Kazneni zakon Republike Srbije + izmene

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Legalizacija i priznavanje kanabisa ide ubrzanim tokom, izgleda da su 'velike kompanije' i njihovi mocnici shvatili da ce svakako neko zaraditi na kanabisu ako ne oni, pa se sad krece sa ovom propagandom. Sve je to super samo da ne zavrsi kanabis kao i duvan kroz 10ak godinama u paklicama nakljukan hemijama. Malo skrenuh sa teme al eto jebiga
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Ljudi da li ste čuli za čeljade Nataša Brašić - autorka yt kanala "Domaćica" ?

Uhapšena je još oktobra i drže je u centralnom zatvoru .. pre neki dan je bilo suđenje i novo je zakazano za mart ... i dalje je u pritvoru.

Ima 27 godina !!!! I terete je za 300 biljaka a ona je na suđenju rekla da je imala 500 thc biljaka !

Sadila je prvo zbog majke koja je u međuvremenu umrla , a ove biljke je sadila radi ulja ...

Po fejsbuku je objavljivano njeno pismo -molba za podršku .. ali sudeći po oskudnim informacijama sa stranice IRKA svega nekoliko ljudi je bilo na suđenju --

Sudije će joj oduzeti najmanje PET GODINA života radi useva koje je uzgajala .. APSURD cele zakonske regulative i prakse je u ovom slučaju na vrhuncu... Ništa njena mladost , ništa njena ekstraordinarna lepota, ništa njen entuzijazam i akitvizam, ništa naivnost i odsustvo kriminalne prošlosti .... Gmazovi KOJI SAMO RADE SVOJ OGAVNI POSAO ĆE JOJ OVOM PRILIKOM DOĆI ZDRAVLJA, ZDRAVOG RAZUMA I KONAČNO GLAVE ... za koju godinu...

Javljao se ona Džon Bosnić sa idejom da se o ovome trubi na međunarodonom nivou ..da traži azil u Kanadi ... ali od tog posla nema ništa jer je ona priklještena sistemskim rešetkama odakle nema nazad sem preko partijskih veza za koje ne važe zakoni ...

Plače mi se od nemoći , nepravde i nehumanosti
 

D27

29.09.2018
7
10
3
36
Pratim yt kanal Domaćica. pskv i mislim da je odličan. Pitao sam se zašto Nataša već duže vreme ne objavljuje nove klipove i pomislio sam da je odustala od aktivizma. Na žalost, u pitanju je nešto još gore.

Minja, hvala ti na informaciji. Sada mi je još jasnije u kakvoj zemlji, na žalost živim.

Čudno je da je vest o tom hapsenju tek sada stigla na ovaj forum. Možda to nešto govori o nama?

Edit by z&n
Nije potrebno citirati post ukoliko odgovarate direktno ispod.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Ima 27 godina !!!! I terete je za 300 biljaka a ona je na suđenju rekla da je imala 500 thc biljaka !
Sve je to lepo sto je ona radila, ali to je bogami opaka kolicina a oni ce to da gledaju kao pustanje u promet i nista vise, ne vidim drzavu u kojoj bi se ona izvukla bez zatvora, nazalost...
sem preko partijskih veza za koje ne važe zakoni ...
E ovo vidim kao jedinu alternativu, opet nazalost, ako se nadje neki visoki funkcioner koji ima saosecanja(tesko) i povuce i iskoristi ko zna koje veze, onda je opet MOZDA moguce da je puste da se brani sa slobode(ponavljam tesko) i u medjuvremenu ona ilegalno popali u neku drzavu gde trazi azil, opet to sve trazi puno novca i sema.
Jednom recju SRAMOTA u kakvom svetu zivimo.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
tezak slucaj,sudstvo nece imati milosti,to je 500 biljki od svake da bude min 50g to je 25kg gandje,ne moguce je dokazati i vaditi se da je toliko biljki uzgajano za medicinsko lecenje,meni je to apsurdno skroz,to je clan 246 st 1 dobro poznat svima direktno iz pritvora ide na sudjenje u visem sudu koji ce da odluci posle glavnog pretresa ili pravosnazne presude dali ce je pustiti iz pritvora dok ceka odsluzivanje kazne,pa tad nek bezi trazi azil ili sta vec ako bude mogla naravno.
Čudno je da je vest o tom hapsenju tek sada stigla na ovaj forum. Možda to nešto govori o nama?
sta je to tebi cudno tu druze,ovaj forum se ne bavi ovakvim stvarima jer pravilnik :vutra:je kristalno jasan.
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
komercijala klasicna,100%...a prica mama,tra lala,to je za sud...sad pokusava da smanji robiju pricom,zna ta sta radi.
i ako dobije peticu da peva...odrobijati ce 3-3.5 a ostalo uslov...ipak je ona poznata licnost.
 
