Kazneni zakon Republike Hrvatske + izmjene [stara tema]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

iffkica

Aktivan Član
27.12.2006
115
4
0
ha pao mi je kamen sa srca kad sam vidla ovaj zakon...što znači da neću baš tolko nahebati radi marice...ali po đepu kolko mi se ćini da će me oderat...
ako je ovaj lik za pola jointa dobio 2500kn kolko ću ja onda dobit za 15g...
izgleda da ću pola života odradit za kazne...:)))
 
07.03.2007
23
1
0
40
zbunjuje me hr zakon (koliko vidim u nn, zadnja verzija popisa opojnih droga je iz 2004 right?). Po kojem pravilu kaznjavaju posjedovanje gljiva? nije na nikakvom popisu, samo grass, mak i koka. Osim toga zakon kaze za njih 'biljke koje...' a gljive nisu biljke pa ne mogu ni teoretski biti pokrivene ovim zakonom. Kao ni zabe. A ionako eksplicitno kaze kako biljke koje jesu ovim zabranjene se moraju nalaziti na popisu. Ispada da su sva ziva bica izuzev ta 3 legalni, osim ako ne radim ekstrakciju? Whats the catch?


1. Opojna droga jest svaka tvar prirodnoga ili umjetnoga podrijetla, uključivši psihotropne tvari, uvrštene u popis opojnih droga i psihotropnih tvari,

2. Tvar koja se može uporabiti za izradu opojne droge jest svaka prirodna ili umjetna tvar koja se može uporabiti u izradi opojne droge (kao prekursori i druga otapala te kemikalije), uvrštena u popis tih tvari,

3. Biljka ili dio biljke iz koje se može dobiti opojna droga jest svaka biljka ili dio biljke koji se mogu uporabiti za izradu opojne droge (kao opijumski mak, konoplja i druga biljka prikladna za tu svrhu), koja je uvrštena u popis tih biljaka,

4. Uzgoj biljke za dobivanje opojne droge jest nabavka i posjedovanje sjemena, sjetva, sadnja, uzgoj biljke, uzimanje i posjedovanje dijelova biljke koji služe za dobivanje opojne droge,

.....
5. Izrada jest priprava, prerada, miješanje, pročišćavanje, proizvodnja i svaka druga radnja kojom se dobiva opojna droga,

6. Sredstvo za izradu opojne droge jest predmet ili naprava koji su namijenjeni ili uporabljeni za izradu opojne droge,

7. Posjedovanje jest faktična vlast nad opojnom drogom, bilj*kom ili tvari koja se može uporabiti za izradu opojne droge,
......
(2) Popis opojnih droga, psihotropnih tvari i biljaka iz kojih se može dobiti opojna droga te tvari koje se mogu uporabiti za izradu opojnih droga iz stavka 1. točke 1., 2. i 3. ovoga članka donosi ministar zdravstva.


Znaci moraju biti na popisu, right? - a popis, na kojem nema niti jedne biljke izuzev grassa, maka i koke se stvarno zove 'POPIS OPOJNIH DROGA I BILJAKA IZ KOJIH SE MOŽE DOBITI OPOJNA DROGA' i onda ima tvari u tablici kasnije?
A da tumace kako se biljka koja sadrzi neki spoj moze smatrati 'tim spojem', osim sto znaci da je u principu svako automatski kriv jer to sadrzi ne znam u kucnom ljubimcu, svojoj pinealnoj zlijezdi, pretty much svakoj biljci, i bestiji , cini uvrstenje koke i kokaina, THCa i cannabisa, pa dakle i cijeli koncept popisa biljaka te kategorije 'biljaka iz kojih se moze dobiti opojna droga' posve suvisnim.

Osim toga, ako i rade takvu interpretaciju, neovisno o posljedicnim redundancijama, opet ostaje cinjenica kako sjemenka ili spora (koje su dakle jos dodatno iskljucene time sto nemaju veze s biljkama) neke od 'biljaka' koja nije na popisu biljaka iz kojih... niti sadrzi spoj niti je regulirana kao sjeme biljke iz koje... mora biti posve legalna? Ili je pokusaj reguliranja bar nekih sjemenki upravo ta razlika zasto postoje 2 popisa?

Takodjer, ako dobro vidim, od spojeva, harmin i harmalin, salvinorin, bufotenin, 5MeODMT, LSA, ibogain te jasno muscimol nisu na popisu, dakle savrseno su legalni?

I jel zbog ovog ovaj cijeli site ilegalan:
Zabranjena je izravna i neizravna promidžba izrade, posjedovanja, uporabe i prometa opojnih droga i promidžba opojnih droga na bilo koji drugi način. - al politicki govor - zalaganje za promjenu zakona - sigurno ne moze biti ovim ogranicen?
 
13.03.2007
19
0
0
35
pa ti koji nam donose zakone inace su inteligentni ljudi, pocevsi od bise nam ministrice lovrin, sto se vidi po tome sto je silovanje i frula po kazni izjednaceno..

a mi kad smo pali, ovog prijatelja tjeli za navodenje maloljetnika optuzit, on tek bio napunio 18, a mi 17 imali, al na kraju nas sudac izvuko bez da nam pala dlaka s glave..
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
Na kraju krajeva,i panduri su ljudi...i to nimalo glupi kako većina misli...

Mislim da ako si kad te uvate,smiren i razuman....velike su šanse da se izvučeš bez većih posljedica...
naravno ima kretena...svugdje pa tako i u policiji

:sun2:
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Kod men baš i nisu pristojni murjaci tj. ovi cipelići jesu ali krimovci isu stalno se prijete a znaju i šamarat i tako, vrijeđaju i omalovažavaju svakog uglavnom a one koji padnu ovisi kako koga ali su neke znali ubit od batina
 

1mc

Aktivan Član
13.02.2007
42
5
0
Sarmaister je napisao(la):
ja sam kad su me uvatili nudio im 30 kn (koliko sam imao uza se tad) al me nisu ozbiljno svatili.

Ha ha ha care ... ! :lock: :lock:

:181: :181: :ludaci_lol: :thumb: :b_cowboy: :respect:

Mene nisu nikad uhvatili sa ganjom a nikad ni neće,ko ih jebe uostalom,nije njihov problem; Ja ću prije poginut ispred policijskog pištolja nego što će taj neuki plavac mene "uhititi" zbog MOJE marihuane ! .........Jebeš zakon!
 

Pampers

Aktivan Član
23.03.2007
267
16
0
38
hard as a rock je napisao(la):
Dali ti zakoni vrijede i za maloljetnike?

Naravno da ne, hrvatsko pravosudje smatra da do 18 godine smijes radit sve da bi ti bilo lakse kad navrsis 18 pa to vise nesmijes.

Inace, ja sam do 18-te ubio 2 trudnice, silovao casnu sestru, zarazio 3 bebe s HIV iglom, podmetnio par bombi u vlakove i uzgajao marihuanu na 200 hektara. Sto ti cekas???? Zasto gubis vrijeme pred kompjuterom maloljetnice???
 
29.08.2007
40
1
0
32
Neznam kako ostali ali ja sam izaso sa legom van,i uhvatili nas murjaci i on padne sa panjem,i dobio je samo humanitarni rad od 30 sati u crvenom krizu,i ono vecu paznju i pratnju socijelne radnice!!!
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Ja jos nisam pao zbog marihuane i nadam se da necu...Ali kad padnem izvesticu vas...


STOJANE SINE STOJANE,NE PREDAJ SE ZIV TURCIMA!!!
 
22.09.2007
26
0
0
34
imported_Tihojla je napisao(la):
(8) Poèinitelja kaznenog djela iz stavka 1., 2., 3., 4. i 5. ovoga èlanka koji je dragovoljno bitno pridonio otkrivanju djela sud može osloboditi kazne


zakon za cinkere...
hebeni cinkeri imaju zakon....
hebem ti drzavu koja podrzava izdaju.....
hmmm...
ovi drugi zakoni nisu u redu... svi znamo zasto... jer trpaju u isti kos vuvu i Drogu....
al zakon za cinkere... je prevrsio svaku mjeru...

dosad nisam volio RH vlast.... sad je sluzbeno MRZIM...
cinkerski zakoni => cinkerska vlast => ajmo u pobunu .


smrt politici sloboda narodu !!! :sun2:
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
Pampers je napisao(la):
Naravno da ne, hrvatsko pravosudje smatra da do 18 godine smijes radit sve da bi ti bilo lakse kad navrsis 18 pa to vise nesmijes.

Inace, ja sam do 18-te ubio 2 trudnice, silovao casnu sestru, zarazio 3 bebe s HIV iglom, podmetnio par bombi u vlakove i uzgajao marihuanu na 200 hektara. Sto ti cekas???? Zasto gubis vrijeme pred kompjuterom maloljetnice???

he he ... e pa nije baš tako

do punoljetnosti se računaš kao smanjeno odgovoran. postoje posebni sudovi za mladež koji sude po posebnom postupku i po posebnim kaznama.
Točno je da se na maloljetnike primjenjuju blaže sankcije.

PS.

Ima li itko na ovom forumu da je pao ili da zna osobu koja je pala da malo podjeli informacije i iskustva
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Tihojla je napisao(la):
PS.

Ima li itko na ovom forumu da je pao ili da zna osobu koja je pala da malo podjeli informacije i iskustva

Misliš da je pao maloljetnik?

Meni je prijatelj pao sa 17 godina. Nakraju osim one procedure da je moro ić kod defektologa i odgovarat na tipična pitanja zašto, kako itd. nakraju nije platio ni novčanu kaznu. Objašnjenje je bilo da nije nikada bio kažnjavan, da je maloljetan i da nema financijske prihode već da je uzdržavan, te je zbog toga bio i oslobođen novčanog plaćanja.Ali zato da vidiš i sada, 4 god kasnije...na svakoj granici, uličnoj legitimaciji tid itd...odma ga pretresaju... to oslobađanje je spika za malu djecu, a i to se ko zna kad presudi...
 
17.11.2007
1
0
0
36
ma zbog toga mi jedino ova država ide u *****.... to šta svi znamo, silovat i ubijat se očito više isplati nego zapalit trubu isprid kuće!
zato je alkohol okej, pijani gaze, ljudi tuku žene dicu, ubijaju se, a sa jedim jointom, najopasnije šta ćeš napravit je zaspat....
mislia san glasat za HDZ, ali kad san vidia onaj njihov plakat "LEGALIZACIJA DROGA - PROTIV", odma su bili odjebani, muka mi je kad vidim da su zatvorili tipa 2godine zato šta je ima 150kn dima
 

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
HDZ-ovci su uvijek bili koda im je vrijeme stalo prije 50godina, konzervativni a toga ce se tesko odrec kako mi se cini...
 
18.11.2007
2
0
0
38
Prvo da pozdravim kolege uživatelje, budući da mi je ovo prvi post ovdje...

Sada na konkretno... Za 3 dana idem na sistematski pregled zbog posla (poslodavac organizira)... Sad mene zanima budući da će biti pišanja i vađenja krvi, da li oni mene na sistematskom smiju po zakonu testirati na drogu bez mog dopuštenja...

Zanime me i da li poslodavci po zakonu mogu uopće tražiti takve testove...

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru...

:goldmaryjane: