Kazneni zakon Republike Srbije + izmene

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
639
93
@vuckooo hvala na informativnom tekstu. jedino bih nadodao da i telegram smatrate nesigurnim kao i sve ostale aplikacije sa i bez interneta, pogotovo kada se radi o vasoj slobodi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful
10.12.2019
45
232
33
28
To za manja - veća količina je baš relativno.
Ostalo se sve apsolutno slažem. Neiskunsima bih napomenuo da nipošto ne govore da su hteli da podele sa prijateljima, ili takve priče.
Elem priča da ste hteei da podelite sa nekim može da se tereti kao puštanje u promet.
Najbolje a najmanje praktično je da nosite neupakovano, em se lakše jede , teže pronalazi. Pritom ukoliko ne nađu kod vas, ne mogu dokazati da je vaše.
 

vuckooo

Banned
Banovan
20.12.2019
9
21
3
42
To za manja - veća količina je baš relativno.
Ostalo se sve apsolutno slažem. Neiskunsima bih napomenuo da nipošto ne govore da su hteli da podele sa prijateljima, ili takve priče.
Elem priča da ste hteei da podelite sa nekim može da se tereti kao puštanje u promet.
Najbolje a najmanje praktično je da nosite neupakovano, em se lakše jede , teže pronalazi. Pritom ukoliko ne nađu kod vas, ne mogu dokazati da je vaše.
kada kazete da ste podelili sa nekim ili da niste prodali drugaru nego ste mu dali tj podelili je priznanje krivicnog dela iz clana 247 kz (ako sam dobro zapamtio) i konkretno se odnosi na omogucavanje koriscenja opojnoh droga nekome, a kazne nisu naivne.

@vuckooo hvala na informativnom tekstu. jedino bih nadodao da i telegram smatrate nesigurnim kao i sve ostale aplikacije sa i bez interneta, pogotovo kada se radi o vasoj slobodi.
telegram je tzv. open source aplikacija i vidljiv je algoritam kriptovanja koji unazad ne ide a presretanje jos teze, uverio sam se dok su mi sudili da imaju sve transkripte sa onih servisa koje vam mobilni operateri nude kao besplatne ili uz malu nadoknadu ceo mesec, tipa fb, viber, wu, itd... do duse kao to se ne koristi kao dokaz ali je sudija procitao i to utice na presudu. takodje telegram automatski brise poruke nakon nekog vremena i kada vas uhapse to je veoma bitno jer vam prčkaju po telefonu.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
To za manja - veća količina je baš relativno.
Ostalo se sve apsolutno slažem. Neiskunsima bih napomenuo da nipošto ne govore da su hteli da podele sa prijateljima, ili takve priče.
Elem priča da ste hteei da podelite sa nekim može da se tereti kao puštanje u promet.
Najbolje a najmanje praktično je da nosite neupakovano, em se lakše jede , teže pronalazi. Pritom ukoliko ne nađu kod vas, ne mogu dokazati da je vaše.
A mozes li ti dokazati da nije tvoje je bolje pitanje, ne znam odakle si ali u srbiji ima neko nepisano pravilo sve sto se nadje u tvom krugu je tvoje, pa posle na vestacenju je MOZDA i to veliko MOZDA moguce dokazati da nije tvoje(za pistolj npr) ali za paketic,dva trave, tesko.
 
10.12.2019
45
232
33
28
Ukoliko nemaju dovoljna dokaza da dokažu moju krivicu nemam ni ja potrebe da dokazujem svoju nevinost.
Inače na veštačenje se ide i za mnogo manje stvari od pištoljа.

Da li ste čuli da su se nekom u optužnici našle poruke sa telegrama? Verovatno ne. A sa vibera npr? O da, i te kako.
 
Poslednja izmena:
  • Haha
Reactions: Vutra Dzanki

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Eh, kad bi to tako bilo, mozda i jeste ali u drzavi Srbiji sigurno nije. to ti potpisujem.
Nisam ja rekao da se na vestacenje ne ide, sve ide na vestacenje, samo pitanje kakvo.
Oni imaju lice koje su zaustavili tj tebe, sluzbenika koji je nasao drogu npr pola metra od tebe i jos 3 buzdovana koji ce da potvrde da si ti to bacio kad si ih video, za njih sasvim dovoljno dokaza da dokazu tvoju 'krivicu' (pritom vrlo cesto lazu u izjavi i stave da ti je nadjeno u dzepu, tebi u stanici poture da potpises a MNOGO ljudi ne procita do kraja celu izjavu i sami sebe tu ukanale) pa ti pricaj sta hoces vestaci do sutra, na kraju krajeva sa nekim dobrim(skupim) advokatom mozda bi i mogao da isteras pricu o otiscima ali oni idu na to da ce te skuplje ispasti sva ta procedura nego jednostavno priznati krivicu i platiti kaznu, naravno, zavisi o cemu i o kojoj se kolicini radi ja ovde pricam za manju kolicinu za licnu upotrebu.
A i ne daj Boze da se nadjes gde ne treba pa te dignu sa nekom vecom kolicinom koja zaista nije tvoja, opet ces provesti minimum 3 a obicno 6 meseci u istraznom zatvoru cekajuci to vestacenje. Uzas pravi
 
10.12.2019
45
232
33
28
Mislim da temu od 2005. sa svega 23 stranica ne treba zatrpavati beskorisnim porukama.

