Karcinom kardije i metastaze na jetri

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.03.2018
6
0
1
45
Pozdrav svima,

Zamolio bih Vas za savjete i pomoć.
Otac ima dijagnozu karcinoma kardije (želučani ulaz) sa metastazama koje su se proširile na jetru. Također, dio primarnog karcinoma je zahvatio i želudac. Generalna slika nije baš najbolja - za sada nije operabilno, potrebno je prvo ublažiti MS na jetri. Sve se odvilo poprilično brzo, unazad dva-tri mjeseca, do tada nije imao apsolutno nikakvih problema. Prije nekoliko dana završio je drugu rundu kemoterapije (karcinom je HER 2 pozitivan, pa prima i tzv. pametnu terapiju). Kemoterapiju za sada dosta dobro podnosi, u planu je da ukupno primi 6 terapija.

Isto tako trenutno je na drugih 10ml ulja izrađenog RSO metodom. Također, dosta dobro i to podnosi, samo ga malo prispava ali ništa drastično. Sada je na recimo 0,8-0,9ml dnevno. Uzima ulje pod jezik i na desni, a zadnjih par puta je uzimao ulje u kapsuli pa progutao (problem mu je staviti pod jezik zbog afti koje su posljedica kemoterapije).
Imam nekoliko pitanja oko kojih trebam pomoć, prošao sam dosta tema, ali teško je sve popamtiti i stići sve pročitati:
- Je li jednak učinak ako uzima ulje u kapsuli, a ne pod jezik?
- Je li bolje ići terapijom trenutnom RSO metodom ili da pokušamo napraviti kapsule sa carrier uljem (kao što je opisano u Herbal Bob's temi)?
- Je li se te carrier kapsule mogu puniti i sa ovim trenutnim uljem koje koristi ili mora biti CCO ulje?
- Većinu sastojaka za izradu takvih kapsula sam nabavio, samo ne znam gdje uzeti eterična ulja, ako znate gdje je najbolje naručiti?

Budući da smo krenuli s ovom terapijom dosta brzo i iznenadno, nisam još stigao razraditi plan da sami napravimo svoj grow. Za sada nabavljamo gotovo RSO ulje. S obzirom na tip karcinoma je li bi mogli savjetovati koju vrstu sjemenki nabaviti? Odnosno koju sortu cannabisa uzgojiti?

Thanks :)
 
25.03.2018
6
0
1
45
Ako je u pitanju HER2 pozitivan rak onda nikako nemoj ici sa THC uljem jer u tom slucaju THC pumpa estrogen i rak jos vise podivlja.

Za HER2 + (positive) treba jako CBD ulje sa 50 i vise posto CBD-a i vrlo malo THC-a.

Ajde si to malo proguglaj po netu pa se dalje javi.

Ulje sam nabavio sa dva različita izvora. Koliki je postotak THC-a i CBD-a mi nijedan nije znao reći, ali recimo da su pouzdani izvori.

Mislio sam nositi uzorak na testiranje ili poslati u Pharma Lab (https://pharma-lab.eu/). Ne znam samo kako treba donijeti taj uzorak: je li u kapsuli i može li se to uopće slati poštom? Ima li i neki popust za testiranje preko vutra.org?
 
25.03.2018
6
0
1
45
Ako je u pitanju HER2 pozitivan rak onda nikako nemoj ici sa THC uljem jer u tom slucaju THC pumpa estrogen i rak jos vise podivlja.

Za HER2 + (positive) treba jako CBD ulje sa 50 i vise posto CBD-a i vrlo malo THC-a.

Ajde si to malo proguglaj po netu pa se dalje javi.

Može malo više informacija o ovome. Ono što se nađe na netu su uglavnom oprečne informacije. U slučaju mog tate riječ je o HER2 pozitivnom (3+ iliti triple positive) tumoru.
Neki izvori na netu tvrde da je korisniji bolji postotak CBD-a ali za sve vrste osim za HER2 (3+) tumore;
neki tvrde da je više CBD-a dobro za sve vrste tog tipa karcinoma, uključujući HER2 (uglavnom karcinom dojke, iako to nije kod mog oca);
a neki pak tvrde da je viši postotak THC-a bolji za sve tipove karcinoma dojke.

