Kazne za uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
14.09.2016
23
0
1
29
Osijek
Evo ovako trebam pomoć od nekog tko je možda imao sličnog iskustva
Znači policija je meni i dečku našla opremu za uzgoj,malo sašusenih ostataka od biljki i to je to,ništa za konzumaciju ili prodaju u stanu
Međutim,problem je što sam ja priznala radnje sadenja i prodaje marihuane(10 biljaka u službenoj izjavi )
Pa sad ne znam kakva nas sudbina čeka
Ja sam u povoljnijoj situaciji jer je dečko preuzeo sve na sebe(ideja i održavanje biljaka) što i je istina,ali kako je prostor u kojem je nađeno to u mom vlasništvu kontaminacije da sam ja također u sranju jer sam naravno znala što se događa
Također,potpisala sam par dokumenata u policiji a uopće nisam upoznata što je na tim papirima
Naše izjave nisu snimane,a kako se u medijima pojavilo to da je pronađeno 16 grama u stanu (što nije istina ) ne znam jeli moguće da nam policija prisije tako nešto
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Napisi zašto su došli kod vas u pretres, na osnovu čega?
Potpisala si izjave i time sebe a najviše dečka zaj...
Potrazi odvjetnika, drugoh nema.
Iz koje države si?

Policajcima nikada ne treba dati nikakvu izjavu niti ništa potpisat.
Ako to napraviš sam sebe:objesen:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Nema se tu šta više napraviti, priznanje pred policijom, potpis, vjerovatno i priznanje pred sucem. Sve je tu jasno, jedina presuda u ovakvom slučaju je zatvorska kazna od 3 do 5 godina. Kada uzmu u obzir priznanje i kajanje smanje ti na 2 godine i vani si za nešt malo manje od dvije godine.
 
14.09.2016
23
0
1
29
Osijek
Na osnovu prijave mog oca koji je pronašao opremu,nije znao što je to i nazvao policiju,valjda je mislio ujebati samo mog dečka s kojim se baš nije složio
Znači najjača je stvar što smo sve završili i nismo više mislili saditi trebalo je samo opremu maknuti odande i to nam se desi
Iz Hrvatske sam,Osijek specifično
Naslusala sam se svega,pa ne znam u šta da vjerujem(po pitanju kazne za tak prekršaj )
To se dogodilo prije dva tjedna,zadržali su nas 24 sata i rekli da će se javiti da snimimo izjave
Našli jesmo odvjetnika koji misli da se možemo izvući,ali ja sam skepticna

Nismo išli pred sudca ni državnog odvjetnika,samo to u postaji ispitivanje
Sad me zanima mogu li reći da je priznanje iznudeno što i nije laž jer sam bila izvan sebe od brige za dečka
 
Poslednja izmena od urednika:

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Reci odvjetniku da si priznanje potpisala pod prisilom jer nemaju nikakvih dokaza da si sadila i prodavala tih 10 biljaka (osim ako nam nesto nisi presutila).

Grow box nije zakonom zabranjeno imati. Mozes u njemu saditi i rajcice,a na policiji je da dokazu da si sadila marihuanu, sto je tesko ako je box bio prazan.

Drugo nisu te ulovili u dilanju i nemaju nikakvih dokaza da si ti to prodavala ( nemaju vjerojatno nikakvih dokaza osim tvog priznanja). Pala si na klasicno policijsko "uvjeravanje" - mi imamo to i to, priznaj i biti ce sve okej. Mos mislit. Popusila si spiku i sama sebe smjestila u zatvor. Nadam se da imas dobrog odvjetnika koji ce uspjeti dokazati da je priznaje bilo pod prisilom.

U najgorem slucaju ides u zatvor to je sigurno, a u najboljem ces platiti kaznu za ovih 16 grama za koje reci da je za osobne potrebe tebe i decka.

Btw, ne vjerujem da te vlastiti otac prijavio - kakav je to kreten od oca??? Mogao je to rijesiti razgovorom s tobom i deckom izmedju 4 zida,a ne zvati policiju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: roki123

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Možeš izjaviti da su priznanje iznudili, i da si tražila odvjetnika i slično. To moraš sa odvjetnikom dogovorit. Moraš imat priču za suca za sta ste trebali opremu.
Pripremi se, da će policajci lagat.
 
14.09.2016
23
0
1
29
Osijek
Rekla sam da je dečko dao nekom drugom dečku ali da ne znam ništa o plaćanju te usluge i slično
Tih 16 grama nije nađeno nego sam pročitala u jednim novinama pa me zanima jel moguće da nam to uvale bili su svjedoci na pretrazi stana i potvrdili da je nađena samo vagica i grinder
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Onda ne mogu ništa po tom pitanju. 16 g.
Popricaj sa odvjetnikom oko iznudzenog priznanja, ustrahovanja i toga.
 
