Karbon filter izvan boxa u redu ili ne?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.10.2014
57
101
33
Pozz... i izvinjavam se za novi topic mozda je tema vec negdje opisana ali nisam nasao nigdje slicno mome slucaju....
Imam box dimenzije 60x60x140...unutra imam 1 svijetlo cfl 250w+reflektor, 1 manji vent je unutra za mjesanje zraka po prostoru, 1 komp vent za upuh zraka(120x120) i jedan wc vent za izpuh zraka(100mm)... izvan boxa: karbonski filter (100x250)..e to je to sto se tice moga boxa ako kome treba kakav info...i jos sta je najvaznije, unutra su dvi biljke :D E sad sta mene muci je to, da sam sa growom poceo prije nedelju dana(sve ok biljke rastu super) i posto sam vidjo, da bi bilo malo tisno ako jos stavim karbon filter unutar boxa,sam odlucio da povezem ventilaciju tako da mi filter bude van boxa...znaci wc vent-alu cjev-karbon filter.... dali ce to imati kakav utjecaj na filtraciju mirisa ili je bolje da stavim filter u box? Ako je to obavezno onda cu nekako probati da ga zguram unutra, ali ako nije onda bi bilo to, to :D
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Najbolje bi bilo da je filter prvi u boxu,pa onda aluflex crijevo,pa vent i ispuh...probaj i sa filterom vani ako nemas mjesta unutra, pa vidi jel se osjeti sta...praksa je majka
 
29.10.2014
57
101
33
hmmm...jeste, praksa je majka a u ovom slucaju nebi volio da praksam posle kad je kasno....gledao sam puno videa kako i gdje se postavlja karbon filter,ali niko nije pokazo dali moze biti karbon filter vani...ako ko ima ovde da ima karbonski filter izvan boxa neka mi javi :)
 
29.10.2014
57
101
33
e Cili majstore drago mi je da od tebe cujem :D... Znaci miris je neutralizovan i ako je karbon filter vani. To je ono najvaznije...a kako to mislis, lakse radi turbina? Manja buka ili da vent lakse izpuhava...
 
29.10.2014
57
101
33
Sad sam zbunjen...znaci ako stoji karbon filter vani, onda treba filter extra izolirat? ok, u vezi turbine (predpostavljam ventilator) neznam kakva je razlika kad je unutra, posto nisam jos imo priliku da uradim to...ako turbina teze radi utjece li to na ista, osim glasnosti mozda?

jbg...nije sad to poanta....nije sad da te ne slusam, ali za silu, proce valjda neakao...posto to sam dobio u setu pa sta da radim sad :)

Ne quotati prethodni post ako se na njega odgovara!
Mod A.
 
Poslednja izmena od urednika:

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Nije ali dobro je spomenuti jer gdje god da staviš filter ti ventovi su slabi.
A i spomenulo se da se je teže nagurati zrak u filter neko povuči zrak iz njega.
U jednoj kombinaciji ti je srujanje zraka loše a u drugoj još lošije.
Pa vidi onako usput imali smisla šta sam spomenuo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Himalaya
29.10.2014
57
101
33
hmm...malo cu da razmislim jos kako i sta...bas mi nije jos da uzmam drugi vent..treba jos kupiti ph metar pa jos jednu cfl lampu za cvatanje ohoh ima toga....napravio sam test sa mirisljivim stapicem ili kako se vec kaze(onaj sto gori pa mirisi :) ) nisam osjetio nista izvan boxa....kad sam ga otvorio,miris je bio jak...nemogu reci da ce to sad 100% djelovati i na miris od biljki....znaci ako ima sanse filter staviti u box...u najslabijom slucaju,ko sto si ti reko avantura mijenjati vent...
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Osobno u boxu imam wc vent 120mm(185 m3/h) i spojen je na ispuh..
Znaci prvi u liniji unutar boxa je filter,pa cooltube,pa crijevo,pa vent(koji je na ispuhu)..i funcionira bez greske..cak sam ga sa dimmerom smanjio na nekih 30-40% snage..u kontra slucaju ne znam...
 
Poslednja izmena:

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ma ja sam se jednom igrao s WC ventom i kad bi puhnuo vjetar u njega vrtio bi u prazno jer nebi imao snage. Zato pišem.
 
29.10.2014
57
101
33
kod mene wc vent sa 100mm(110m3/h) za jednom sve uredu...posto imam mali box,pretok zraka odlican...samo neznam kako bi bilo ako bi kontra postavjo ventilaciju, znaci filter- cjev-vent- cjev vani...

p.s. kod mene je cfl tako da nema potrbe za jacom ventilacijom sto se tice temperature...
 

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
reko bi da je jos jedna negativna strana filtera vani, odnosno da vent puse kroz njega to sto nema predfilter, odnosno onu bjelu krpetinu koja ipak zaustavlja vece cestice prasine i sl, sto znaci da ce se filter prije "zacepit", zar ne?

ja baš gledam tu krpu i kontam šta će mi to. konto skinit to... hehehe
 

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
mislio sam ga ostavit da izvlaći.
ne znam ni sam šta da radim.
možda da stavim cijev do reflektora pa na vnet pa cijev do filtera.
kontam bolje da je unutra ipak?

nego veći mi je problem s ćim ga učvrstit da stoji u zraku?
 

njrnjava

Aktivan Član
09.05.2011
106
17
18
36
pa i trebas skinut ak puse vent "u filter", al ako izvlaci iz filtera onda je nebih nikako skinuo.
lp

Odradih 1 grow sa filterom i krpom kroz koji vent vuče. i krpa je stvarno posivila (vjerojatno od cigareta i dimova raznih i prašine jbg. Al to je svejedno isti zrak iz boxa, tj ak puse u filter jednake su sanse da ce se zacepit ko i ak vuce kroz filter bez te krpe. Btw. pretpost da se filter teško u toku jednog growa može začepiti, to se može desit ak je filter u MeKdonalcu ili slično? Al mislim da ta krpa dosta ometa protok zraka kroz filter.