Kazneni zakon Republike Srbije + izmene

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Ja koliko sam čuo, oduzimaju se i oprema i sjemenke. Nek' me ispravi neko upuceniji ako grijesim.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
dal se ovo odnosi na semenke i kolika je predvidjena kazna?

Imas li neki konkretan problem, pa te iz tog razloga interesuje, ili pitas 'nako?

Sjemenke konoplje se mogu naci u skoro svim prodavnicama mjesovite robe.
Ako si pod sumnjom da se bavis uzgajanjem psihoaktivne vrste, onda ce ti oduzeti sve sto je s tim u vezi, cak i sjemenke za papagaje.
 

Nogud

“Bolje piti vodu nego naftu.“
24.08.2017
530
841
113
nije "nako" vec u svrhu jasnog i preciznog informisanja, kolika je zaprecena kazna ako te uhvate sa semenkama? ja licno ne znam nikog da je osudjen zbog semenki al to ne znaci da nije...ako ima prodavnica mesovite robe sa semenkama u Srbiji bio bih zahvalan da mi kazes gde??? fala vi na odgovori:djede:
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Ako i ima, to su sjemenke industrijalke. Sigurno nisu fem. sjemenke. To mogu tvrditi 100%. Za kazne i sankcije nisam upucen.

EDIT, mislim da, ako ti nadju sjemenke, mogu da te terete za proizvodnju opojne droge, al' opet se ponavljam, nisam baš ziher...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Volkodav

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
dal se ovo odnosi na semenke i kolika je predvidjena kazna?

"(6) Ko neovlašćeno pravi, nabavlja, poseduje ili daje na upotrebu opremu, materijal ili supstance za koje zna da su namenjene za proizvodnju opojnih droga, kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina."

ma to je igranka bez prestanka i zavisi od tumacenja. ako je semenka "materijal" namenjen za proizvodju onda ti pise ocekivana kazna u zakonu, evo gore citat. sigurno je jedino da droga ili supstanca nije, evo sta su supstance u kontekstu kanabisa:
"На основу члана 2. став 3. Закона о производњи и промету опојних дрога ("Службени лист СРЈ", бр. 46/96 и 37/02), Министарство здравља доноси
Решење о утврђивању опојних дрога и психотропних супстанци
Решење је објављено у "Службеном гласнику РС", бр. 24/2005 од 15.3.2005. године.
1. Овим решењем утврђују се опојне дроге и психотропне супстанце, и то:
А) Опојне дроге...od 1 do...
47. КАНАБИС (индијска конопља): канабис биљка, смола канабиса, екстракти и тинктуре канабиса..."
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Bila je neka prica oko ovoga pre par godina, PowerSeed kontam da ces se setiti najstariji si ovde, citao sam na forumu, da su lika oslobodili jer ne mogu dokazati da li je seme industrijsko ili fem. To jest' mogu ali u lab-u. Tad je nesto i zakon bio drugaciji. Nmg se sad setiti da me ubijete...
 
08.05.2017
14
3
3
Pročitao sam danas nešto da su polako krenuli da kontrolišu saobraćaj i na bazi psihoaktivnih supstanci, jel zna neko nešto o tome, na koju foru, jel imaju neki uređaj kao za alkohol ili kako to rade? Navodno kontrolišu se vozači za koje policijski službenik posumnja da je vozač pod psihoaktivnim supstancama, ne sve kao za alkohol.
 
12.08.2016
13
41
13
Pozdrav ljudi, naime letos su mi nahvatali sa 2 dzointa, oduzeli su , potpisao sam.. Pre mesec dana zvali me na saslusanje, izjavu nisam davao. pre 10 dana dosli panduri na kucu, odveli me u stanicu uglavnom uhapsen sam , cekao sam 4 sata zbog tuzioca i posle toga me pustili. U stanicu me slikali , otiske davao , inace prvi put imam problema sa zakonom. Kod tuzioca sam dao izjavu, priznao sve, 1.2 gr je bilo i za moju upotrebu. Rekao je da cu ici na sud , stici ce mi poziv. Plus i pandur i tuzioc me tese da nece biti zatvora samo da se ne ponovi. E sad uhvatili me nespremnog jer nisam mnogo informisan o tome, sad citam o nekom oportunitiju, to mi jos niko nije pomenuo. Moze li neko okvirno reci sta da ocekujem? Najbitnije da li cu moci izbeci dosije jer mi je potreban cist zbog vize koju planiram izvaditi. Hvala unapred
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Ne znam zakone kod vas ali ti svakako ide u korist "prvi put",mala kolicina..ako imas neki studij,posao vazan,obiteljski problem.Bitno je navesti dobar razlog da odbace optuzbe ili te kazne sa nekom blazom opcijom,jer zatvor i 2 dointa u jednoj recenici mogu samo murija i tuzioc spomenuti.Uglavnom,pokazi cvrsto da nisi kriminalac,dokazi da vodis "drustveno prihvatljiv" zivot,pokazi postovanje prema instituciji ali i znanje kako imas pravo na oprost tj. drugu priliku...Samo nemoj vuci odvjetnike-a jer je smijesno...2 dointa...Ali sve ovo provijeri posto opet tvrdim..ne znem zakone tvoje zemlje.Ali okvirno..tako bi nekako trebao bolje proci.Ajd drzi se:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Coldsmoke and Vulle
12.08.2016
13
41
13
Ma ne brinem se za zatvor, to je samo zastrasivanje.. Najvise pitam zbog toga da li cu moci izvaditi onaj papir da nisam osudjivan i to.. A operisao sam kicmu pre 4 meseca, ne radim duze vreme , ocekujem minimalnu kaznu.. I to za taj opurtuniti mi nije jasno kako mi nisu ponudili.
 