14.09.2016
23
0
1
29
Osijek
Raspitali smo se i svi koji nešto znaju o tome kažu da ću ja dobiti uvijetnu vjerojatno ali da bi on mogao zaglibiti u zatvoru pošto ima već jedan postupak protiv njega di je davao na uživanje par grama(oslobođen je od strane vrhovnog suda ali vjerujem da i to ide u obzir)
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Meni se cini da oni nemaju nista, osim tvog priznaja pod prisilom. Meni se cini da ti je decko diler, bar po ovome sa pises. Ne budi glupa da ides u zatvor zbog njega

I od sad na dalje zaboravi na bilo kakvu sadnju, jer cete biti na policijskoj prismotri bez obzira na sudski ishod.

P.S.
Meni se cini po ovom sto si do sada napisala da ti je decko diler - on ce najebat prije ili kasnije,a ti ako hoces imat dalje normalan zivot bez policije na vratu trazi novog decka koliko god bila zaljubljena u ovog sada (mozda sam potpuno u krivu pa se ispricavam, jer je ovo vise manje vasa privatna stvar).
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1d23
14.09.2016
23
0
1
29
Osijek
Ne pada nam na pamet Haha. ni ne pušimo odtad
Ma nije diler nego palo mu je na pamet zato što konzumira pa bi bilo jeftinije a i zaradali bi od onog što nam ostane (samo je prijateljima davao ne sad nekim takvim igračima koji su ozbiljno u tim vodama )

Da sam se branila šutnjom ništa ne bi mogli ali eto sjebali su me,jedino sto je bilo su ostaci biljaka ali nije ni toga bilo puno
 
Poslednja izmena od urednika:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Moje iskustvo je slično, isto potpisao bio, pa dio prešutio, pa kasnije promjenio iskaz, isto osječki sud, i kod njih ti nema milosti. Zatvor ti ne gine, e al nije sve tako crno, igraš jamb, kartaš šaha i prođe i godina, dvije, tri samo tako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: spasenstrsljen

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Kada radiš stvari koje se smatraju krivično djelo moraš imati već spremnu priču ako padnes. A vas dva ste radili ko pile koje hoće ispod giljotine:)
Zao mi, zbog toga i djecka.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa kod suca recite da niste davali nikom, recite priznali pod prisilom jer su rekli da če vas tako pustiti a sucu se možete žaliti.
Ako je oslobođen od vrhovnog onda nije osuđen ako je točno šta govoriš.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ne pada nam na pamet Haha. ni ne pušimo odtad
Ma nije diler nego palo mu je na pamet zato što konzumira pa bi bilo jeftinije a i zaradali bi od onog što nam ostane (samo je prijateljima davao ne sad nekim takvim igračima koji su ozbiljno u tim vodama )
Vutru nikad ne djelis okolo. To se procuje i prije ili kasnije nayebes. Koristis za sebe, sutis i amen. Ni ne hvalis se okolo da duvas. Ni najboljem prijatelju ni nikome.
 
14.09.2016
23
0
1
29
Osijek
Što bi lagala tu o tome
Sad ste me još i isprepadali,čak su mi i inspektori rekli da ću samo uvjetnu dobiti pa sam se okupirala s time da njega probamo izvući sa što manje zatvora
A taj odvjetnik kojeg smo našli čak je rekao da bi mogli oboje samo uvjetnu( s tim da je on jedan od jačih odvjetnika u Osijeku i moj dečko i on su prijatelji pa kontam rekao bi nam točno šta nas očekuje

Vutru nikad ne djelis okolo. To se procuje i prije ili kasnije nayebes. Koristis za sebe, sutis i amen. Ni ne hvalis se okolo da duvas. Ni najboljem prijatelju ni nikome.
Što je najjače nitko od njih nije ništa rekao nego eto moj stari otvori podrum i vidi to i još prijavi

Kada radiš stvari koje se smatraju krivično djelo moraš imati već spremnu priču ako padnes. A vas dva ste radili ko pile koje hoće ispod giljotine:)
Zao mi, zbog toga i djecka.

A znam rekao mi je on da samo sutim a on će nešto smisliti za reći ( ali eto kad sam povjerovala u bad cop good cop spiku koju su imali
 
Poslednja izmena od urednika:
14.09.2016
23
0
1
29
Osijek
Haha pa ubit ću se majke mi
Mada sumnjamo da nam prisluškuju mobitele
Ali eto očajna sam pa sam morala probati tu doći do nekih informacija
 
Poslednja izmena od urednika:

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
naravno da prisluskuju ako sumnjaju na vas:)
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ako sumnjas da ti prisluskuju mobitel, kupis drugi mobitel (ne smartphone, po mogucnosti neku staru Nokiu ili sl.) i prepaid karticu na bonove koju ne registriras nigdje, a smartphone ostavis negdje u ladici da ne mogu cuti nista preko njega (ako imas smartphone naravno).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.