u nasu drzavi, ali imam tamo rodbine pa bi mi poslali. Jedino, potpuni sam ignorant za kanabis pa bih voljela da mi netko od znalaca s foruma kaze je li bi ovo ulje bilo dobro za liječenje Hodgkingova limfoma.
Hvala svima unaprijed! Pusa!

 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica
02.08.2020
3
3
3
63
Čestitam!

Identicna dijagnoza i kod osobe unutar moje familije,skinuli pola jetre i jetra se regenerirala...nije tako strasno podnjela operaciju i oporavak,čak bi rekao super...pa eto malo optimizma ukoliko se ipak odlucis za OP.

Takodjer na ulju,ostale meta na plućima...stacionarno,pa regresija,pa sad lagana progresija...i tako u krug,već 6 godina :) (ulje koristi zadnjih godinu dana,ali ne udarnu dozu od 1gram dnevno)

Prošla sve kemo folfiri,folfox,regorafinid,erbitux,avastin,5FU...i neznam sta jos sve nije primila...

SRETNO!:clap::
Poštovani,
imam prijatelja koji uspijeva da izađe na kraj sa rakom pluča (sa stadija IV došao do I) ali ja imam MS i sve teže hodam (nekoliko metara i taxi a " treća noga" je davno otkazala) uskoro ću napuniti 60. Prije par mjeseci sam počeo sa uljem. Nabavio nekakvo bezimeno ali udara - oduzme mi noge potpuno pa prespavam u stolici. Nabavio i neko sjeme (sorta Citron). Treba mi neko vođstvo za početak (imao bih gdje da gajim 10-15 stabala).
Duboko zahvalan
Dašo
 
25.08.2020
1
1
1
46
Dobar dan. Molim vas za pomoć. Suprug ima tinitus skoro 15 godina i sve gore i gore mu je. Probao je CBD ulje ali mu nije pomoglo. Da li je netko probao THC za pomoć kod tinitusa? Da li je pomoglo? Ako je, kako ga je konzumirao? Bilo kakve informacije će pomoći. Hvala!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.599
258
neka proba ovu foru, levom rukom iza glave neka pokrije desno uvo i desnom rukom neka lupka po levoj ruci,
tako isto i sa desnom rukom i bilo koju ruku neka stavi pozadi na vrat i drugom rukom neka lupka.
smanjuje se sumovi u uvu, neka proba nista ga ne kosta sem malo vremena :) deluje glupo ali pomaze :D
 
29.08.2020
2
1
3
33
Pozz nova sam ovdje tj imala sam i stari profil prije 10godina no obrisan je.
Muci me sas to doziranje. Sutra idemo po 5ml ulja i receno nam je da je to dovoljna doza za 3mjeseca :/ sad tu citam o 60ml. Radi se o svekru(59) koji u utorak krece na kemoterapije. Prije 14 dana mu je otkriven tumor na debelom crijevu.. odstranjen je, ali su ostale metastaze na jetri. Zelimo sto prije krenuti s uljem i zato sutra idemo po 5ml...i sad me muci da nam je to premalo.. da sad sadim biljku NE STIGNEM jer su metastaze na jetri opasne i brzo se sire i zelim sto prije krenuti u borbu. Sto raditi :/
 
15.08.2020
6
5
3
43
Pozz nova sam ovdje tj imala sam i stari profil prije 10godina no obrisan je.
Muci me sas to doziranje. Sutra idemo po 5ml ulja i receno nam je da je to dovoljna doza za 3mjeseca :/ sad tu citam o 60ml. Radi se o svekru(59) koji u utorak krece na kemoterapije. Prije 14 dana mu je otkriven tumor na debelom crijevu.. odstranjen je, ali su ostale metastaze na jetri. Zelimo sto prije krenuti s uljem i zato sutra idemo po 5ml...i sad me muci da nam je to premalo.. da sad sadim biljku NE STIGNEM jer su metastaze na jetri opasne i brzo se sire i zelim sto prije krenuti u borbu. Sto raditi :/
Nisam ekspert, ali svi govore da se mora uzeti doza od 60 ml u 3 mjeseca. 5 ml je ok za pocetak, ali treba nabaviti još i to skoro. Javit će se još netko. Samo hrabro.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
5ml ulja i receno nam je da je to dovoljna doza za 3mjeseca
Netačno. Za 3 meseca potrebna je doza 50/60ml ulja i najbolje bi bilo da odgojite biljke i izradite sopstveno ulje jer je potrebno nastaviti i dalje korišćenje leka. Na forumu ćete pronaći sve, od opreme za uzgoj, samog uzgoja pa sve do izrade ulja.
Srećno u lečenju do potpunog ozdravljenja.
 
29.08.2020
2
1
3
33
Netačno. Za 3 meseca potrebna je doza 50/60ml ulja i najbolje bi bilo da odgojite biljke i izradite sopstveno ulje jer je potrebno nastaviti i dalje korišćenje leka. Na forumu ćete pronaći sve, od opreme za uzgoj, samog uzgoja pa sve do izrade ulja.
Srećno u lečenju do potpunog ozdravljenja.