Paket ili dva, jako je velika razlika. Biće ti jasno zašto ako pročitaš celu temu. Jok pričam kako je u Holandiji ::ludak::
U situaciju koju opisuješ verovatno. Da si pažljivo pročitao shvatio bi da pričam o neupakovanom i o najčešćim situacijama na primer u parku ili na ulici a ne o zicer situacijama. Sreća je jedan od bitnijih faktora i na nju ne možemo uticati ali pričamo o stvairma na koje možemo.
Ako nisi diler ne postoji razlog da nosiš dva paketa, čak i ako se vraćaš od istog.

I ako nekog puca paranoja dok čita sve ovo, nema razloga jer bitno odreagovati u trenutku. Džabe ti milion opcija i pitanja u glavi ako ne odreaguješ u trenutku kako treba. Pod parolom ne dozivaj nevolju, sama će te naći.
Kad te startuju, sve što pored podataka sa lične karte znaju o tebi jeste ono što im ti prezentuješ. Zato srećno i pamet u glalvu, nema mesta paranoji. :)
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
E moj prijatelju, zelen si ti jako, mozda ne po godinama, ali po iskustvu sa srpskom policijom definitivno, samo neka tako i ostane, al onda nemoj pricati napamet.
Mislim da temu od 2005. sa svega 23 stranica ne treba zatrpavati beskorisnim porukama.
Paket ili dva, jako je velika razlika. Biće ti jasno zašto ako pročitaš celu temu. Jok pričam kako je u Holandiji ::ludak::
Mislim da nista od ovoga nije bespotrebno osim po koja informacija, niakd ne znas u kojoj se situaciji ko moze naci.
Zelim pre svega da mi objasnis razliku izmedju paket ili dva, jer je zakon nije nigde definisao, a eto vidim ti je znas.
Jos nisam cuo da su nekome nakacili prodaju samo jer je imao 2 3 ili 4 paketa, bez dodatnih stvari koje su davale naznaku na prodaju(kese, 2 ili vise telefona, vagica itd...)
Cak sta provereno znam da su ljudi padali sa 5 paketa skanka(oko 4 gr trave) i prolazili sa licnom upotrebom.
U situaciju koju opisuješ verovatno. Da si pažljivo pročitao shvatio bi da pričam o neupakovanom i o najčešćim situacijama na primer u parku ili na ulici a ne o zicer
Veoma sam pazljivo citao, i nisam to shvatio, eto neka bude moja greska.

Ako nisi diler ne postoji razlog da nosiš dva paketa, čak i ako se vraćaš od istog.
I ovo mi bas nije najjasnije, pa meni se desavalo i da peticu dobijem u 5 paketa, i da dvadeseticu dobijem u jednom, i jos bezbroj raznih kombinacija, cak i kada sam trazio da bude iskljucivo u jednoj kesi.

Ostali saveti su ti na mestu, eto jos bih dodao da ako dobijete u vise kesica, odma na licu mesta cepaj te kesice i bacaj, hedovinu zbijes i u ruku i pici.
I da, mala doza paranoje je uvek dobra, evo ti cist primer coveka koji ima svoj grow, ako nije paranoican on ce mozda reci nekome za to, mozda i nece, a ako ga malo paranojica roka, nece sigurno, samo jedan glup primer a ima ih :)

I da, zaboravio sam, neupakovani hedovi ako se nadju pored vas ne idu na vestacenje za otiske jer na njima ne mogu ostati otisci, i samim tim se smatra da je to vase tj od onog pored koga je nadjeno, i tu je kraj price. Najpametnije je pojesti sto vise makar i njima na oci i istrpeti batine, i bolje biti uhapsen za 0.3 nego za 2 ili 3 grama. Tu se na vestacenju jedino proverava da li ima THCa u toj 'suvoj biljnoj materiji' kako oni kazu kad vam je nadju.
 

vuckooo

Banned
Banovan
20.12.2019
9
21
3
42
E moj prijatelju, zelen si ti jako, mozda ne po godinama, ali po iskustvu sa srpskom policijom definitivno, samo neka tako i ostane, al onda nemoj pricati napamet.

Mislim da nista od ovoga nije bespotrebno osim po koja informacija, niakd ne znas u kojoj se situaciji ko moze naci.
Zelim pre svega da mi objasnis razliku izmedju paket ili dva, jer je zakon nije nigde definisao, a eto vidim ti je znas.
Jos nisam cuo da su nekome nakacili prodaju samo jer je imao 2 3 ili 4 paketa, bez dodatnih stvari koje su davale naznaku na prodaju(kese, 2 ili vise telefona, vagica itd...)
Cak sta provereno znam da su ljudi padali sa 5 paketa skanka(oko 4 gr trave) i prolazili sa licnom upotrebom.

Veoma sam pazljivo citao, i nisam to shvatio, eto neka bude moja greska.


I ovo mi bas nije najjasnije, pa meni se desavalo i da peticu dobijem u 5 paketa, i da dvadeseticu dobijem u jednom, i jos bezbroj raznih kombinacija, cak i kada sam trazio da bude iskljucivo u jednoj kesi.

Ostali saveti su ti na mestu, eto jos bih dodao da ako dobijete u vise kesica, odma na licu mesta cepaj te kesice i bacaj, hedovinu zbijes i u ruku i pici.
I da, mala doza paranoje je uvek dobra, evo ti cist primer coveka koji ima svoj grow, ako nije paranoican on ce mozda reci nekome za to, mozda i nece, a ako ga malo paranojica roka, nece sigurno, samo jedan glup primer a ima ih :)

I da, zaboravio sam, neupakovani hedovi ako se nadju pored vas ne idu na vestacenje za otiske jer na njima ne mogu ostati otisci, i samim tim se smatra da je to vase tj od onog pored koga je nadjeno, i tu je kraj price. Najpametnije je pojesti sto vise makar i njima na oci i istrpeti batine, i bolje biti uhapsen za 0.3 nego za 2 ili 3 grama. Tu se na vestacenju jedino proverava da li ima THCa u toj 'suvoj biljnoj materiji' kako oni kazu kad vam je nadju.
Batine od policije mozes da dobijes samo ako si agresivan ili bezobrazan, oni vise nikoga ne prisliljavaju na priznanje jer se vise izjava ne daje u policiji nego kod javnog tuzioca gde kada stignete za max 48sati od hapsenja vise niste u nadleznosti policije vec sudske sluzbe . Naravno ako neku glupost ispricate u policiji oni ce to samo napisati u izvestaj i proslediti javnom tuziocu tako da u policiji ne treba nista pricati osim uopstenih tema.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

vuckooo

Banned
Banovan
20.12.2019
9
21
3
42
Eh, kad bi to tako bilo, mozda i jeste ali u drzavi Srbiji sigurno nije. to ti potpisujem.
Nisam ja rekao da se na vestacenje ne ide, sve ide na vestacenje, samo pitanje kakvo.
Oni imaju lice koje su zaustavili tj tebe, sluzbenika koji je nasao drogu npr pola metra od tebe i jos 3 buzdovana koji ce da potvrde da si ti to bacio kad si ih video, za njih sasvim dovoljno dokaza da dokazu tvoju 'krivicu' (pritom vrlo cesto lazu u izjavi i stave da ti je nadjeno u dzepu, tebi u stanici poture da potpises a MNOGO ljudi ne procita do kraja celu izjavu i sami sebe tu ukanale) pa ti pricaj sta hoces vestaci do sutra, na kraju krajeva sa nekim dobrim(skupim) advokatom mozda bi i mogao da isteras pricu o otiscima ali oni idu na to da ce te skuplje ispasti sva ta procedura nego jednostavno priznati krivicu i platiti kaznu, naravno, zavisi o cemu i o kojoj se kolicini radi ja ovde pricam za manju kolicinu za licnu upotrebu.
A i ne daj Boze da se nadjes gde ne treba pa te dignu sa nekom vecom kolicinom koja zaista nije tvoja, opet ces provesti minimum 3 a obicno 6 meseci u istraznom zatvoru cekajuci to vestacenje. Uzas pravi
do recimo kilogram neces u istraznom provesti vise od 40tak dana, isto je i sa 2 kg, vec preko tri kg i vise mozes da odlezis nekoliko meseci i kazna nece biti ispod 3,5 do 4 godine, povratnik ce biti po novom osudjen na kaznu od minimalno 6 godina a u tom slucaju posto je kazna preko 5 godina necete izaci iz istrage vec idete direktno na izdrzavanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

vuckooo

Banned
Banovan
20.12.2019
9
21
3
42
drugari nisam znao gde da pitam pa rekoh aj ovde. zna li neko za koliko zastareva kazna zatvora od 3 godine? 246 stav1
kazna zastareva relativno za 3 godine (malo teze), a apsolutno za 6 godina, vreme se racuna od kada apelacija potvrdi prvostepenu presudu. odlazak na izdrzdrzavanje kazne je moguce odloziti jedno 2 ili 3 puta po 3 meseca.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

vuckooo

Banned
Banovan
20.12.2019
9
21
3
42
evo ti razlog i sam kazes,uzgajas gljive a vamo otkupljujes tozla na crno stavljas glavu u torbu zbog cega...

