Kazneni zakon Republike Hrvatske + izmjene [stara tema]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
Točno elephant0r kaze da to nemoze zaživit, kada se donose zakoni i porpisane kazen one moraju biti proporcionalne ostalim kaznenim djelima. To se već sada kritizira, al gura pomalo svejedno...
Znaci nemoze propisana kazna za silovanje, bit manja od recimo kazne za fizički napad, i sl.
 
15.03.2008
10
1
0
43
Kritike su drugo, jer osobe kojima su kritike upučene imaju propuh u glavi!!!
Oni će sada napraviti sve, samo da je masa smirena i da si osiguraju mandat, mala količina "buntovnika" (drugačijih ljudi) njima ne pretstavlja ništa, spadamo u manjinske zajednice, ali nismo drugi narod, pa spadamo pod "građani drugo reda" naslov!
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Nisu ali će te silovati u mozak posebno ako si maloljetan meni su za bong rekli kao da ja to ne smijem imat i za rizle isto kao ne smiješ to imat ništa ne smiješ imat gamad lažljiva
 
06.04.2007
14
0
0
37
Šaman Šandor je napisao(la):
...za rizle isto kao ne smiješ to imat ...

Neznam jel itko primijetio al na rizlama (bar sam tak vidio na RS) pise da nije namijenjeno za prodaju maloljetnicima. Al bilo je slucajeva da je gammad privodila na obavjestajne razgovore zbog rizli ili nedaj boze potrgane kutije od cigareta.
 
16.03.2008
7
0
0
31
3LOR je napisao(la):
Neznam jel itko primijetio al na rizlama (bar sam tak vidio na RS) pise da nije namijenjeno za prodaju maloljetnicima. Al bilo je slucajeva da je gammad privodila na obavjestajne razgovore zbog rizli ili nedaj boze potrgane kutije od cigareta.

zar nije logično da će posumjant da si na nekoj opojnoj drogi ako te uhvati sa potrganom kutijom cigara(bez filtera) i rizlama
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
rizle i cigarete nisu ilegalne ako si punoljetan i naravno da te murija nikad neće privest zbog toga jer nemaju nikakav dokaz protiv tebe al mogu posumnjat i detaljno te pretražit(pritom nemislim da će ti gurat prst u *****). osobno mislim da je obična glupost da je murija nekog privodila zbog rizli , možda u komunizmu dok je murija imala veće ovlasti i mogli su takvim metodama pokušat zastrašit nekog al mislim da murija za vrijeme komunizma nije ni znala šta su rizle .
 

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
Logicno je da na rizlama pise da je zabranjena prodaja maloljetnim osobam, jer tako isto pise na duhanskim proizvodima. A rizle se prodaju uz predpostavku da se koriste za duhanske proizvode.
 

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
Nisam siguran koji je clanak ZKP-a, al znam da ima...
Ide u ovom smislu ako je kazneno djelo manje vaznosti, odnosno dokazna sredstva nemogu se odma prikupit, a potrebne su dodatne analize koje nece imat dovoljnu dokaznu snagu... Postupak se nece ni pokretati, ako troskovi analiza nisu na nivou kaznenog djela...
To ja sad ovako iz glave, kako to odprilike ide.
Najpoznatiji primjer, mrtvozornik nece naredi izvrsenje obdukcije na tjelu ako ne postoji sumnja da je smrt nasilna. (ili ako obitelj trazi)
Nema potrebe nesta radit, ako nece opravdat svoj postupak.
A mislim da analiza lule, u kojoj se THC nalazi u tragovima spada u takvu kategoriju...
 
16.03.2008
7
0
0
31
Nishiken je napisao(la):
ako se pusila trava na njih, onda mogu skinuti sloj smole sto je ostao na njoj i poslati na analizu i kazneno te goniti ako nadju THCa.

oni imaju pravo samo oduzet predmet, to sa slojem smole rade drugi ljudi kao sto je reko Ledo...
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
UNDERCOVER je napisao(la):
Kakve bi bile sankcije kada bi te murja uhvatila sa npr. 5 sjemenki?

Nama je jedom interventna nasla sjemenke, rizle, grancice po autu dok su ga cijelog tresli. Nisu nasli nista, a nisu ni zajebavali zbog sjemenki. Sad dal je to tako uvijek, ne bih znao.
 

Cutki

Aktivan Član
12.08.2007
54
8
8
38
@ Ledo:
čl. 28 KZa
Beznačajno djelo
Nema kaznenog djela iako su ostvarena njegova zakonska obilježja ako je djelo očito beznačajno s obzirom na način postupanja počinitelja, njegovu krivnju i nastupjelu posljedicu za zaštićeno dobro i pravni sustav.
 
17.04.2008
2
0
0
40
Pozdrav ekipi,

Imam jedno pitanje. Pao sam s jednim jointom u ZG-u.Nikad prije nisam bio kažnjavan, presuda donesena koja veli ZAŠTITNA MJERA odvikavanja od ovisnosti, od 3mj do 1god i 200kn sudski troškovi. Mene zanima šta znaći ova zaštitna mjera?
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
ideš pišat 3 mjeseca svaka 2 tjedna , bar sam ja tako, a inače ti je otprilike tjedan dana dovoljno da se thc nemože detektirat u mokraći , tak da sam kad dođem s pišanja tjedan dana pušio onda tjedan ne i uvijek bio negativan ;)
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
A jebo ih grbave.. trebalo bi se skupit nas 2-3 tisuce pa im ispishat grupno citavu zgradu izvana da toliko smrdi da nitko nemoze doc na posao uopce i uzeti urin na analizu.. e to je akcija koja bi odjeknula svijetom u novinama.

"Cannabis users tired of state violating their human rights fight back by pissing on government buildings." :))

Ja sam za :p
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
ma da i ja sam za , ionako je to bespotrebno yebanje u mozak i trošenje novca iz proračuna! a pušio sam i dok sam išo na to pišanje tak da je smiješno ;)
btw ak ti je ta mjera došla sa prekršajnog suda jednostavno ih ****** , napiši žalbu da si student ovo ono da nemaš para itd. , ma bilo šta napiši vjerojatno ta žalba nikad neće ni bit otvorena jednostavno će zastarit slučaj!
i šta onda kad idemo na pišanje po zgradama , al ozbiljno :)