Jasno mi je to da bi trebala sama odgojit biljku. No sad nemam vremena cekati da naraste i bude spremna. Za metastaze na jetri se vecinom ne pise dobro. Vidit cu kako ce reagirati na kemo.. a u medjuvremenu pokusati nabaviti sjemenke.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Ako sada počneš grow, za 4 meseca ćeš imati značajnu količinu ulja, uz pomoć ekipe sa foruma. Znam da je vreme najbitnije ali ni finansijski nije isplativa kupovina leka. Zato kažem, počni grow što je pre moguće, a do sopstvene izrade ulja snađite se na druge načine. Svako dobro želim!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica

Duh1978

Aktivan Član
22.05.2011
104
342
63
Pozdrav svima!
Trebam pomoć. Imam Hodgkinov limfom i trenutno sam odbila kemoterapiju. Pokusavam stanje srediti sirovom prehranom. Sad razmišljam da pocnem koristiti ulje kanabisa, ali što više proucavam, to manje znam. Kontaktirala sam webshop u Nizozemskoj (nabasala na neki) i preporucili su mi koristenje CBD ulja Raw+acid. Zar za maligne bolesti ne bi trebalo koristiti ulje s visokim postotkom THC-a?:zvezda::

Ne možeš ni očekivati od neke takve firme da ti preporući THC. Mislim da bi to i kod njih bilo ilegala.

U svakom slučaju potražite RSO sa visokim procentom THC. Ali isto tako gledajte da vam je CBD zastupljen visokim procentom.
 
18.10.2016
130
239
43
Koliko dugo može ulje stajati na sobnoj temperaturi? Ostalo mi par dana van friđa pa ne znam može li se pokvariti? ako nije sigurno za konzumaciju bacim, jer mi ostalo nekih pola grama za rekreativne svrhe.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica
30.08.2020
2
3
3
34
Pozdrav ekipa.Molim za savjet ako netko može pomoći.Brat (30 godina) ima glioblastom 4 stupanj,od 2017te imao 2 operacije,52 zračenja i hrpu kemoterapije.Sve to nije pomoglo,naprotiv,smeče je počelo brže rasti.Počeo je uzimati ulje.Prvo što nas muči je to što ne znamo postotak thc-a i cbd-a a drugo šta nas muči je koliko ulja uzimati dnevno.Jedni kažu da treba 60 mll u 3 mjeseca uzeti a drugi kažu da je to previše.Ako netko ima iskustva bio bi vrlo zahvalan.Pozdrav svima.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Nema tu pravila koliko uzeti pogotovo na pocetku jer treba stvorti toleranciju ali da bi moglo ocekivati neke rezultate morat cete ici na visoke doze i preko 1 ml dnevno ovisi o kvaliteti ulju sto u vasem slucaju je nepoznanica ...moj savijet testirajte ulje da ne gubite vrijeme i novac jer dijagnoza je poprilicno teska a kad znate kakvo ulje imate onda je lakse pricati o doziranju.
 
02.05.2016
3
2
3
deda mi ima rak krvi...di se moze nabaviti ulje jer cijeli proces uzgoja za ulje mi je predugacak...di se moze to kupiti legalno...trazim po internetu amsterdam ali nigdje nema...ilegalno ovdje u RH nemam nikakav kontakt za ulje a dileri oko mene vise manje spricana albanka svim i svacim , nikako da naletim kod nekog malo vise kvalitetne indike da sam napravim....spreman sam u cuzu ako padnem gdje putem jer cu mirne savijesti bit da sam dao sve od sebe da mu pruzim ono sto je sam cuo od doktora a to je djelotvornost ulja.mislim koja banalnost covjeku od 80 godina jos pti punoj svjesti govorit da postoji nesto sto mu moze produzit zivot ali on to nemoze propisat niti dat mu nikakav info di se moze kupit jer je sve to ilegalno....pa evo svaka info dobrodosla
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica
12.08.2020
2
2
3
48
Pozdrav svima,

Molim vas pomoc.Otac koristi jedno ulje vec mjesec dana;sadasamo nabavili drugo i interesuje me da li treba praviti pauzu izmedju dva ulja ili moze odmah nastaviti novo.
Hvala puno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica

Katica

Aktivan Član
08.06.2020
104
704
93
42
interesuje me da li treba praviti pauzu izmedju dva ulja ili moze odmah nastaviti novo.
Nova sam na :vutra: i nedovoljno kvalificirana za odgovor na tvoje pitanje, zato pričekaj i odgovore drugih iskusnijih članova foruma :).
Odgovor na tvoje pitanje ovisi o više faktora: koja je bolest u pitanju, u kojoj je fazi, kako tata podnosi ulje, koliko uzima dnevno... i još puno toga igra ulogu. Kompeksno je to, zato valja valja pričekati da se jave iskusni članovi .

Ja ti pišem samo iz jednog razloga - razumijem koliko ti je važno brzo dobiti odgovor na pitanje.
(Osobno mislim da nije nužno raditi pauzu između ta dva ulja nakon mjesec dana uzimanja, ali ne slušaj mene neiskusnu. Čekaj kako rekoh da ti odgovori još netko. Nadam se da će tvoje pitanje uskoro vidjeti mario339 i drugi Medical Groweri).
 
12.08.2020
2
2
3
48
Otac ima karcinom pluca,zavrsio je zracenje i dva ciklusa kemoterapije.Ulje uzima mjesec dana i dobro ga podnosi,ispocetka mu se spavalo odmah,malo je sanjao a sada vec fino podnosi.
Pitam za pauzu izmedju dva ulja jer je kupljeno od dvije razlicite osobe,znaci nije isto_Ova zena od koje smo uzeli je rekla da napravi par dana pauze izmedju dva ulja pa mi bilo malo nejasno.
Hvala Katice na odgovoru :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica