Kazneni zakon Republike Hrvatske + izmjene [stara tema]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.188
358
Hehe, u prijedlogu Zakona je najvise 12 godina, a ministar pravosudja govori o kazni od 15 god.
 

crobigg

Aktivan Član
01.12.2011
91
27
18
35
ovo je stvarno super!!
šta njih boli k što ja radim u svojoj kući?!
ovaj tam pije razbija ima 10 litara rakije, njega nitko ne pita od kud ti to, već ga drotovi pokušaju smirit, ako ne, malo prespava i sve 5
ja zapalim kod sebe doma pol grama, murija trga vrata i bacaju me u stanicu, kažem za mene je, osobno, želim se opustit. eee ne možeee marš na psihijatriju, ovaj tam što je luđi od mene gleda me i kaže evo tebi tona helexa xanaxa pizde materine bit ćeš ti ok.. a to što će mi ta farmacija tijelo razorit i što je prava DROGA to ništa, ma nabijam na k više civilizaiju i moderno doba!
 

dite_splita

Aktivan Član
04.05.2011
228
261
63
somewhere in space
e ljudi, heads up, doslo je do male promjene u kaznenom zakonu republike hrvatske, konkretno članku 173, stavku broj 4 koji sada glasi:
Tko neovlašteno pravi, nabavlja, posjeduje ili daje na uporabu opremu, materijal ili tvari za koje zna da su namijenjene za proizvodnju opojnih droga, kaznit će se laznom zatvora od jedne do pet godina.

cisto da se ko ne zajebe :D
 

nightrider

Aktivan Član
25.10.2010
130
87
28
dite_splita je napisao(la):
e ljudi, heads up, doslo je do male promjene u kaznenom zakonu republike hrvatske, konkretno članku 173, stavku broj 4 koji sada glasi:
Tko neovlašteno pravi, nabavlja, posjeduje ili daje na uporabu opremu, materijal ili tvari za koje zna da su namijenjene za proizvodnju opojnih droga, kaznit će se laznom zatvora od jedne do pet godina.

cisto da se ko ne zajebe :D


Grow box može biti korišten za uzgoj rajčica i za uzgoj marice. Šta sad ovo znači, kako ovo protumačiti? A valjda što lošije po optuženika.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
nikada nije bilo zabranjeno konzumirati ali posjedovati jest

sada kad nekog mulca uhvatu sa jointom nece ga kazneno procesuirati niti ce mu ostati mrlja u kartonu,sve ide u prekršaj i novčanu kaznu.

no to ne znaci ako vas uhvate sa 50 grama da ceš proci lišo ili ako sadiš doma,za uzgajanje i posjedovanje vecih kolicina ostaje sve isto zato pamet u glavu i euforiju oko novog zakona svesti na minimum
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
rekli su da ce postrozit uzgajanje i preprodavanje...a posjedovanje prekrsaj(neznam kolike kolicine)i sto su ucinili nista,ucinili su gore..sad ce se trebat vise pazit jer ce sve vise pritresat radi para..sve njima u korist...
 

kutije

Aktivan Član
07.07.2011
89
36
18
48
sve je bolje nego da te neko zatvori ako zapalis.
normalno nece te ni ovako zatvorit ako te ne uvate.

uglavnom marimahna je i dalje ilegalna, u isto vrime prodaju na televiziji ljek koi jača imunitet i poklanjaju sprej za nos. jebate ako ti vridi ljek za imunize nes kasljucat.
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
ma sto bolje..sto ja znam nikoga nisu zatvorili radi malih kolicina u mene..a sad po novom zakonu,capaju te ne platis pa ides u zatvor...
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
jeli tko friško padao s gramom marihuane i kako je prošao?
tip koji već neko vrijeme ne puši ima(o je) malu staklenku sa jednim topićem od grama i more sjemenki jer je vutra bila puna sjemena
dragovoljno je to predao inspektoru koji je da to pokupi bez naloga ušao liku u kuću i njuškao kao tražeći još, ništa mu više od toga nije našao
ima potrdu o oduzetim stvarima (piše zelenkasta materija nalik na marihuanu i sjemenke nalik na sjemenke marihuane)
nisu ga zadržavali al su ga peglali da sigurno uzgaja kad ima toliko sjemena
kako on ne uzgaja, jer sam ja taj koji mu je to dao,(poklonio poprilično bezveznu i sjebanu od sjemena) i nije me drukao.
što bi sad moglo bit sa tim gramom i tim sjemenkama
mene iskreno više brinu sjemenke od grama
ima li ko kakva friška iskustva?
liku je to prvo sranje takve vrste a imovinsko mu je stanje sjebano
vidim da su po novom cifre jebene, zanima me real life report
e da, to im je predao jer je u zraku visio pretres stana mada sam siguran da je pao na blef

