Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Ne znam je li neko već spominjao ali ulje je super za herpes/groznicu na usni. Imam neki mix 1ml ulja na 100ml kokosovog ulja i evo žena za 2 dana rešila groznicu.

Takođe je ćerka imala neku gljivičnu infekciju na nozi koja se širila 2 nedelje (volimo se probati boriti bez ikakve pomoći) pre nego što je neki prijatelj panično izjavio da je imao isti problem mesecima i da moram hitno kupiti neku jaku kremu da je mažem. On je navodno probao svašta nešto pre nego što je do te kreme došao. Ne mogu se sad setiti koja krema je u pitanju, ne pratim te nazive. Ja sam ćerku namazao 2 puta u 2 dana sa uljem i to je bilo to. Drugi dan je već crvenilo nestalo, a treći se krenulo smanjivati i dalje je samo telo odradilo ostatak posla.

Ubi nas ova droga... :rofl:
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
226
237
43
Za gljivice na nogama. Ja sam mazao jedno tjedan, dva i povuklo se skroz. Onda sam prestao i za nekih mjesec dana kao da se opet pojavilo ali i opet nestalo od jednog mazanja. Od tad mažem jednom mjesečno i nema ih više..
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
OK. Mislim da je to nešto drugo. Super za znati!

Ovo o čemu ja pričam je izgledalo ovako i širilo se polako.

cs-Misdiagnosis-Cutaneous-Fungal-Infections-RM-63651.jpg
 

rinche

leteća kornjača
24.04.2020
289
3.855
143
31
Bok ekipa! Ima li tko iskustva sa liječenjem tumora kod pasa?
Pasonji mi je dijagnosticiran osteosarkom sredinom 5.mj i amputirana mu je noga. On je to sve odlično podnio i sve je bilo super do unatrag 15ak dana. Otekle su mu sve tri noge, oči i pretrage su pokazale neku upalu. Uz terapiju se smirilo i planirali smo sada iza NG raditi daljnje pretrage kaj se tiče samog tumora da vidimo jel su se pojavile metastaze. Njemu je jučer opet pozlilo i otekla mu je jedna noga skroz do lakta. Dala sam mu antibiotik predviđen za slučaj ako se tako nešto dogodi i malko je bolje i dok sad ne vidim sa vetom kaj ćemo i kako dalje, informiram se o ulju.
Doziranje? U punoj snazi je imao 30kg, ali je nakon amputacije spao na kojih 28. Sada ga nisam još vagala ali je dosta oslabio u tih par tjedana. Pretpostavljam da je doza manja nego za odraslog čovjeka. Je li moguće da će mu poboljšati apetit, smanjiti bol? I može li se uzimati paralelno sa antibioticima?
Ne mislim da će mi pas preko noći ozdraviti ili da će uopće ozdraviti 100%, pogotovo jer to sranje ima visoki metastatski potencijal i bez obzira kaj metastaza prije amputacije nije bilo, ali ne želim odustati bez da probam.
 
13.12.2020
9
5
3
41
Ja sam citala da su ljudi izlijecili pse sa uljem/smolom. Sigurno ne moze skoditi i sigurna sam da ce mu pomoci do te mjere da bolest nestane. Nadam se da ce se javiti netko s iskustvom osobnim vezanim za pse. Javljajte nam kako je proslo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rinche
11.12.2020
21
55
18
23
Ako sam opet pogrijesio temu, molim vas da me odmah prebacite
Treba mi ozbiljna u direktna pomoc. Koliko sutra (prije ce biti oma veceras) narucujem sjemenke. Prvi bih uzeo neke autose jer mi treba nesto brzo. Imam velikih problema sa nesanicom, zbog bolesti, panike... Dakle, prvo mi treba oprobana preporuka strejna koji obara i tjera na spavanje. Jesam, procitao sam dosta toga na vise sajtova koji prodaju, ali bih volio iskustveni savjet.
Drugo, ima li ko saznanja koju vrstu da uzmem za ulje (nisam jos upratio kako se radi, ali i to cu) zbog bolesti (nazalost one grozne)?
I trece, moze li neki zemljak koji je narucivao postom da mi kaze odakle je najbolhe da narucim za BiH?
Da, dva boksa ce biti, prostora ima, uslova ima pa vas molim da ne skrecemo sa pitanja.
Izvinjavam se svima ako sam uletio gdje ne treba, ali mi zaista treba ozbiljna pomoc. Opet nazalost, ali ne izmotavam se, rijec je i mome zdravlju.
 