brate da ti ne stajem na muku zajebana siyuacija rekao sam ti vec.Ja ti samo kazem da ti bezanje nije izlaz i da to nije kao u americkim filmovima,jer ako te uhvate ima da ti zakace prikolicu jos dve godine minimum e tek onda sta ces,ima da te j.... nikad neces dobiti uslov za skracenje kazne jer si sklon bezanju i automacki ti kace stav3 u najavi a oni samo takve cekaju da bi sudije gradile karijeru,jos ako vide nemas advokata ima samo da trljaju ruke a za begstvo ti je kazna min od 2 do 10god,pa ti vidi sta ti se isplati,ovako mozes da izadjes za dve godine sa pola gasa da se dobro vladas,vadis na bolest i kukas da si samohranitelj porodice.Ja ti zelim svu srecu ali budi pametan imas decu covece o cemu pricas druze,budi pametan.Ja sam off dalje.pozz i svako dobro.
kazna za neodazivanje na kaznu zatvora ne postoji uopste, cak se u zakonu pominje da je pravo osudjenog lica da ne stupi na izdrzavanje kazne, dakle NEMA KAZNE ZA ODLAZAK U BEKSTVO, takodje bekstvo iz zatvorom POD USLOVOM DA NIKOGA NE POVREDITE se ne smatra krivicnim delom niti se kazna povecava niti se uvecava.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Batine od policije mozes da dobijes samo ako si agresivan ili bezobrazan, oni vise nikoga ne prisliljavaju na priznanje jer se vise izjava ne daje u policiji nego kod javnog tuzioca gde kada stignete za max 48sati od hapsenja vise niste u nadleznosti policije vec sudske sluzbe . Naravno ako neku glupost ispricate u policiji oni ce to samo napisati u izvestaj i proslediti javnom tuziocu tako da u policiji ne treba nista pricati osim uopstenih tema.
Od clanova interventne sam ih licno dobio vise puta kada sam im na oci pojeo paket, dva, pricam o slucaju kad ni ne ides kod tuzioca cemu svi tezimo.

Isto tako sam inspektoru pojeo na oci paket skanka i on mi je samo gospodski rekao, snasao si se, ja nisam, jedan nula za tebe i tu se sva nasa prica zavrsila, pipnuo me nije, dok iz licnog i iskustva mojih drugara znam da interi prosto ne podnose kad im pojedes na oci, prospes punu podlogu(ali koga briga) itd itd da sad ne spamam ovde, samo zelim reci na sta sam mislio, inace mislim da agresivci i bezobraznici i treba da dobiju malo.
 

vuckooo

Banned
Banovan
20.12.2019
9
21
3
42
83000 pregleda ima ova tema, imamo neverovatnu snagu i potencijal da osnojemo udruzenje koje nosi 83000 glasova i mi smo snaga koja moze da utice na sistem, svako od vas zna jos 3 coveka koja bi nam se pridruzila, LJUDI IMA NAS 200000, nemojte da dozvolite da nas jebu vise, javljajte se u inbox da se pripremimo polako da se borimo za nasu stvar. vreme je da se nas glas cuje,
 
17.11.2015
252
118
43
popi burazer ban na eks :D ja se izvinjavam na offu, pitao sam i mentora cak, posto nema odredjene teme, on rece pitaj gde god pa ce ti neko vec reci, kapiram da ima veze i sa ovom temom, posto cu kako stvari stoje, kao i mnogi, da zapalim iz srbistana jer cara do duvara po svim pitanjima, pa me zanima, ko zna kakva je situacija u sloveniji po pitanju zakona, i generalno indor uzgoja, moze li se, ne moze itd? hvala na odgovorima ili na upucivanju na pravi topic ili sta god vec i izvinjavam se jos jedared!
 
17.11.2015
252
118
43
znam da je liberalnije, zapravo to i nije tako tesko, jel :D i ja sam nacuo tako neke price, tipa, navataju te sa 5icom, samo da nije spakovano u pakete (sto u mom slucaju i ne moz biti normalno), i tipa platis kaznu 30ak eura, veca kazna bude za pisanje na ulici nego za to.. ali opet to je iz price, ne znam nista zvanicno, a voleo bih :/ kao i to za indor, ne znam gde sam citao da je nesto kao dozvoljeno za sopstvene potrebe gajiti na povrisini do 3 kvadrata.. elem, ako ima neko jos neki info, link i tome slicno, nek baci u pvt, da ne spamujem ovde