Katastrofalni vremenski uslovi. Sta raditi!?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.12.2015
61
73
18
Pozdrav svima hrabrima koji su se odvazili da pokusaju sadnju na otvorenom.
Ovaj put autosi u outu.
Meni je ovaj nacin, premda naj bolji zato sto je prirodan dozlogrdio!!! Vec nekoliko godina, uzrokovano promenama klime imam nebrojeno problema da podignem normalne i zdrave biljke... Zakasnio sam da uhvatim topli talas u aprilu i samo sto se seme aktiviralo, usledio je zesce hladan talas, cak i mraz! Kisa, kisa, kisa... Uzas, kao da je Mart.
Jedino sto sam mogao da ucinim je da stavim najlonske dzakove kao mini plastenike (inkubatore) s'obzirom na to da nisam mogao da investiram u pravi plastenik. Ni to sve nije od preterane pomoci, tu su i puzevi i bla,bla,bla... 100 sranja... Al aj to... (bakarna zica ih resava) Biljke su mi zakzljale sem nekih par... Upravo sam ih zalio rastvorom Vrbe (puna je hormona rasta,koristim je i za oziljavanje reznica) to je umelo da pomogne kod zakrzljalih biljki u par ranijih slucajeva...
Kakva su vasa iskustva, sta vam se desava??? Voleo bih da cujem i druga iskustva i misljenja.
 

BIG DEVIL

Aktivan Član
31.05.2015
240
476
63
Mexico
Meni su izasli iz zemlje 15.04. rec je o automatima i 19.04. sam ih prebacio na sajt. Bili su veoma mali i slabi ali morao sam da ih prebacim u njihovom cetvrtom danu na sajt. Zatim je usledilo lose vreme, veoooma lose, kao sto kazes, mraz, kisurine, oblacno, hladno, ma mnogo losi vremenski uslovi ali su biljke sve izdrzale bez ikakvih problema, samo sto su malo usporile sa rastom. I ja sam bio uplasen za biljcice ali znaj da su auto sorte veoma izdrzljive, ruderalis gen je poreklom iz sibira https://hr.wikipedia.org/wiki/Cannabis_ruderalis pa zbog toga i izdrzavaju niske temperature, bez brige, sada ide lepo vreme i nemas brige nadalje. ;)

Evo moje biljke u 30-tom danu:

A ako su ti zakrzljale kao sto kazes mozes ih zaliti Slavolom, ali ipak ces morati pokazati neku sliku i objasniti u kakvim uslovima rastu bijlke, starost itd ... :) i sacekati iskusnije clanove sa foruma da ti odgovore ;)
 

Prilozi

  • Fotografija0334.jpg
    Fotografija0334.jpg
    631,7 KB · Pregleda: 144
  • Fotografija0336.jpg
    Fotografija0336.jpg
    693,3 KB · Pregleda: 142
Poslednja izmena od urednika:
21.04.2016
51
21
8
28
@cuba mozes li malo pojasniti o cemu se radi kad je taj u pitanju "rastvor vrbe" posto prvi put cujem to..

I postavi nam slike da vidimo o cemu je rijec sigurno ce ti neko od iskusnih clanova pomoci i dati neki dobar savjet ;)
 

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Ova godina, ovo proljece na nasim podrucjima recimo unutrasnjost Hrvatske opce nije bilo pogodno za sadnj i JOŠ UVIJEK NIJE. Temperature ne prelaze 20 danju a noci su jako hladne ispod 5, o kišama da ne govorim, nije se spojilo dva cijela dana da je sunčano. Moguće da će cijeli peti mjesec biti ovako promjenjiv.

Ostaje nada da će sa poćetkom 6. mjeseca krenuti toplije i sunčanije vrijeme. Što ce biti okej za autose idealno, tri mjeseca njima treba vrh taman osmi berba, mjeseci sa najviše sunca i dobro zaljevat u slučaju suša. I sve bude ko bog.