Weedlover28

Aktivan Član
03.06.2014
126
956
93
Pitanje za nekog iskusnog u prijateljevog oca dijagnosticiran je tumor i do sada je 25 ml ulja potrošio no u zadnje vrijeme nema apetita i mrzovoljan je sto prije nije bio slučaj, taj koji mu je dao ulje kaze da je zato sto je ulje pravljeno od trave s visokim postotkom thc-a iako koliko znam to nema veze s tim. Pitanje je li do ulja ili nekog drugog čimbenika.
 
07.03.2019
30
47
18
Pozdrav svima, imam pitanje u vezi doziranja.
Clan obitelji ima rak jednjaka i hrani se preko cjevcice koja ide direktno u zeludac, zbog toga sto ne moze gutati.
Sada se ipak odlucio za ulje, ali problem nastaje pri unosu ulja u organizam.
Oralno ne ide, preko cjevcice je riskantno zbog toga sto je jako tanka a ulje ljepljivo pa bi se mogla zacepiti.
Zanima me rektalni nacin davanja ulja pomocu cepica.
Koliko se u takvim slucajevima dozira, zbog toga sto sam citao da rektalno djeluje dosta jace.
Isto tako, koliko puta dnevno bi pacijent trebao uzimati ulje na takav nacin?
Hvala.
 
12.03.2020
170
172
43
50
Pozdrav kolege s istim ciljem ,
Ja bi vas zamolila ako mi netko može reći, ako osušenu biljku namaćemo u otapalu 3 do 5min bilo to benzin ili alkohol(znamo o kakvom benzinu ili alkoholu govorimo), i dobijemo par litara otopine THC i cbd-a, pitanje je koliko dugo može takva otopina stajati, prije kuhanja (isparavanja), jer nije uvijek prilika za kuhanje pa da se čeka pravi trenutak. Nadam se da sam bila koliko toliko jasna .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Ja vjerujem(ali nisam sto posto siguran) da može stajati, jer postoje metode spravljanja ulja bez kuhanja. Alkohol se pusti da isparava umjesto ubrzanja tog procesa u kuhalu za rižu
Sretno! :respect:
 

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.599
258
Pozdrav kolege s istim ciljem ,
Ja bi vas zamolila ako mi netko može reći, ako osušenu biljku namaćemo u otapalu 3 do 5min bilo to benzin ili alkohol(znamo o kakvom benzinu ili alkoholu govorimo), i dobijemo par litara otopine THC i cbd-a, pitanje je koliko dugo može takva otopina stajati, prije kuhanja (isparavanja), jer nije uvijek prilika za kuhanje pa da se čeka pravi trenutak. Nadam se da sam bila koliko toliko jasna .
ako nisi vec natopila hedove onda cuvaj hedove, oni mogu stajati pa kad budes spremna ti ih natopi.
 
05.03.2018
138
153
43
46
Jasno mi je to da bi trebala sama odgojit biljku. No sad nemam vremena cekati da naraste i bude spremna. Za metastaze na jetri se vecinom ne pise dobro. Vidit cu kako ce reagirati na kemo.. a u medjuvremenu pokusati nabaviti sjemenke.
Pozdrav @VHK28
Zasto se za metastaze na jetri ne pise dobro? Gdje ste to procitali?
Hvala

Ima ovdje iskusnijih i potkovanijih članova od mene ali su se u zadnje vrijeme utišali. Zato, u međuvremenu da ti ja odgovorim:

Koliko mi se čini za sad vam dobro ide.
Kod nas se radi o uzimanju samo rektalno. Oralno teško podnosi. Mada bi također trebalo zbog jetre. Ali evo pomalo se smanjuju mete na jetri već duže razdoblje tako da...