U slučaju da je kako ste rekli, to bi značilo da radimo krivo od početka, odnosno uzimamo krivo ulje. Pitanje je samo, ako je potreban bolji CBD omjer, gdje doći do takvog tipa ulja (s obzirom da vremena za grow nemamo)?
 

mrmrva

Banned
Banovan
03.04.2018
77
38
18
CBD ulje se moze kupiti legalno posto nije psihoaktivan. Posle @Sensi Star poruke sam radio pretragu za HER na forumu ali sem onoga sto sam linkovao (i sto je u suprotnosti sa njegovom izjavom) nema nikakve druge price. Na vise mesta na forumu sam procitao da CBD nema nikakav ucinak na kancer i onda naidjem na ovakvu izjavu, koja dovodi celu pricu oko ulja u sumnju. Ozbiljna je prica, o zivotima se radi tako da bi bilo lepo da prokomentarisu malo detaljnije, da kazem iskusniji, mada niko ovde ne radi klinicka ispitivanja i opite pa da se stvarno moze nazvati iskusnijim ili ne znam koliko upucenim.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ja sam napisao da kod HER2 pozitivnih kancera (u vecini slucajeva kanceri dojki, ali mogu takvi biti i na drugom mjestu) je bolje uzimati koncentrat (smolu) CBD ulja koja ima barem 50% CBD-a. CBD moze u nekim slucajevima sprijeciti stvaranje novih metastaza.
Kada su u pitanju drugi tipovi kancera (oni koji nisu HER 2 pozitivni) onda treba uzimati THC ulje, a ne CBD.

Uclanite se u ovu grupu na Fejsu i slobodno postavite pitanje vezano za HER2 pozitivne kancere - https://www.facebook.com/groups/474089696057739/

Iz prve ruke znam za slucaj zene sa kancerom dojke koja je uzela 200 ml provjerenog ulja i kancer se nije povlacio, cak je jos vise podivljao tako da dalje nije bilo pomoci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bluehawk and hazeri

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Treba nešto da razjasnimo.
Svi mi smo pokusni zečevi, jer nas sprečavaju s informacijama i prohibicijom.
Imaš ogromno sorti, hibrida cannabisa, jedan hibrid lječi; primjer rak dojke a drugi ne. Dok nema prostog dostupa do laboratorija, da se može redovito pratiti uspjeh ili neuspjeh terapije uljem cannabisa, bičemo pokusni zečevi. Takva je realnost.
A zna se, Indika i indika hibridi liječe rak.
Cbd hibridi, po mome uvjerenju mogu biti kao dopuna liječenja. Šta je tačno, značemo za 10+ godina.
Tada će već znati, koji kanabinoid i koji hibrid je najbolji za dotičnu bolest. Nadam se, da će biti tako.
 
25.03.2018
6
0
1
45
Treba nešto da razjasnimo.
Svi mi smo pokusni zečevi, jer nas sprečavaju s informacijama i prohibicijom.
Imaš ogromno sorti, hibrida cannabisa, jedan hibrid lječi; primjer rak dojke a drugi ne. Dok nema prostog dostupa do laboratorija, da se može redovito pratiti uspjeh ili neuspjeh terapije uljem cannabisa, bičemo pokusni zečevi. Takva je realnost.
A zna se, Indika i indika hibridi liječe rak.
Cbd hibridi, po mome uvjerenju mogu biti kao dopuna liječenja. Šta je tačno, značemo za 10+ godina.
Tada će već znati, koji kanabinoid i koji hibrid je najbolji za dotičnu bolest. Nadam se, da će biti tako.

@Sensi Star @CilI @mrmrva
Da, iskreno ne znam šta mi je sad činiti, ovo me malo izbacilo iz takta... U toku smo redovne terapije RSO uljem, a sad ako na taj način zapravo štetimo, a ne činimo dobro, onda ne idemo u pravom smjeru... Nekako mi to baca sjenu na cijelu RSO teoriju, odnosno da samo ulje šteti u nekim slučajevima...
(grupu na Fejsu nisam još prošao, postaviti ću i tamo pitanje)