hvala
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
deda je napisao(la):
... koji je da to pokupi bez naloga ušao liku u kuću i njuškao kao tražeći još ...

... e da, to im je predao jer je u zraku visio pretres stana mada sam siguran da je pao na blef

hvala

kako je to "visio" pretres stana i zasto je pusten bez naloga, i otkud panduri uopste njemu na vratima
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
neznam ful detalje ali koliko sam povezao pozvan je u muriju zbog kuverte koja je zapela na carini
do njega nije došla al je došla do njih i oni su ga vjerujem isprepadali s onom mantrom o 5 pandura 2 svjedoka i 2 inspektora
koji će zbog koverte (seeds) raskopat kuću
a on živi u kući s čitavom obitelji i to mu je jasno mi je, bedara totalna
kaže da su mu rekli da je njegovo ime na koverti ali da nema njegove adrese nego adresa ulice di je pošta
uglavnom pao je na blef zbog neugode s obitelji
taj dio razumijem i poštujem što im nije rekao da sam mu ja dao
jer bi mene mogli žešće sjebat
ja sam mu preporučio da čeka i onda s advokatom pisat žalbe kad vidi što će mu doć od toga
NE NARUČUJTE ONLINE!!!OČITO NIJE DOVOLJNO DA PREUZMETE KOVERTU DA BI VAS STISNULI
pitao sam ga što si naručivao a ni ne pušiš kako bog zapovijeda
kaže da je htio kušat nešto što nije puno sjemena ko ovo što sam mu dao :D
a yeb ga, outdoor je umaknuo kontroli :D
edit: kaže da su dojavi o koverti dobili u 8 mjesecu i čekali sve do danas da ga pozovu u postaju
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nista tu meni nije jasno, njegovo ime a adresa ulice di je posta, "htio kušat nešto što nije puno sjemena" i narucuje seme a ima seme ... dobar advokata bi trebalo da iskoristi to sto nema njegove adrese (mogao je bilo ko da poruci na njegovo ime) i to sto su upali bez naloga, i sta jos nadje ;) ajd, sretno mu
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
nisu oni upali bez naloga nego je on rekao iskreno što ima doma da ne bi oni upadali s nalogom jer bez obzira našli mu što ili ne sva ta strka s premetačinom bi mu sjebala život u obitelji
kaže da je inspektor rekao daj mi nešto i nećemo te zajebavat
a dečko je preiskren i nije muljator i reko mu je da ima jedan vršić
ma čitava priča je bezvezna ali živimo u jako malom mjestu gdje bi to bila tema narednih sto godina
ispada po novom da mu je to 5k kuna što je malo prebolesna cifra
neznam, samo da su podalje od mene

a kaže da im je dobrovoljno to predao zbog:
(8) Počinitelja kaznenog djela iz stavka 1., 2., 3., 4. i 5. ovoga članka koji je dragovoljno bitno pridonio otkrivanju djela sud može osloboditi kazne.

edit: a s obzirom na tu nesretnu kovertu jako lako i jako brzo bi dobili nalog da ga razguze.
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
kovertu nije ni dobio tako da su sigurno spori. dakle kad je carina otvorila pismo i našla to, izgleda da su je vratili nazad a policiji dojavili ime s koverte.
oni su ga onda sigurno nadgledali, pratili, ne bi me čudilo da su i mobitel pratili jer svi znamo da je njima najbolje ulovit lika s par stabljika ili grama vutre nego lika s kilom dopa
danas ću s njim odraditi skype seansu da mi detaljno opiše tijek ispitivanja jer svi iz toga možemo nešto naučiti
uglavnom, bojim se tih sjemenki jer one spadaju pod članak 4 (stvari, tvari, oprema za proizvodnju) dakle nije samo članak 1