Jako važno, pripazite na prehranu neka pređe na autofagiju. Proučite to.

Možete također smanjiti dozu rektalno a ostatak da uzima oralno. Dakle kombinirajte npr: 0.8g rektalno i 0,2g oralno. Možete recimo oralnu dozu rasporediti na više manjih doza. Ali postepeno ići sa oralnim svakako.
Kada bolesnik uzme dozu budite uz nju. Neka pije vode. Pričajte s njom. Pravite joj društvo u svakom slučaju. Olakšavajuće je puno kada imaš nekoga tko će te smiriti dok si pod djelovanjem.
Sretno.
Pozdrav @Duh1978,
Oprostite dugo nisam bila na forumu pa sam se malo pogubila. Smijem pitati koji je Vas slucaj? Vidim spominjete mete na jetri. I kod nas je sad slucaj mete na jetri. Sto ste uzimali, molim Vas.
Hvala
 
17.03.2021
11
2
3
43
Pozdrav dobri ljudi

Tek sada sam otkrio ovaj forum. Nažalost ocu mi je dijagosnitifikova karcinom prostate koji je uspešno lečio hormonskom terapijom i imao je neke sitne metastaze na kostima, ali hvala Bogu on nikakvih problema nije imao. Nedavno se PSA prostate povećao i pošalje ga doktor na dalje pretrage i dijagostifikuju mu karcinom pluća koje je nevezan sa ovime. Po pojavi karcinoma prostate korigovao je životne navihe, pravi svakodnevno sokove đuserom od cvekle, šargarepe i limuna... Koristi biljne preparate poput B17, D3, polen, povremeno magnezijum direkt i Reishi gljive u tabeltama. Bolova nikakvih nema, super se oseća, pokretan hvala Bogu. Danas je došao nalaz da mora na hemoterapiju, pa ako bude sve kako treba na operaciju. Najviše me je strah što ima 70 godina i strah me je kako će sve to podneti.
Malo sam pogubljen od silne brige i lutanja, voleo bih da me uputite na stvari koje su bitne kako mu uključiti i ulje kanabisa. Šta tačno tražiti kod tog ulja i koje za kancer pluća? Nisam pametan više šta da radim. Da li možemo koristiti to i sa hemioterapijom, koliko se treba dozirati i u kojem intervalu?

Hvala još jednom svima
 
17.03.2021
11
2
3
43
ReplekFarm-WC-Product-Kanobil-Canc-600mg-EN.jpg
I da li se ista zna o ovome iz Makedonije, cini mi se dobro. Da li se moze ikako nabaviti, video sam da ima i jacih. Sestra je u Nemackoj, pa bi mozda nesto i odozgo moglo da se nabavi. Molim vas oprostite jer se prvi put susrecemo sa ovim svim informacijama, pa bas nemamo iskustva, a ne bi se sad usudili sami da pravimo, jer smo svi skrhani i u tuzi.
 

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Ovo ti nije baš neki ljek za karcinom odnosno vrlo je to blaga koncentracija. U 240ml imaš samo 600mg thc i 600mg cbd.
Veliki broj ljudi perferira dnevnu dozu od 1ml kanabis ulja koji ima 600-800mg thc, znači ovu bocu bi morao tvoj otac da popije u jednom danu.

Imaš sada više opcija konzumacije kanabisa, za pljuča dobro bi bilo konoplju inhalirati preko vaporizera.
Za prostatu ima smisla praviti analne čepiče od kanabis ulja.
I biomix kapsule su dobra opcija.
Ja bih konzumirao kombinaciju svega ovoga i napadao bolest sa svih strana - inhalacija, čepiči, kapsule...