Katastar offline / Aplikacija za pratiti granice izmedju placeva

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.09.2022
34
44
18
37
Potrebna mi je neka aplikacija za nalazenje medja u sumskim parcelama, znaci da radi bez neta posto u sumi normalno i nema?
Trazio sam neke ali ako je neko koristio i radi bio bih mu zahvalan ako bi preporucio.
 
29.09.2022
34
44
18
37
katastar nepokretnosti mi ne moze pomoci. postoji sajt geosrbija i odlican je ali nazalost ne moze da radi bez neta.
meni je potrebno da odem u sumu, vidim parcelu i on mi preko gps locira gde je medja.
deda mi je umro pa otac neke sume sto imamo ne zna bas tacno medju u metar posto
je sve uraslo i putevi gde su bili ne postoje pa je malo teze snaci se.
postoji neki lik koji preko gps tj neke aplikacije moze da mi uradi to ali naplacuje 20 evra po parceli,
eto ja ocu sam da nadjem program i sve lepo sprejem omedjim da znam.
skinuo sam neki here wego pa videcemo, na play prodavnici ima brdo tih aplikacija tj programa, problem je
pronaci pravu stvar ali uporan sam ja dećko :)
 

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
461
2.554
143
space
Ako vidis preko katastra koordinate... Prepises ih na papir i kopiras pozicije na terenu... Sta ce ti internet? (Uostalom sta na parceli nema pokrivenost cell signalom?) nista ne razumijem :D ne cini mj se puno 20€ po parceli ako ti je takva tlaka... I ako nemas jedno 50 parcela
 
29.09.2022
34
44
18
37
ne znam kako je hr ali srbiji imamo sajt geosrbija i na njemu mogu na naci koordinate a u katastru nepokretnosti
se mogu naci samo ko su vlasnici, povrsina itd. e sad ja na geosrbija mogu naci tacke sa koordinatama ali
kako u sumi da znam koje su bez neta, preko koje aplikacije. a i ako moze tako to je bas posao jer
suma nije kao plac u obliku pravougaonika nego levo desno gore dole, nepravilan oblik i to je bas poso.
a imamo dosta parcela, najvise u selu, mozda 30 ili 40, kupovao deda, pradeda i slicno.
cale se salio dok je deda bio ziv e da si u gradu kupovao placeve a ne u selu sad bi bili milioneri,
a cena je tad bila u skuplja na selu nego u gradu. inace selo je planinsko i net i gde ima bas je los.
 

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
461
2.554
143
space
Treba ti npr garmin gps... Ili skini gps app za telefon pa ce ti reci koordinate gdje se nalazis tamo zapiknes stap sa vidljivom zastavicom.... Oznacis sve coskove i spojis ih trakom... Eto ti terena :D kazes poso je to... Da, posao od 20€ :D
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
I Google Maps se može skinuti da rade offline. Takodjer je moguće određivati točke koordinatama. jedino sto to sve očito ne možete saznati u šumi jel. U šumi ćete to moci kontam uz pomoć geodete. Čini mi se da su pouzdane izmjere malo jace od 20 eura.
 
29.09.2022
34
44
18
37
Dupli post. Ne stane sve u jedan?
Treba ti npr garmin gps... Ili skini gps app za telefon pa ce ti reci koordinate gdje se nalazis tamo zapiknes stap sa vidljivom zastavicom.... Oznacis sve coskove i spojis ih trakom... Eto ti terena :D kazes poso je to... Da, posao od 20€ :D
skinucun garmin pa cu testiurati, hvala. a nece mi trebati zastavica nego sprej.
ps. ne znam kako niste skontali da ocu sam da uradim a ne da placam stvari koje mogu i sam da uradim.
to je isto ko kad bi mi rekli nemoj saditi vu nego kupi lakse je :)kazes posao od 20 evra, ali za mene nije 20, jer treba tog lika da odvezem i dovezem iz drugog grada pa mora se ugostiii
da se pojede nesto i popije, tako da izadje mnogo vise a on bi realno uzeo 20 evradi za JEDNU parcelu.

I Google Maps se može skinuti da rade offline. Takodjer je moguće određivati točke koordinatama. jedino sto to sve očito ne možete saznati u šumi jel. U šumi ćete to moci kontam uz pomoć geodete. Čini mi se da su pouzdane izmjere malo jace od 20 eura.
geodeta kosta 150 evraminimum ,cene su skocile kao i sve sto je poraslo u srbadiji.
sto se tice ovog garmina, ima nekoliko tih aplikacija ali vecina trazi da se registrujem. skinucu neke druge pa cu videti, ja
tripujem nesto tipa ovako odem u sumu u odredjenu parcelu i na sredini sam parcele on mi ocita lokaciju i onda
podjem nadole i tacno vidim jos koliko treba do medje.
ovaj sajt geosrbija je odlican ali treba net, zivo me kopka preko koje aplikacije radi taj lik :)
editirao bih post ali vidim da je skraceno vreme za prepravku pa zato dupli.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ironymous

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
ako se dobro sjecam velika je razlika izmedju komercijalnih gps antena i onih koje koriste geodeti.
geodeti imaju "dual frequency" gps uredjaje i precizni su prakticki u milimetar, dok gps u mobu/navigaciji npr moze fulat 10-20-30 metara ovisno o okolini i s kolko satelita je napravio lock... i bez korekcije

ako ti nije bitna preciznost, mozes koristit gps na mobitelu, ako pak je.... s razlogom geodeti kostaju kolko kostaju jer i njihove antene kostaju
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Valjda je jasno od starta da ce s kojekakvim aplikacijama doci sam do cirke. Ako s kvalitetnijim gps-om snimi koordinate i dobro unese negdje dalje, moze se to svesti na minimum, medjutim kao orijentir. Nista drugo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
i ja sam svoje parcele gledao preko katastra i gps-a na mobu i nije uvijek precizan. pretpostavljam da smeta krosnja i naoblaka. znao mi je pokazat lokaciju tipa 50 matara dalje. pa onda malo secem pa se korigira na bolje... i tako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
29.09.2022
34
44
18
37
ako se dobro sjecam velika je razlika izmedju komercijalnih gps antena i onih koje koriste geodeti.
geodeti imaju "dual frequency" gps uredjaje i precizni su prakticki u milimetar, dok gps u mobu/navigaciji npr moze fulat 10-20-30 metara ovisno o okolini i s kolko satelita je napravio lock... i bez korekcije

ako ti nije bitna preciznost, mozes koristit gps na mobitelu, ako pak je.... s razlogom geodeti kostaju kolko kostaju jer i njihove antene kostaju
to sam i ja citao na netu da moze da promasi za 10 20 metara ali evo ovaj lik sto su mi rekli ljudi kazu da je precizan, promasi za pola
metra max sto meni odgovara ipak je to suma, jbs pola metra.
koju gps aplikaciju bi mi preoporucio Stipe, koju si ti koristio?