Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Jedino sto mi prolazi kroz glavu a da može biti vezano za ulje i kašljanje su terpeni iz ulja. Poznato je da su Terpeni obično prisutni u CBD uljima punog i širokog spektra. Terpeni uzrokuju svrbež i peckanje u grlu, što rezultira kašljem. Jeste mijenjali ulje ili možda novu turu načeli?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
@Scrable
Ono sto mi cijelo vrijeme ide kroz glavu i kontam da li da napisem, medjutim ima logike. Zena mi se bunila na okus ulja u ustima. Pa sam nabavio kapsule. Nakapam joj u njih i onda joj dam. Mozda na taj nacin mozete par dana ocu dozirati ulje odnosno da ga tako proguta, pa da eliminiramo terpene koji mu mozda prave situaciju gdje kaslje. Ne buni se da mu smeta na zeludac, medjutim mozda stvarno nakon tolike kolicine ulja, grlu terpeni rade problem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
S te strane je bolje medjutim ja vise oko onog vašeg “valjda”. Ulje mu sigurno ne škodi, medjutim očigledno da Vas brine to kašljanje. A ja kako pratim Vas slučaj, razmišljam kako da ta vjera ostane na 100/100 pa je prijedlog u tom smjeru. Čisto da eliminirate tu sumnju ako postoji.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo
13.02.2022
73
57
18
Evo me opet sa pitanjem-tata je u subotu imao prvi epileptički napadaj (to je u prirodi njegove bolesti), sad je u bolnici i na antiepileptičkoj terapiji koja će se nastaviti i dalje.. On je već dobra 2 mjeseca na ulju i ja sad neznam dal on može dalje uzima ulje (ne uzima ga on napadaja) iskustva, pomoć, savjet - hvala
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Pozdrav. Nazalost lose vijesti s Vase strane. Ono od podataka sto je dostupno, kaze da na epilepticke napade cannabis ima jedan od najvecih utjecaja. Toliki da ljudi vise ne prezaju od toga da djeci koja boluju od epilepsije, kako bi smanjili kolicinu lijekova i broj napada, prepisuju kanabis s visokim udjelom CBD-a. Charlote se zove ajmo reci prva curica ciji roditelji su izasli u javno s tom situacijom. Osobno nemam u blizini nekoga tko tretira epilepsiju s kanabisom, medjutim dostupne informacije zvuce poprilicno pozitivno vezano za epilepsiju i kanabis. Evo jedan link. pa ako niste, procitajte i vidit ste pricaju. 5-7 minuta je ovaj filmic. Ako niste s engleskim, kucajte u google Charlotes web i izbaciti ce na svim jezicima cini mi se.

 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo
19.03.2020
3
0
1
29
Pozdrav svima, ne mogu nigde na internetu da pronadjem odgovor na moje pitanje. Uradio sam ekstrakciju cveta sa etil alkoholom 96%, procedio sve kroz filtere za kafu i spremio za kuvanje (isparavanje alkohola), ali sad necu biti u mogucnosti da to kuvam nekih dva meseca, ono sto mene zanima je da li se nesto gubi ili menja ako taj procedjeni rastvor (alkohol) tako stoji dva-tri meseca u flasama pa tek onda uradim proces kuvanja da dobijem ulje. Ne znam da li mogu da se dese neke promene kanabinoida, terpena i uopste lekovitosti ako se procedjeni rastvor ne skuva (upari) odma nego tek posle dva-tri meseca? Hvala unapred na odgovoru.
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.282
358
Ostaviš 24-36h i alkohol če ishlapit. Ostat če 4% vode+ulje...e sad,bilo bi bolje da je 99.9 % alkohol(Isopropilni,med.benzin itd.),jer ako če dulje stajat,ta voda bi mogla pokvarit ulje!
Nisam expert,pa još pričekaj,nekog iskusnog. Ja sam ga radio 4 puta sa kuhalom i 2 puta sam pustio,da alkohol ishlapi. Imaš temu "hedovača"i sječam se,da je alkohol sa uljem bio mjesec dana u staklenki i kako sam ju otvorio za 24-36h je alkohol ishlapio,a ostalo je ulje. Onda se sipa rakija,jer to je drugi recept,ali ima načina.
Nešto se sigurno mjenja,jer i kod malawi curinga je drugačiji rad, isto kao kod hedovače!
Ako nisi u mogućnosti kuhat,stavi u pliču tacnu i alkohol brzo ishlapi. Jedino ,ako nisi decarb odradio,moraš na pari ulje zagrijat i tako se THCa,pretvara u thc. Inače ti ulje nije psihoaktivno. Mada to vjerojatno znaš ...
 

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Pozdrav svima! Tata boluje od mikrocelularnog tumora na plućima, s metastazama na kostima. Dobio je od prijatelja THC ulje pa imam koje pitanje. Naravno, krecemo s pola zrna rize prvih par dana, to se pokazalo kao ok za njega. Ja sam probala ulje par puta, prvi put me dosta omamilo, drugi put skoro nista, a zadnji put je pocelo djelovati nakon 5-6 sati u smislu uspavanosti i opustenosti misica sa trncima. Tata se jednom predozirao, uzimao dok sam bila na poslu, kaze da nije znao za sebe. Buduci nemam nacina za provjeriti kvalitetu ulja, zna li tko ovako po opisu bi li moglo biti dobro, odnosno pogodno za liječenje tumora?
 
