Kasni outdoor domacice diy smart grow bags

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
drugari evo da predstavim moju ovogodisnju bastu, kasno posejanu ali videcemo nadam se da ce biti barem malo za ulje i za u pluca :)
Zemlja: Potrgrond H 70l i 10l kokos treseta
Seme: domace staro 8-10god za divno cudo jako dobro klijalo
Posude moja izrada od agro platna poput onog za smart potove samo malo tanje.
8 komada biljaka niklo iz neke krajem proslog neke pocetkom ovog meseca do pre 2 dana bile u terra osmocote u casama plasticnim po pola l. na 24/0 pod 2 led sijalice po 12w neke na 4 neke na 6 paru listova kako koje
2 topirane ostale ce dobiti samo LST
pre dva dana iznete na sajt i danas posadjene u grow bagove po 10l zemlje u svakom
sinoc vodio rat sa puzevima koji su ih zestoko napali u toku noci
danas kada sam ih presadio svud okolo zasuo puzomor granule i biljke poprskao Neopitrox preparatom

brine me velicina potova jel ovi grow bagovi brze isusuju zemlju od klasicnih saksija ali videcemo kako se ponasa, nisam imao vise para za zemlju

slike ce biti za par dana toliko za sada od mene
 

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
a sto outdoor u grow bag,
zato brate moj mili sto je to jedini trnjak koji deluje iole bezbedno koji sam mogao naci u blizini a koji ima blizu vodu jel bolujem od MS pa mi opet od kako sam bez ulja krenulo da remeti hod i ravnotezu pa nisam bas ko pre sposoban da teglim balone vode na ledjima u divljinu, a ovde je neki nasip radjen ko zna kada pa je dole debeo sloj sljunka nikako nisam u mogucnosti da kopam kroz to, a okolo je grad pa ne bih bas mogao ni sa klasik saksijama da se muvam okolo. ovo mi doslo kao ideja da strpam pod jaknu . a zemlju sam iz nekoliko puta u kesama podelio koliko mogu da nosim pa tako doneo iz delova pa kad sam napunio bagove onda posadio jbg tako je kako je ja nisam mogao bolje da resim i materijalno ni fizicki. nek da Bog da prodje bezbedno i da se ubere pa koliko bude nek bude moje je moj trud i krv i znoj
 

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
masnim cvjećem i da bude dobar ljek
hvala ti brate ja verujem da ce biti dobra, jel to seme je iz moje domacice doduse verovatno je sama sebe oprasila al videcemo, tek nisam imao novaca za brendirano a godina odmice, i ja slucajno nadjem ovo u nekoj kutiji i setim se da sam to vadio iz cvetova koje sam tada odgajio i ostavio na stranu i zaboravio, posle toga se sve gajilo ili brendirano ili neke domaje druge koje sam kupovao pa nalazio semena. a ove se secam da je bila bela skroz od trihoma i mirisljavaaaaaaa i bogami fino jaka. nadam se najboljem
 

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Zelim ti puno srece i da se zavrsi sve mirno i sa urodom sa kojim ces da budes i vise nego zadovoljan.. A sledece godine, lepo na vreme kreni sve polako pre vremena i kada dodje pravo vreme, posejes i biljke imaju dosta vremena da rastu.. Srecno jos jednom i pratim :thumb:
 

