Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.03.2021
11
2
3
43
Ovo ti nije baš neki ljek za karcinom odnosno vrlo je to blaga koncentracija. U 240ml imaš samo 600mg thc i 600mg cbd.
Veliki broj ljudi perferira dnevnu dozu od 1ml kanabis ulja koji ima 600-800mg thc, znači ovu bocu bi morao tvoj otac da popije u jednom danu.

Imaš sada više opcija konzumacije kanabisa, za pljuča dobro bi bilo konoplju inhalirati preko vaporizera.
Za prostatu ima smisla praviti analne čepiče od kanabis ulja.
I biomix kapsule su dobra opcija.
Ja bih konzumirao kombinaciju svega ovoga i napadao bolest sa svih strana - inhalacija, čepiči, kapsule...
Koliko sam shvatio BioMix je zamena za ulje. Kao koncentrat ulja u vidu kapsula? Ima li to igde da se kupi u zemljama EU ili je sve narodna radinost kao i ulje?
 

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Da biomix je zamena za ulje. Mislim da se to ne prodaje u apotekama ali pogledaj, ja nisam nikad to tražio....najbolje bi bilo da kupiš/napraviš kvalitetno ulje i sam praviš kapsule/supozitorije itd... Nije to neki problem napraviti i ne treba ti da si profesor kemije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dinarida
17.03.2021
11
2
3
43
Hvala na svim informacijama.

Nažalost nama koji smo za sve ovo saznali pre nekoliko dana, treba baš puno vremena dok pohvatamo sve, ali evo trudim se i čitam.
S obzirom da baš nisam u životu bio u kontaktu ni sa kakvim uljem i sl. imaću dostupno ulje sa 75% THC tako mi je rečeno, pa pošto ocu kreće hemoterapija trebali bismo početi sa konzumiranjem odmah, a ja ću se svakako dalje edukovati i informisati. Shvatam sada zašto se forsira vlastiti uzgoj.
Uspeo sam da se informišem oko Biomix kapsula i koliko shvatam to je ovo koncetrisano ulje sa dodatnim određenim sastojcima kako bi se poboljšalja apsorpcija u organizmu.

Da li vi imate preporuke kako da najjednostavniji način mi to odradimo sa korišćenjem koncetrisanog ulja. Dakle da se nešto uzme pre unošenja da organizam može da vari i onda na primer dodavati u kokosovo ulje u tečnom stanju određenu količinu koncetrisanog ulja. Izvinite na nestručnosti.
Na primer da uzmemo 1ml ulja u koncetratu i 9ml npr. kokosovog ulja. To pomešamo i dobijemo 10ml mešavine. To bi značilo da u 1ml mešavine imamo 0.1ml ili 0.1gr koncetrisanog kanabisovog ulja. I ovu mešavinu npr od 10ml. stavim u novi špric i onda mogu istiskivati po 1ml. npr. na kašiku i davati da pije tako.
Verovatno ću u određenom trenutku i zbog praktičnosti nadoći na kompletan taj proces pravljenja i punjenja, ali za početak da vidimo kako se može poboljšati unos s obzirom da kroz par dana kreće sa teškim terapijama.
Koliko će ovo poboljšati apsorbciju i šta se još može uraditi ukoliko ovo uopšte ima smisla? Šta da mu dajemo da jede pre uzimanja doza, neka hrana koja bi zaokupirala sistem za varenje?

Hvala vam puno dobri moji ljudi, nemate pojma koliko znači svaka dobra reč.
 
17.03.2021
11
2
3
43
Da biomix je zamena za ulje. Mislim da se to ne prodaje u apotekama ali pogledaj, ja nisam nikad to tražio....najbolje bi bilo da kupiš/napraviš kvalitetno ulje i sam praviš kapsule/supozitorije itd... Nije to neki problem napraviti i ne treba ti da si profesor kemije.
Hvala puno na informacijama. Ne mogu odgovoriti na privatnu poruku iz nekog razloga. Možda zato što nemam dovoljno postova na forumu. Hvala veliko

Da li neko zna, pošto će otac morati 3 dana da bude u bolnici dok primi terapiju, i usput će ga pratiti stanje i to za svaki slučaj. Da li mu smem davati da uzima u bolnici ulje kanabisa ili sačekati 3 dna dok je u bolnici da ne uzima ništa i onda nastaviti sve po planu kada izađe?

Hvala vam dragi moji ljudi
 

Narcotic

Aktivan Član
03.05.2017
258
1.153
143
Kuvao sam "ulje" pre neki dan , medjutim ispalo je kao plastelin bukvalno ... U donjoj šerpi voda , koja je bila na nekih 60c , u gornjoj alkohol ... imao sam oko pola litra rastvora . 5 sati je trebalo da ispari alkohol. Pre nego sto je skroz ispario alkohol jasno se mogao videti talog na dnu, tada sam pojacao temperaturu vode da ključa lagano. Počeli su mehurici , i ja sam sklonio da ne bi pregorelo. Pokupio sam "ulje"plasticnom karticom... vise mi je ispao kao neki hash , radi jako bas ali bih voleo ipak ulje da napravim... u čemu grešim?
 