19.03.2020
3
0
1
29
Ostaviš 24-36h i alkohol če ishlapit. Ostat če 4% vode+ulje...e sad,bilo bi bolje da je 99.9 % alkohol(Isopropilni,med.benzin itd.),jer ako če dulje stajat,ta voda bi mogla pokvarit ulje!
Nisam expert,pa još pričekaj,nekog iskusnog. Ja sam ga radio 4 puta sa kuhalom i 2 puta sam pustio,da alkohol ishlapi. Imaš temu "hedovača"i sječam se,da je alkohol sa uljem bio mjesec dana u staklenki i kako sam ju otvorio za 24-36h je alkohol ishlapio,a ostalo je ulje. Onda se sipa rakija,jer to je drugi recept,ali ima načina.
Nešto se sigurno mjenja,jer i kod malawi curinga je drugačiji rad, isto kao kod hedovače!
Ako nisi u mogućnosti kuhat,stavi u pliču tacnu i alkohol brzo ishlapi. Jedino ,ako nisi decarb odradio,moraš na pari ulje zagrijat i tako se THCa,pretvara u thc. Inače ti ulje nije psihoaktivno. Mada to vjerojatno znaš
Hvala na savetu, sve to znam. Hocu da uradim proces kao sto uvek radim, ukuvavanjem alkohola dok ne ispari i ostalo al me samo zanima da li je isto kada se alkohol odma posle cedjenja upari i zavrsi ulje, ili kada procedjen alkohol stoji 2-3 meseca pa se onda upari i zavrsi ulje. Da li ima neke razlike tj. da li se nesto menja ako procedjeni alkohol stoji 2-3 meseca pre kuvanja i zavrsavanja pravljenja ulja? Ako neko moze da mi odgovori bio bih mu jako zahvalan.
 
07.05.2021
6
1
3
33
Pozdrav svima.

Ovako prvi put bih pravio ulje od cbd cvijeta pa me zanima par stvari jer na internetu ima hrpa informacija i nemogu sam dokučiti koja je ispravna ili koja će meni osobno biti najbolja.

Prvo pitanje: Jeli potrebno dekarbonizirati cvijet prije nego sto ga krenem namakati s alkoholom?

Drugo pitanje: Smijem li natapati cvijet duže od tri minute s alkoholom (koristit cu izopropil-alkohol zbog jednostavne dostupnosti i cijene) kako nebih imao ostatke klorofila u svome ulju.

Treće pitanje: Koristio bi tkz. Coocker kojim podešavam temepraturu pa me zanima na kojoj ga temperaturi moram držati pošto sam vidio da je vrelište cbd-a na 220° a pojedinih terpena na nešto nižoj temepraturi.

Ako imate bilo kako osobno iskustvo ili savjet molim vas da objavite kako bi mi olakšali posao.

Ova dva videa sam pratio
 

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
736
5.162
233
Dalmacija
Postoji povise ove, tema gdje se dosta pricalo o izradi ulja. Ja sam je procitao cijelu prije nego sam radio svoje. Radio sam ga ovog ljeta i ispalo je jako dobro i potentno. Klorofil me nije brinuo jer ne utjece na kvalitetu, samo da ulju opor i gorak okus. Meni nije smetao. Njega se mozes rjesit kjuranjem (zrenjem) u teglama. Ali za to treba nekoliko mjeseci, da se klorofil razgradi u nekakve secere ako se ne varam.

ja sam kjurao samo par tjedana, onda sam prostro budove na par tacni da se dobro posuse u mracnoj sobi, onda sam sve to rukama izmrvio u posudu i isprao ispropilnim alkoholom dva puta po par minuta i procjedio kroz gazu. Zatim procjedio kroz filter za kavu i stavio kuhat u riza kuhalo. Kad je sve isparilo pred sam kraj dodao par kapi vode, jos kuhao dok nije sve otislo a povrsina ulja bila glatka kao staklo. Palio sam kuhalo i gasio dok je iskuhavalo pred kraj. Kad je bilo gotovo, stavio sam kuhalo na keep warm opciju od tipa 9 sati navecer do ujutro dok sam se probudio. Povukao ga jos toplog u sprice i pomazao kuhalo jucerasnjim kruhom, otisao kupit kruh zeni, vratio se u podne s kave..bez kruha. :) ispalo je fenomenalno. Bas potentno jako. Iduci put radim opet na isti nacin. Ti vidi procitaj temu i pomalo i sretno.

194E92CF-11E4-43B9-B176-54070BC38115.jpeg
edit: evo nasi budni moderi su prebacili nasa dva posta u odgovarajucu temu, sad citaj
:D
:p
 
Poslednja izmena: