Kapi za oci?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.10.2008
7
0
0
37
visine_original_lg.jpg

Ove? :)

Do jajaaa, sad mogu navaren na posao, a ne da se brukam kad dodjem sa crvenim ocima kao da sam gnjurao ceo dan :)
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
pa ono posto nosim lece ono probo vise vrst kapi i ono najbolje osvjezenje (bitnije mi to nego crvenilo) mi bude s visinama... naravno kapam sto manje moguce po potrebi al izdrze mi i tri mj... rjetko kad sam navaren jedino ako vozim ond se nakapam jel crvene oci i tupav smjesak = busted.
ono vjerovatno je to i dosta subjektivno al eto ko sta voli i misli da mu pomaze je najbolje za njega.
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
_Towelie_ je napisao(la):
Visol odlicne kapi za oci... dodu kojih 13kn

yep, za*ebo sam se, tako se pise a ne visinol... i ovo nije sarkazam nego se zbilja pise visol... i sta je najbolje kad potrgas s njih oznaku izgledaju isto ko i kapi za nos, a ne visine sa svojom ogromnom probijenom ambalazom:facesjump:
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Visine, ako se moran sakrivat. Al neheben to vise :-D.
U vojsci smo ridili Operil kapi za nos vodon u omjeru 1:1 i s time se 'sakrivali'. Samo, imale su 1 nedostatak: oci bi tolko pobilile da se vise ni kapilare nisu vidile, hehe...
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
negdje prije sam citao clanak u jutarnjem 10 lijekova koje lijecnici ne bi nikad prepisali samom sebi i Visine su bile na 2 ili 3 mjestu , lijepo je bilo opisano samo sto ja to neznam prepricati da rade velike probleme ocnom krvozilnom sustavu sto se moze odraziti na tome da korisnici imaju velike sanse za mozdani udar.

nemojte misliti da ja nesta pametujem i ja ih koristim ponekad nego sam samo htio podijeliti ono sto sam procitao......
 

Džidžadžojac

Aktivan Član
10.10.2007
359
14
0
Po meni najbolji efekat kapi je pola sata do sat pre duvanja. Nemate onaj osećaj da su vam pukle oči kao što bi imali da ste stavili neposredno pre ili tokom rivanja.
 
28.10.2008
7
0
0
37
Aj vazi, ali evo jednog clanka iz novina...

http://www.poslovnazena.biz/stil-zivota/zadrzite-bistar-pogled-2-371

Inace na doktor.co.yu sam pronasao jedan tekst, neki lik se zalio... post ide sledece...:

Zarathustra
Danas sam stavio kapi za oci Visine i bol u ocima se malo umirila i normalizovao se vid jer pre toga svaki treptaj bio dosta bolan i stvarao mi je zamucenje i duple slike. Cak i vezbe fuzije mogu bolje da odrzim.
Gledao sam nesto na internetu pa me zanima da simptomi ne odgovaraju mozda Keratoconjunctivitis sicca.

Klio bio bih zahvalan na misljenju.
pa odgvoro sledi:

Za dijagnozu keratoconjuctivitis sicca potrebno je da budu pozitivni rezultati Shirmer i PKF testa.To su vrlo jednostavni testovi koje mozete uraditi u bilo kojoj oftalmoloskoj ordinaciji.Prvi test pokazuje koliko se suza nakupi za 5 minuta a drugi,PKF pokazuje kvalitet suza,tj,za koje vreme dolazi do pucanja prekornealnog fluoresceinom obojenog sloja suza.Taj sindrom je vrlo redak kod mladih osoba,jos redji kod muskaraca,ali proverite.
Visine kapi mozete koristiti vrlo kratko vreme,ne vise od deset dana!
Ukoliko postoji miozitis,upala ekstraokularnih misica,a niste alergicni na diklofenak,mozda bi Vam vise odgovarale kapi Uniclophen,ali ne duze od dest dana.
Dobro je sto vezbate fuziju,ali jos niste rekli sta je sa sadasnjim naocarima,jeste li proverili pravilnost izrade kod nekog drugog opticara!
Pozdrav!
Samo, imam jedno pitanje za Admine i Moderatore, dok sam otvarao post Trazio sam da vidim da li ima mozda neka slicna tema, da ne ponavljam pitanje... I nisam nasao, kada sam u googlu trazio, pojavio mi se ovaj sajt sa linkom na... forums.vutra.org/medicina/1140-kapi-za-oci.html

Pa sto mi niste obrisali post i uputili na taj link... ccc :)
 
24.10.2008
4
0
0
38
ja stavljam hemokulin,ne svaki dan nego samo kad moram i ok su,izbele ochi odma,a i jeftine su.
nisam probao do sada te visine,ne znam mozhda su bolje,videcu
josh jedne sam stavljao,ne mogu da se setim imena ali sranje su zheshce,pazi izbele ti ochi to je ok ali tooooooliko smrde da je to strashno pa se onda i istripujem loshe zbog toga lol