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Kuvao sam "ulje" pre neki dan , medjutim ispalo je kao plastelin bukvalno ... U donjoj šerpi voda , koja je bila na nekih 60c , u gornjoj alkohol ... imao sam oko pola litra rastvora . 5 sati je trebalo da ispari alkohol. Pre nego sto je skroz ispario alkohol jasno se mogao videti talog na dnu, tada sam pojacao temperaturu vode da ključa lagano. Počeli su mehurici , i ja sam sklonio da ne bi pregorelo. Pokupio sam "ulje"plasticnom karticom... vise mi je ispao kao neki hash , radi jako bas ali bih voleo ipak ulje da napravim... u čemu grešim?
Ajde sliku da vidimo taj hash
Jesi li dobro sfiltrirao?
 

Narcotic

Aktivan Član
03.05.2017
258
1.153
143
Jesam kroz filter za kafu ... trenutno nisam u mogućnosti da slikam.. Kao žvaka je neka , ali radi lepo kad se puši..
 
26.04.2021
1
0
1
34
Pozdrav svima,
nov sam na forumu i imao bih par pitanja za ljude koji verovatno poznaju situaciju jer vidim da je tema dugacka pa se verovatno pisalo o tome. Naime, vec 6 meseci se patim sa hronicnim tegobama lumbalne diskus hernije. Radio sam magnete 3 puta u zadnjih 6 meseci, svaki je pokazao isto, blage protruzije l4l5 i l5s1, sa blagim suzenjem kanala na l4l5. Savetovao se sa drzavnim i privatnim neurohirurzima koji su rekli da definitivno nije za operaciju i da moram na fizikalnu terapiju i da radim vezbe. Bio sam na vise od 50 fizikalnih terapija od pocetka decembra prosle godine, koje su donosile efekte olaksanja sa vrlo kratkotrajnim efektom od par sati nakon istih. Sa vezbanjem sa poceo pre nekih mesec dana i to pod terapijom brufena 400 i midokalma 150 tri puta dnevno, sto mi je omogucavalo da vezbam svaki dan po 20min ujutru i uvece. Naravno vezbe su uskladjene mojim potrebama od strane fizioterapeuta. E sad ide ono zbog cega sam dosao ovde po savet. Nakon prestanka terapije sa Brufenom, odma se javlja oticanje u lumbalnom delu kicme, koji pritiska nerve nogu. Bukvalno osetim kao tecnost koja se nakuplja u donjim ledjima, i nakon toga krecu tegobe duz nogu. Uz brufen ovo splasne koliko toliko i mogu da odradim vezbe, daleko sam od obezboljenog ali mogu da hodam i da ne cupkam i da ne hodam ko robot od upale. Svestan sam da ti lekovi nisu zdravi za ostatak organizma pa bih hteo da probam sa cbd uljem kao zamenom, ono sto me interesuje je kakva su vasa iskustva sa ovim problemom i koriscenjem ulja, da li utice na splasnuce otoka i upale.Ako deluje, rado bih zamenio lekove sa tim da malo odmorim organe. Gde gledati i sta gledati od ulja, koje doze i kako dozirati? Hvala unapred.
 

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Siguran, a možda i najbolji :)
Ali to je do mogučnosti i preferiranja.

EDIT:kod Iso.alkh. je najbitnije da nije denaturiran, pise sve u temi. Taj iz Chipoteke je jedini koji valja a mozes ga kupit tako u prodaji
 
  • Sviđa mi se
Reactions: worm187 and xx_tani
17.03.2021
11
2
3
43
Moze li neka informacija za koriscenje i dodavanje CBD ulja za tretman kancera?
Na sta treba obratiti paznju, koje koncentracije i sl.?
Hvala unapred
 

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
U ovom slučaju vam samo cbd ne bude dosta. Ako bi bila u pitanju samo prostata onda bi bila druga priča, a sada su tu tri mjesta.
Trebalo bi iči u akciju sa supozitorijima-prostata, oralno uzimanje pod jezik-mozak, i inhaliranje/vaporiziranje - pljuča a nebi ni bilo suviše napraviti biomix odnosno liposom kapsule...sve to u kombinaciji cbd/thc
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona and Dinarida
17.03.2021
11
2
3
43
Da li se vaporiziraju ulja samo na bazi cbd kupovna neka ili neka iz narodne radinosti? Malo mi je to nejasno. Mislio sam da pored klasicnog RSO ulja koji bismo isli cepici i oralno uvedemo cbd vaporizaciju. Proizvdojac navodi da ima do 60% kao najjaca doza i tipa jos cbd ulje klasicno samo to ne znam kako dozirati? Da li i to ide kao i aktivno ulje cepici i pod jezik?
 
Poslednja izmena od urednika:

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Da li se vaporiziraju ulja samo na bazi cbd kupovna neka ili neka iz narodne radinosti? Malo mi je to nejasno. Mislio sam da pored klasicnog RSO ulja koji bismo isli cepici i oralno uvedemo cbd vaporizaciju. Proizvdojac navodi da ima do 60% kao najjaca doza i tipa jos cbd ulje klasicno samo to ne znam kako dozirati? Da li i to ide kao i aktivno ulje cepici i pod jezik?
Za vaporiziranje možete koristit cbd i thc cvijet-vrhove, ne treba da bude ulje...
 
12.11.2021
7
1
3
61
Mario 339
Skoro pa smo odlučili da će muž proći RSO protokol rektalno za Ca prostate ali me brine što su mišljenja podijeljena o postotku apsorpcije. Pretražujemo forum i ne nađosmo ovdje dal je iko koristio rektalno i mjerio u Lab- u THC. Kupio je katetere, isjekao crijevca na 5 cm dužine i sa špricom na suprotnoj strani dobio malu ručnu vazduh pumpu i direktno u rektum. Šta mislite o apsorpciji na ovaj način ,bez druge otopine?