Biti se to dobro, sad kad krene

Uh, jedva cekam, oboružan sjemenkama autosa raznih sorti, indike, sative...sajt nisko rasljinje, teško prohodnost, nikad čovjeka, gljivara ili lovca, pokoji zec i srndac, za balavce pužomora kila. Sikirica i štijača za krčenje.

Nadati se najboljem...i neka igre počnu
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
@Cmeha nema potrebe da se još i u ovoj temi razglaba o tome pored već postojećih: https://www.vutra.org/threads/vrbina-voda.15431/

Što se tiče outa, to i jesu čari vanjskog uzgoja. Riješiš se puževa dođu skakavci, riješiš se skakavaca dođu krtice i tako dalje. Treba bit snalažljiv i krajnje uporan, te uvjek kretati sa par biljaka više jer je prava rijetkost dovesti do kraja sve koje posadiš. I vrijeme je isto dosta štete nanijelo, ali nije prvi put, znalo je biti ovako i prije par godina. Out je čista lutrija, s tim se treba pomiriti. A tko nema živaca za to, pa bože moj, uvjek postoji indoor.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wuvuzela
05.12.2015
61
73
18
Slike postavljam sutra.
Zemlja je prilicno losa, pa sam je mesao sa tresetom i perlitom. Rupe su bileotprilike 40-50 litara. Pripremio sam bombona to sve...
Iznenadjen sam bas zato sto je ruderalis da je sve tako bzv. krenulo...
Spremio sam im bakterije, mikrorganizme i celu zezanciju, ali hteo sam bas namerno na straight prvo da probam vrbu.
kao sto No joke rece... https://www.vutra.org/threads/vrbina-voda.15431/
Potopis mladare vrbinih grancica u vodu 1 prema 3-4 na 8-10 sati i imas hormon rasta... Takodje to je i Aspirin, tj. razredjuje i poboljsava prokrvljenost u organizmu. Zbog toga je poznata i kao nesto poput vijagre:) u stara vremena...
Za krtice preporucujem usmrdene girine, sardele, papaline... (moze svaka riba samo su pomenute jeftinije) Protivgradna mreza ili mreza za sencenje je savrsena odbrana od skakavaca, kao krupnih stetocina. ja sam heftalicom spajao preko improvizovanog-nabudzenog kaveza-konstrukcije, nesto poput ogromnog dzaka-vrece od pomenutih mreza... Borbaje neminovna ali u tome ima neke posebne drazi... Da li su izazovi u pitanju ili mazohiam u nama...:))) Svakakopod suncem biljke iste vrste nisu iste kao i biljke iste vrste pod lampama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cmeha

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
dscn9002-jpg.83980

Otkinut kao i još 10tak drugih :)
Još ložim u kući :D
18.05.2016.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sbcjeceo

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Bilo bi lepo da ima slika... mslm da bi po slici bili precizni... a ovako kugla je cudo :D jos kad se zavrti kao u disko,opalaaaa :banana_rasta::D elem,dobaci slike da se vide te devojcice ;) ja se volim igrat sa autosima van... hehe zanimljive biljke i lepo izgledaju kad ih sneg ispegla,ledene kraljice:razvaljen::
 

rastafarijan

sto nam malo smrti moze
16.04.2011
225
657
93
32
jucer stigle sjemenke, i ove godine kad se bas odlucih za fotoperiodne vecinom(svega 3 autosa) ovakvo sugavo vrijeme pa za popizdit,sad bas gledam cijeli 6. mjesec uzasno vrijeme nemos spojit 5 dana sunca :zvezda::
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Kod mene sunce piči već 5-ti dan, i do kraja mjeseca nema promjene :banana123:. Baš sam sretan, puževi se povukli, jedino me malo prcaju skakavci, što je toplije to je i njih više. Ali krtice, to nije normalno ove godine, čini mi se da ću ostat bez još dvije biljke zbog te ćorave gamadi :(. Na jednoj biljci su mi 90% korijena izbacile vanka u krtičnjaku, druga požutila. Zlo neviđeno :fuck:.
 
02.04.2015
174
137
43
Kod mene 15 dana kisa padala kao luda,biljke se smooorile :( Ali javljaju narednih mesec dana samo preko 22-23 stepena :D
Inace,koliko kanabisu treba sunca ,otp prosecna duzina?
Znam ono sto vise to bolje ,ali biljke mi gube svetlost oko 3-4h posle podne a do tada imaju konstantno sunca :eek:
 

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
Kod mene na selu je još uvijek i snijeg u opticaju !!! Uveče kad izvedri, temperatura se spusti na 3-5 stepeni, i onda slana sve poprži.... a svaki Božji dan pada kišaa :zvezda:: Tako je već, evo mjesec dana :confused: Smjenjuju se dakle, po danu kiša a uveče ga stegne mraz....
Ja planiram da pobodem fotoperiodne mačke, nadam se konačno do početka juna:whato:: Do sada sam počupao svu travu i korov sa sajta, rupe kopam za 20-ak minuta jer se radi o prošlogodišnjoj Florabeli, pa je meko za kopanje.... još da progrije pa da proklijavam ! Čekam bolje uslove, jer je moj growing 60% gerila, i ne želim da u startu skačem sebi u usta. Ukoliko ljeto bude iole toplo, a najavljuju toplo ljeto, do oktobra ima dovoljno vremena da narastu dovoljno, i razviju dovoljno hedova za mene i moju naduvanu bandu :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Shadowstep

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Namocio seedlingske ko budala kod presadjivanja a u garazi mi s svjetlom 22c, a bez nekiedan bila i 15!!! al ce opet da 70 day automatici idu preko 90.. Jebb ti vrijeme i sve..
 
05.12.2015
61
73
18
Ili zaboravim foto aparat ili kada ponesem, zaboravim da slikam...
Da sam makar naduvan pa i da mi je izgovor... Ovako nista dok mi ne stigne moje, sto je jos puno,puno vremena. Mada i to sve prodje za cas, kada pogledamo unazad. Prva tura je krenula katastofalno. Kao sto sam vec pominjao. Druga tura zasadjena pre tri dana i za sada pice bas kako treba. Temperatura se unormalila, pocelo je da sija sunce itd... Tako da ce novo-zasadjene biljkice brzo stici i prestici prve (od pre tri i vise nedelja). Da me neko pita zasto nisam cekao jun kada su vec autosi u pitanju... ebalo me nestrpljenje!! Druga varijanta, ko moze da napravi-priusti mali plastenik pa potom na presadjivanje to bi bilo naj, naj! A sto se lampi tice, ne kapiram zasto pod lampe pa napolje ako su pod lampama neka ostanu pod lampama do kraja... Ili gresim!?
 

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Pa normalno da griješiš. Pod lampama narastu i ojačaju i nakon 2-3 tjedna života pod lampama su spremne za outdoor presađivanje. Time si se riješio briga i muka oko raznih nametnika i proždrljivaca malih biljki koje bi imao vani, a i zaobiđeš nepovoljne vremenske uvjete koji eventualno vladaju vani ta 2 tjedna.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cuba
05.12.2015
61
73
18
Ok. Samo sto bi ih ostavio pod lampama do kraja (ako imam lampe). Sem ako je neki veci broj u ptanju, a ovde se ne radi o tome (cast izuzecima).
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Pogrešno razmišljaš @cuba, nema tih lampi koje mogu zamjeniti sunce. Poprati malo aktualne dnevnike. Nema boljeg starta od starta u malom boxu, kako ja svoj volim nazvat mikro box, i boljeg završetka nego pod suncem ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cuba and Cmeha
05.12.2015
61
73
18
Sunce je sunce to stoji. Tema je bila kako se izboriti sa ovim sranje vremenom i dali ste super predlog. Ubedili ste me:)
Licno naj vise bih voleo da napravim staklenik ili makar plastenik, (sto je puno jeftinije) mada je staklenik nepre'ebiv...