Kazneni zakon Republike Srbije + izmene

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.11.2014
3
0
1
pozdrav... Imam jedan problem... Policija je uhvatila mene i druga dok smo pusili joint... Dobili smo pozive da damo izjave u policiji... Ja imam 19 godina a drug 17... Kakve kazne sleduju za mene a kakve za njega... Da li ce moj maloletni drug biti prisiljen da kaze od koga je kupio marihuanu, zato sto je priznao da je on kupio?
 
22.08.2014
10
4
3
Da li je neko u skorije vreme pao za jednu biljku koju je gajio? Zanimaju me posledice u tim slučajevima. Pročitao sam članove 246 i 246a krivičnog zakonika i u 246a opisuju se kazne za posedovanje za ličnu upotrebu, tj. ako nije namenjeno stavljanju u promet, optuženi se može nadati i novčanoj kazni. Dok je po 246 zatvorska kazna u najblažem slučaju. Da li se jedna biljka karakteriše kao 246 ili 246a?

http://www.paragraf.rs/propisi/krivicni_zakonik.html

P.S. Ovo pitam samo informativno, za sada ;)
 
Poslednja izmena:
02.12.2014
153
236
43
Sve zavisi od tvoje proslosti isto i da li si ranije kaznjavan za slicna dela, primer ako si prodavao nesto sto ne treba ili si se bavio bilo cim vezano za slicno padas samo tako bez sanse da imas veze ( za licnu upotrebu ) ako nemas dosije i ako manje vise nisi povezan sa kriminalcima i imas jednu biljku nije tolika frka moze da prodje za licnu upotrebu uz ok vestacenje, a gledaj mogu i da ti naprave skandal u svakom slucaju treba da imas dobrog advokata :) po meni je cist idiotizam prodavati alkohol i cigara deci i svima budimo realni a trava koja je obicna biljka prirodna da bude toliko izvikana kao droga morbidno ali sta ces, ljudi na vlasti su delimicno degeni a i zakon nam je takav....kao i drzava.
 
10.02.2015
142
118
43
32
Kingston,Jamaica
znam burazeru, ali evo ti primer ja sam bio prisutan kada je inter navatao 2 ortaka kako motaju i doso im je i kao dobar dan sta je to, ovo ono i pustio ih je u fazonu "ajde idite a ja ovo idem sad da bacim u kantu" nisu nikog drukali niti bilo sta :p
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
druga je stvar da li ce da te puste a druga ko te kaznjava ako te ne puste. poenta mog posta je da policija ne kaznjava, zna se ko izrice kazne, a da li ce policajcu to izgledati "malo i bezazleno" ili kao super "ulov" to je vec do policajca. no ako te i privede, to nema veze sa eventualnom kaznom koja te ceka. dakle, ja sa pisao o ovom delu iz tvog posta
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
znam burazeru, ali evo ti primer ja sam bio prisutan kada je inter navatao 2 ortaka kako motaju i doso im je i kao dobar dan sta je to, ovo ono i pustio ih je u fazonu "ajde idite a ja ovo idem sad da bacim u kantu" nisu nikog drukali niti bilo sta :p
Ovo meni najvise mirise da je policajac to uzeo sa sebe. I ovo sto govorim,nije sala.
Znam ja jednog kod mene u komsiluku,(relativno mlad drot) uzima klincima vutru po kraju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Ta tri inspektora su i mene zatvorili!!!
I još pokoji koji nisu u toj priči.A jedan od njih je nakon nekog vremena našao se u društvu jednog mog poznanika.Pa onako kako oni znaju propitkuju se.Poznaš tog i tog,šta on radi i bla,bla...
Da bi nakraju usljedila izjava:
"Znaš,reci ti njemu ako oče da radi nek mi se javi.Pružit ču mu zaštitu.Samo nek mi se javi i može radit šta god hoče."
Da bi nakon nekog vremena završili u buksu.
A još ka tome mojih nekih 300tinjak g gotovog ljeka koji nigije nije zaveden u zapisima.Kao ni biljke koje su trebale past dva dana nakon šta sam ja pao isto tako nigdje zavedene.Al ovih 300tinjak sam siguran da su završili na ulice večeg susjednog grada.Jer sam i sam došao da paketa mojeg ljeka preko nekog frenda.
Pa vi vidite šta sve naše ruke pravde mogu da rade!
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Jesi ti siguran da govorimo o istim likovima? Ajde,da ne bi ovdje spamali, javi mi na PP i daj imena (inspektora) ovih koje smo spomenuli pa da vidimo.
Usput da kazem,jedan od tih je i moj komsija i to jako blizak. Pod tim "blizak" mislim na to da jedan drugom gledamo na prozore od kuce. U zivotu nisam sa njim na "ti".