Poslao sam uzorak ulja koje koristimo na testiranje pa ćemo vidjeti kada dođu rezultati. Nakon ove druge kemoterapije, malo je bilo problema sa aftama u ustima, ali to se ekspresno povuklo (kroz dan-dva), pretpostavljam da je ulje možda pomoglo u tom brzom povlačenju afta. Najviše me muči, ako je potrebno više CBD-a, je li moguće to kompenzirati sa ovim uljima i mastima koja se mogu legalno nabaviti kod nas? Koliko bi toga trebalo konzumirati za dovoljan unos CBD-a?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ono šta ja znam, rak lječi THC. Nigdje nisam zasledil, da je neko rak pobjedio cbd rso uljem. Ja imam mišljenje, da se ide jakim dozama THC, a cbd rso ulje je dopuna. Može se dogoditi, da neki bolesnik, ne podnosi THC rso ulja, tada se ide na cbd rso ulje, to znači dnevna doza cbd kanabinoida iznosi 700-900mg cbd kanabinoida. To bi bilo oko 1,5 g cbd rso ulja na dan. Ja pravim biomix kapsule, gdje u cbd rso ulje dodam oko 20-30% THC rso ulja i onda pravim kapsule. Kada bolesnik dobije tolerancije, doza se može dizati polako za 100% ako ima potrebe. Ako bolesnik je u jako lošem stanju, koriste se i kapsule i čepiče, da unesete što više rso ulja u tijelo.

Trebate nešto znati. Neki hibridi liječe jednu vrstu raka a drugu možda ne. Zato se preporučuje, da u ulju mješaš barem 3-4 sorte hibrida, da imaš veću šansu izlječenja. Tu je važan i bolesnik, da se zainati i konzumira što više ulja i ne obraća pažnju na neuspojave, high, koji mogu biti dosta neugodni dok se ne navikne na to. Sa srećom.
 

mrmrva

Banned
Banovan
03.04.2018
77
38
18
@Mirko24
Postavi pitanje na FB grupi sa tacnom dijagnozom koju imate pa vidi sta ce ti reci. I mene je jako pokolebalo iako jos uvek nismo videli patohistoloski nalaz i neke dodatne analize pa ni ne znam punu dijagnozu. Nasao sam neke komentare u grupi gde se isto pominje sto je i @Sensi Star napisao ali mi je onda i jedan od admina grupe napisao da nije tacno i da treba ici na sto vise THC.
Ovo je opaka alternativa i nazalost nema dovoljno istrazivanja niti odgovora na sva pitanja.

Sve najbolje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@Mirko24 @mrmrva

THC lijeci rak, al u pojedinim slucajevima je bolji CBD. Napravite kuru od 80 g THC ulja, i ako se pokaze da se rak siri dalje ubacite i CBD ulje u lijecenje.

Kao sto je napisao @CilI, nazalost mi smo pokusni kunici i sve ucimo i isprobavamo na sebi ili nasim najblizima koji su bolesni jer se trenutno drugacije ne moze.
 
25.03.2018
6
0
1
45
@Mirko24 @mrmrva

THC lijeci rak, al u pojedinim slucajevima je bolji CBD. Napravite kuru od 80 g THC ulja, i ako se pokaze da se rak siri dalje ubacite i CBD ulje u lijecenje.

Kao sto je napisao @CilI, nazalost mi smo pokusni kunici i sve ucimo i isprobavamo na sebi ili nasim najblizima koji su bolesni jer se trenutno drugacije ne moze.

@Sensi Star @CilI @mrmrva
Tako ćemo i napraviti vjerojatno, proći jednu cijelu terapiju sa THC uljem pa vidjeti kakvo će biti stanje. Samo si razmišljam da bi prešao na biomix kapsule, pogotovo ako je bolja "apsorpcija" ulja u tom obliku, a i zbog financijskih razloga. Je li mi možete pomoći od kuda naručiti eterična ulja za izradu biomix kapsula (ostale sastojke sve imamo)?
 
25.03.2018
6
0
1
45
Ja sam naruciovao svasta sa iHerb-a. Sa sve DHL dostavom me je izaslo jeftinije nego u Srbiji, ne znam kako je za HR pogledaj na
https://www.terra-organica.hr
Pusticu ti par linkova sa FB grupe na PP

@mrmrva
Sa iHerb-a sam i ja naručivao nekoliko puta. Ovo sam mislio specifično za eterična ulja, ne znam je li mora biti neka posebna kategorija s obzirom da se zapravo oralno unose. No koliko vidim riječ je zapravo o klasičnim eteričnim uljima za biomix kapsule... Hvala!
 

mrmrva

Banned
Banovan
03.04.2018
77
38
18
Klasicna etericna, mislim da ne postoji neka specificna kategorija. Sto god je bilo sam uzimao nazovi od organski gajenog bilja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mirko24