22.11.2013
1
1
3
45
Kyoto,Japan
Ma ne brinem se za zatvor, to je samo zastrasivanje.. Najvise pitam zbog toga da li cu moci izvaditi onaj papir da nisam osudjivan i to.. A operisao sam kicmu pre 4 meseca, ne radim duze vreme , ocekujem minimalnu kaznu.. I to za taj opurtuniti mi nije jasno kako mi nisu ponudili.
50k za oportunitet....dinara naravno to ti je to i ides free

Ma ne brinem se za zatvor, to je samo zastrasivanje.. Najvise pitam zbog toga da li cu moci izvaditi onaj papir da nisam osudjivan i to.. A operisao sam kicmu pre 4 meseca, ne radim duze vreme , ocekujem minimalnu kaznu.. I to za taj opurtuniti mi nije jasno kako mi nisu ponudili.
da kad platis papir ces moci da dobijes

mene su navatali... samo sto me nisu uhapsili posle 4 meseca... nego odmah slikali zaveli i rekose za oportunitet... 50k kad platis stigne ti pismo da si platio i ides slobodan. nemas dosije,
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
VAŽNO!
Tim advokata koji nas podržava uz podršku profesora sa fakulteta nudi besplatnu pomoć za osuđene za sadnju isključivo, tu gde ne postoji prodaja, a već je doneta krivična presuda! Bitno je jedino da nam se javite što pre od donošenja presude jer je žalbeni rok 30 dana!!

Advokati imaju nameru da jakim argumentima ospore svaku takvu presudu koja krši osnovna prava i Ustav Republike Srbije. A sve kao uvod u punu promenu zakona. I sudijama i profesorima se smučio ovaj besmisao krivičnog zakona prohibicije, koji stvara i finansira narko mafiju, a osuđuje nedužne!

Jedina zloupotreba Kanabisa je njegova zabrana! I to ćemo dokazati. Korak po korak, zajedno i solidarno. BORBA saborci.
JEDNO
2764.png
<3

Najbolje je da nam se javite putem e-maila. IRKA kontakti:
http://irka.org.rs/irka-socijalni-kanabis-klubovi/
 
04.06.2015
11
30
13
Pa ako su te vec napipali i krivicno te gone nista te ne kosta da se cujes sa ovom organizacijom i probas,mislim ipak vec znaju,nista ne gubis.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
izgleda da je ona konvencija na koju se pozivaju ex yu seronje o krivicnosti uzgoja kanabisa malo pogresno protumacena :D

konvencija-UN-1964.jpg
 

Kajzla

Aktivan Član
14.10.2017
211
675
93
39
Dimenzija X
Ispričaću vam jednu priču o drugarovom stricu.
Stric mu je u kasnijim godinama 55+ upao u neku priču, ne znam kako, da radi rasadu do ne znam koje nedelje vege i da se to tera dalje. Dolazili mu kamioni kući, tovarili rasad i vozili dalje. Imao je kao paravan neke plastenike itd .... Naime, reč je o ljudima koji širom zemlje imaju labaratorije, ali je sigurno neka jaka priča (murija), jer je radio to 2 godine i da niko nikada ne zaustavi kamion ?
E, onda kada je malo počeo da se edukuje, a imao opremu, počeo da radi i za sebe. Odvojio je neki deo laba za svoj uzgoj i to je radio narednih 2, 3 godine, ne znam ni ja tačno. To se poklapa sa vremenom pada Lazareta. Dakle, nije ništa slučajno. Međutim, normalno da ne možeš ostati neprovaljen od ''poslodavaca'', tako da je uskoro usledila racija, pokupljene samo biljke u vege fazi, nije mu nađen gram hedovine, sve zaplenjeno, a on uhapšen.
Angažovao je baš jakog advokata, koji je pročitao optužnicu i savetovao ga da ne ide na nikakvu pogodbu, jer će ići samo na uzgoj gde je kazna od 6 meseci do 5 godina. Lik je dojavio preko advokata da se sakrije 10.000e i kasnije priznao da je sakrio pare koje je dobio od tih ljudi za koje je radio uzgoj. Pronašli su pare gde je rekao da je sakrio, i nakon suđenja, s' obzirom da mu je prvo krivično delo, dobio čovek 2 godine, izašao za godinu ipo dana, a usrao se od para.
Dakle, pamet u glavu što se uzgoja tiče. Ako ne daj Bože nađu samo vege, može se izvući sa minimalom. Ako ulete kada je hedovina, onda ide u optužnicu i stavljanje u promet, a tu su kazne do 10 godina. U svakom slučaju, ogromne pare su u igri, zna se ko ih uzima i zato nije legalizovana marihuana. Očito je da je u zemljama gde je legalizovana droga, korupcija i kriminal što se tiče države daleka prošlost. Mi, na brdovitom Balkanu, moramo da strepimo da li će zbog našeg uživanja u onome što nam je Bog dao, ista ta država, što nas polako uništava, zatvoriti iza brave.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
da, murijasi, ali i politicari, skoro su kod novog sada negde navatali par ljudi u nekom "magacinu", poljoprivredno dobro ili sta vec, 1700+ biljaka, lol
i nestala vest posle par dana, ispostavilo se da je to privatizovano i u vlasnistvu ljudi iz vladajuce stranke :)

Нови власници пољопривредног добра “Гаково” где су полиција и Жандармерија прошле недеље извршили упад откривши огромну лабораторију марихуане на којој је било засађено 1.175 стабљика марихуане...

zajebah se u cifri, a i kod sombora je, kratka mi memorija od duvke :grrr: :lol:

https://www.srbijadanas.net/citav-vrh-sns-umesan-u-uzgoj-droge-na-poljoprivrednom-dobru-gakovo/

a ima i povezanih vesti o tom slucaju.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Ceracki Mustang