Karlitosova ispovest o grow-u 2014

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Karlitos

Aktivan Član
30.06.2013
89
175
33
Dobar dan dobri ljudi.
Ne mora ovo niko da cita,hocu samo dusu da olaksam,i podelim iskustvo.Jer meni je bilo ludo,a vama bih samo da prenesem koliko mogu.
Paranoja sam,a kako i ne bih,videcete u nastavku.Nisam hteo da otvaram dnevnik,razbacujem se slikama...nisam smeo,ne smem,i ne znam kada cu smeti.
Ne verujem svojim ocima ponekad,a kamoli ljudima i internetu.Nemojte da se uvredite :icon_wink:
Sve je pocelo pre 2 godine,kada sam prvi put probao Gospodju Gandzu :maryjane:.Nasao vas forum,mali kutak u hrpi kojestarija na internetu,gde vlada raj.
Iste godine zasadio jednu,koja je ispala cura.Samo zalivao i malo :sun2:,mnogo malo . Bese to par komada smotanih,ali mojih,najdrazih.
Elem prodje ta godina,i dodje ova.Nisam hteo da je propustim,i zudeo sam za novom sezonom i iskustvom.
Skupljao neko semenje,i zabacio tri komada.Outdoor naravno,majka priroda obavlja posao najbolje.
Tu zurka pocinje.Zivim u relativno urbanom delu,oko mene ima kuca do kuce,svako dvoriste se granici sa sledecim.
Da ne pominjem da oko mene ima bar 5 klinaca koji puse redovno,i u fazonu su "Suskavci,trenerke,mi smo kul,najjaci smo." Sa njima sam na -dobar dan-.
A njih sam se najvise bojao,da ne dodje do ucene,da im dajem za dzabe,a da cute zauzvrat.A klinci su takvi da ne bi cutali.
Dakle VRLO ne sakriveno od barem desetak pari ociju svakodnevno!
Sreca je moja (mala),sto sam uzoran i dobar komsija,svima pomazem,i ne trazim niciju pomoc.
Elem ove tri semenke...Uh...suza ce mi krenuti...od sve tri semenke,sve tri cure.To sam video kao neki znak od sila koje prozimaju svet,
da je ovo moj poziv da ustrajem u ovom hobiju.Jer mnogo volim da zalazim u zabacene delove mozga,istrazujem,pitam se ono sto se retko ko ikada zapita.
No da se vratim na cure.
Krenuse da bujaju,jednu sam LST-iro cisto da steknem sto vise iskustva mogu.
Druge dve su bile u potovima sa malo zemlje,tipa 7-10L...
Rast kod ove dve je prekinut jer im je bilo malo zemlje,presadih ih ja...Dobise jos malo na velicini,ali ne lezi Vraze!
Na vetrometini kakva je bila ove sezone...poce da duva jedno vece,i grad da pada..ja izleteh napolje,i ove dve u potovima vec oborene.
Sklonih ih brzinom svetlosti i tu ih sacuvam najbolje moguce,jer bi ih verovatno izgubio bar do pola..LST-CURA je rezultovala slomljenom granom,
prvom odozdo,i jednom od najvecih.Zalecih je vezajuci zicom,eno je kocoperi se..ima dva i po metra (Grana,ne stablo)
To je rezultovalo kasnim ulaskom u cvetanje, pre desetak dana.Ali njena jedna grana je veca od ove jedne u kanti!

Dodje momenat,kada me Matori pitao,"sta ti je ono?" (ja reko sad ce da padne :slapping: pod stare dane)
-"Koje?" (pravim se ja lud da ne znam sta mi zauzima 3x2 metra dvorista)
-"Ono ispod...?"
-"Konoplja." -ko iz stopa rekoh ja
-"Sta ce ti to?"
-sledi moj najgluplji moguci odgovor koji je ujedno bio i najbolji tada - :"Onako"
-(slegnu covek ramenima) i tu prici bese kraj
*(Matori se upoznao sa alkoholom u ranoj mladosti i jos su u vezi.To me boli najvise,pravi razdor u domu,ma ovo i nije dom
svi se foliramo i glumimo porodicu,pitanje je dana kada cu otici i biti sam negde na vetrometini zivota.)

A Matora,ko Matora,ona je malo savremenija.Zna da pusim,sve sam joj ispricao_Od semenke do ulja.
Ali isto tako je svesna do sada da sam dobar,vredan i posten.Da su od mene,
ali najvise ja sam sebe,napravio coveka.Nisam savrsen,niko nije,ali kad pogledam unaokolo,zahvalim se Silama sto nisam takav.

Tece vreme,padaju kise...i dodje naravno dan,kada me i komsija priupita,jedan od "onih 5".
-"Komso,mogao bi ti to malo da sakrijes znas,vidi se iz susedne ulice"
-reko:"Komso,necu da im uskratim ovo malo sunca sto imadu,ko vidi nek vidi,i sta bude bice"
(Uzdao sam se u karmu koja me prati celog zivota,da se nista lose nece desiti,i nece verujem u to)
A u blizini ima i jedno "svesteno lice plave uniforme" mada on mi nikada nije ni padao na pamet.
Nastavise kise i oblaci sivi,ali malo po malo napreduju cure.Jedna je vec smaknuta,druga ce uskoro,a treca..Pustam je bar do sredine
oktobra.
Problema u growu relativno nije bilo,spram nekih ovde sa foruma kojima je masa propala.Meni ce biti samo smanjen urod,zbog manjka Sunca.

Eh to vam je moj grow ove godine u najkracim crtama.Puno paranoja,dok sam bio napusen tokom growa.Sad je to palo na minimum.
Ne kazem da sam jedini koji je ovo uradio,sigurno ih ima dosta koji cute i smrde sto bi se reklo :).
Samo sam hteo da podelim sa vama moj ludacki i uspeli pokusaj grow-a i pod kakvim okolnostima je to bilo.
Volim biljku jebiga,volim je..mozda je to greh gledajuci iz perspektive nekog nasumicnog gradjanina,ali nama ovde nije,i nikada nece biti!
Nista jos nije gotovo,ali brojim sitno.Sve ce biti u najboljem redu.

P.S. Pravicu cannabutter i razradjujem ideju o pravljenju :RastaBong: vodenim hladjenjem,ali od ukrasne prirodne tikve! Vise o tome u nekoj drugoj temi.

Ko god da je procitao,hvala mu.Ko nije,i njemu hvala.
Mir i ljubav celom svetu,saljite pozitivne vibracije.Volite sebe,a drugi,oni ne moraju da vas vole.Nek samo budu ljudi.Onakvi kakvi jesu.
Pozdrav ekipo i hvala vam.
 
12.06.2013
53
19
8
Karlitos svaka čast na ovom postu,inspirativan je... :icon_wink: Trebalo bi svima oko nas više ovakvih ljudi.Današnja mladež je u ***** vremena su se promijenila,neznaju ulicom ni starije ljude pozdraviti kada prođu kraj njih,pomoči im a kamoli da ne govorim o
kulturi.To im je na nuli... :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Karlitos
08.04.2014
10
5
0
uuuuF uspeo si...a uspeo si da nas vratis sve na nase pocetke,sa osmehom sam procitao:))) msm da je ovo prica svih nas na neki nacin:) samo sledece godine sto dalje iz kuce i slucajnih i namrnih prolaznika jer sad je na snazi zakon za dva dela od po nekoliko godina za svako delo i za jednu biljcicu ako imas
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Karlitos

Karlitos

Aktivan Član
30.06.2013
89
175
33
Debelo cu da razmisljam preko zime :) Probao sam u sumi,ali imam fobiju od zmija,jednu sam video,i od proleca nisam isao...bacio sam neke semenke...oticicu ovih dana da pogledam,cisto sumnjam,ali ko zna mozda i ima nesto..
 

Lukashenko

Aktivan Član
24.12.2013
32
35
18
Otprilike si opisao i moj zivot i ono sto se meni desava,samo sto su meni komsije provalile biljke na terasi,al sva sreca to su mi neki dalji rodjaci,kontam nece me prijaviti,ali opet kad saznas u 3 uvece da za biljke za koje si mislio da niko ne zna,ustvari zna bar 10 ljudi,a vec me paranoja pre toga dobro lupala,a jos i napusen saznam to,ako tad nisam prso necu nikad.Uglavnom usledilo je 20 minuta tisine i razmisljanja,kad sam pomislio da moram da ih bacim nije mi bilo dobro,suze mi krenule,a biljke 35 dana u cvetanju.Tako da sam nasao prevoz,stavio dve biljke od po metar na zadnje sediste auta i odneo u sumu,gde sam od nekih grana napravio sator za biljke jer sam ih morao stavljati u mrak na 12 sati,sto sam kuci inace radio to u spaizu,a sve se to desava u sred leta.Uglavnom sledecih 20 dana sam morao svaki dan ici u sumu da ih prekrivam nekim cebadima u 4 sata i uvece kad zadje sunce da ih otkrijem.I krenu kise pa po blatu,pa kupuj najlon da ih pokrivam zbog budji,zbog koje sam ih na kraju i morao ubrati ranije.Idem sumom,mokar,blatnjav,prestravljen da me neko nece videti i pitam se vredi li ovo raditi zbog biljke,zbog moje biljke,naravno da vredi i ne kajem se i drago mi je sto sam tako nesto proziveo.Uglavnom ova godina mi je bila ne zaboravna i vec trazim dobre sajtove za sledecu,jer mi je ovo uslo pod kozu,pa da mi neko daje vuje za dzabe svaki dan,opet bih growao,Lepo je kad uberes ali mislim da je put dotle jos lepsi.
 

Karlitos

Aktivan Član
30.06.2013
89
175
33
28upimb.jpg

Od jedne biljke,mada je budj unistila jos bar 10%