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
drugari evo jos malo podataka za dnevnik. sinoc su zalivene sa po litar vode u koju je dodato po 5 ml Hesi root.
ako je neko propratio sto sam pisao u drugoj temi, sinoc sam video da sajt i biljke obasjavaju reflektori sa obliznjih fabrika kao i ulicne rasvete. ulicna rsveta je udaljena 15 20m i to su one hps po 150w a na fabrikama ima dosta reflektora kako hps tako i mh ali su daleko po 30 40m. brine me sto je dosta vidno kod biljaka kada to sija a nemam kako da ih preselim na drugi sajt. citam evo ceo dan strane forume i 3 razlicita misljenja sam nasao neki kazu nece im smetati neki pohermice neki nece uci u cvetanje. a da im pravim neki zaklon pa da skidam i stavljam stalno nit mogu nit smem da idem stalno.
kako da proverim koju kolicinu svetla dobijaju nocu? neki kazu da ako je jacine punog meseca nece im smetati, a sta oko je pun mesec a to sija svaku noc pa i tada?
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.477
8.738
258
out of space & time
Ako imas dje premjesti jbg lagano jednu po jednu. Ako nemas dje s njima, ostavi ih tu i nadaj se najboljem jbg.
Meni je na terasi vazda sve cvijetalo, bez obzira na pun mjesec, svijetlo iz sobe, ili sijalicu na terasi kad se tresette malo baci na karte..
Mada ni jedna od tih sijalica nisu bile hps ili mh, vec obicna zarna ili cfl..
Nadam se da ce ti to bit ok, razmisljaj pozitivno sta drugo... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
bio sam sada da izvidim situaciju. podaleko su ovi reflektori ali ima ih podosta to je problem. rekao bih da je jace od punog meseca kako ih obasjava, ali opet ne znam ni sam. citam na stranom forumu misljenje coveka da biljke u prirodi nem,aju mrklu noc, nego ih mi u boxu razmazimo nauce da je noc mrkli mrak i onda i najmanje svetrla bude problem. a kaze on, ako se biljka nauci da joj noc nije 100% mrak ona ce to shvatiti zdravo za gotovo i tako se prilagoditi. bas mi pokida ovo zivce sve sada! kakav sam ja magarac. a nemam gde da ih preselim niti smem. dok su bile u casama pa sam ih u kese i kroz ceo grad. umirao sam od straha, pubovi samo spartaju a ja sa vutrom u kesama brrr ne smem ni da pomislim da ih sad nosim jos u ovim grow bagovima to je bar 4 ture. nipostoi ni za koje pare. moram smisliti kako da nadjem novac da kupim par semena autosa i da ih na drugom boljem mestu pocnem odmah prvih 15 dana in pod 24/0 da vegaju sto brze i onda na bolji sajt. a zadnji je voz cak i za autose
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
braco moja mila ovo je strasno! sta sam ja Bogu milom ovoliko zgresio da mi se ne da da odgajim ni par malenih biljaka.
ja danas kupio slavola i roota jos i rekoh odoh malo da ih lst i zalijem i da im pevam malo i mazim ih, mka znate kako to ide. udjem ja u stek krenuo zalivam kad dobijem onaj osecaj da me neko posmatra, ja dignem glavu kad ono cigan neki matori viri iza vrbe neke i motri me sta radim. kako sam ga ugledao tako je on dao gas, i krenuo da bezi. ja za njim iz petnih zila crpim snagu ali noge kilave nisu ko pre, dok sam ja izbio na put samo sam ga viedeo kako pegla bajsom nekim ka gradu brzinom munje. ja premestam biljke dublje u zbunje i berem kantariona i bilja jos nekog ko fol i krecem ka gradu. ima dobrih sat pesaka meni mojim hodom. kad u neko doba opet onaj pogled osecaj, pubovi prolaze iza ledja dosli idu mile lagano i osecam gledaju jedu ocima. ja ulazim u grad oni parkirani na drugoj strani ulice, ja idem lagano fino, gledam izloge a u izlogu vidim ko u ogledalu ne skidaju oka, ja picim dalje lagano ja na pesacki oni eto ih i kao fol usporili da ja predjem. ja lagano gas u zgradu jednu stambenu sto ima vrata sa obe strane i izadjem kroz dvoriste i preko ograde i gas trk, i na taksi stanicu i fiju opet dole, na sajt i cupaj kidaj bacaj sve.
ljudi moji nije mi prvi put da sam prinudjen da pokidam biljke, bolelo me je kao ruku da sam kidao sebi, slomio sam se psihicki skroz. em sto ja volim biljku svim srcem i dusom, em sto mi se ugasila zadnja nada da dodjem do malo ulja cistog i kvalitetnog. em sto sad ne smem da se usudim da sadim ni in ni out nista zivo. jos mi je slika pred ocima kako su pocele lepo da se oporavljaju od napada puzeva i slika druga mlado korenje koje su krenule da pustaju u novu zemlju od usta sam odvojio da im uzmem pot h pre neki dan dal je ovo braco moja horor neki il ruzan san ni ja ne znam slomljen sam dodje mi da se prosto predam ovo mi je ubilo zadnji atom snage weedetix i jos neki sa foruma me znaju i znaju koliki sam borac i kroz kakve nevolje gazim sam al ovo je previse i za mene
molio bih nekoga od admina da ovo u nezavrsene prebaci, ja cu ostati na forumu da pomazem koliko mogu mojim skromnim znanjem ali gajiti necu dok se ne odselim u neku divljinu bez ljudi to mi je sada san
 

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
brate moj niti imam auto niti iman novaca za bus svakih par dana do divljine i nazad niti mogu da se verem po brdima zdravlje mi je u k...u jedva na noge mogu
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Nadaj se najboljem, ostavi ih gdje jesu, ako izrastu, odes prvi i poberes ih (al narod kakav je, oni bi počeli trgati biljke čim pistile puste u nadi da se mogu napušiti), nadaj se samo da nece biti rastrgnute, mozda te je i taj cigan pratio, da vidi kuda to stalno hodaš, pa te pomatrao, on biljke da je pronašao, one bi završile na drugom mjestu (bile bi ukradene) ili bi ih pronašao rastrgate po podu, žao mi te je, nemaš nikakvog kolegu da ode sa tobom ti pomoći, odnijet ih na bolje mjesto? Kod mog rođaka u bih npr 10 komada je tako otišlo u helać nedavno, sve imigranti rastrgali biljoze od skoro 1.5 metar visine na granici bih-hrv, što je najgore još i smeća ostavili na spotu, veli da je i vatra paljena u blizini spota, bit će da su probavali napušiti sa biljakama u vegiju :D Tahts the life, šta možeš.. :/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.