Poslednja izmena:

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
@bigeskalibur kakva ti je to poveznica ? kako to misliš da se forum ne bavi ovakvim stvarima ? pa ovde postoje teme na temu legalizacije i vesti na tu temu, "napredak" legalizacije i slično ... pa svako malo nekog uhapse zbog apsurdnih zakona .... i u svetu se biljka oslobađa .. reka menja svoje korito ... ali bujice i dalje nose nečije živote u pogrešnom pravcu .. Ovo jeste forum growera .. ali meni a i mnogima smeta status ilegalca , miša u rupi ili podrumu ... smeta mi da se grebem leti po šibljacima da bi sadila kolko tolko bezbedno .. Ako niko prstom ne mrda to se nikad neće promeniti ... Veliki su ulozi u toj igri - ja se nikad ne bi toliko izapela da ignorišem mogućnoost da završim u zatvoru i posadim njivu thc biljki ... ali bar mogu da podelim informaciju ovde .. i iskreno mi žao devojke iako nemam predstavu o njenim motivima za akciju koju je izvela ... na kraju krajeva na svoju veliku štetu .

@Saša443 ja ne mislim da je KOMERCIJALA KLASIČNA ... jer da je komercijala - da je sadila za prodaju , povela bi mnogo više računa o svojoj bezbednosti .. Ovim postupkom je pre bih rekla želela da ukaže na apsurdnost zakonske zabrane .. da tera inat državi i prohibicionistima, mafiji i tako neka revolucionarna ideja je po meni bila inspiracija za ovo u ovim uslovima neuračunljivo delo . A majka joj je stvarno umrla , nije tralala .. ne znam kako se tako olako frljate nekim stvarima ..
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Da, bas sam na to i ja pomislio citajuci ovo, moze a i ne mora biti.
pa svako malo nekog uhapse zbog apsurdnih zakona .... i u svetu se biljka oslobađa
I u svetu tj u zemlji gde je legalan uzgoj i licna upotreba, 500 biljaka je previse, i sa mnogo manje bi bila optuzena za neovlascenu prodaju, koj god povod/razlog bio iza toga, krivo mi je devojke ali isto tako mi je krivo i svih drugih koji su uzgajali mnogo manje za licne upotrebe pa su opet kaznjeni sa 3 do 5 godina zatvora.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
e jbga, ne znam sta da kazem; davno sam prestao da fejsbucim, tako da nisam ovo ni cuo ni video.
par puta sam popricao sa njom na marsevima, tribinama... i ono, ok je (mada poslednji put kad smo se sreli je bila bas razbivena od duvke/ulja sta god :)
ali brte 300 biljaka, pa koji god da je motiv...
smeta mi jedino sto je jos uvek u pritvoru, a kao sve se zna? klasicno izivljavanje sistema.
i ne, nije to klasicna jovanjica, nesto drugo je u pitanju.
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Generalno ne pratim ovakve stvari, ali me je tema pogodila i guglala sam sada o toj devojci i situaciji.
Navode koje sam pročitala ne mogu da shvatim kao kompletne informacije. Šta uopšte znači 500 biljaka? Može biti i 500 malih klonova, sadnica. Ako nije, jel znate vi šta je 500 biljaka?! Gde je još gomila ljudi koja je u tome učestvovala.
Isto tako, informacije koje se dele na onoj grupi čija je bila akivista su totalno nebulozne. Negde sam pročitala kako je ona eto gajila deo za druge koji su mogli slobodno da odu i naberu koliko im treba za lek...
Tako da mi ništa nije jasno.

Imajući to u vidu, ne razumem neke komentatore ovde kako su se tako lako dali sebi za pravo sa sude i gataju šta je ona radila sa tim.
Možda, ako ništa drugo zbog učestvovanja u tom aktivizmu, nije potrebno da je i mi osuđujemo tako lako.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Okej, slozio bih se sa tobom da je u pitanju 20,30 nek je i pedeset biljaka pa kao nagadjamo, al brate 300(tj 500) biljaka? Pa lepo je izracunao gore mentor Bigi nek je prosek 50gr po biljci to je 25kg trave, a da ne pricamo o tome sto oni mere celu biljnu masu a ne samo hedove bice po njima jos vise, nema tu puno prostora da se nagadja cak ni iz nase perspektive. Sta je planirala da odradi 1 grow za ceo zivot da ima da duvka?
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
nisam hteo u gornjem postu da ispadnem seronja,ali razmisljajuci logicki...mi stariji na sajtu koji znamo puno toga tesko da bi neko od nas sam mogao da izgura 500 kom...
za to je potrebna organizacija(prostor,elektro instalacija,ventilacija..itd),puno znanja,i puno para...
moje misljenje je da nema sanse da je bila sama u tome.
zao mi je svakog ko padne,i sam sam odrobijao 1.5 godinu,tako da sam dosta upucen u to..
postovanje od mene prema njoj sto je sve preuzela na sebe,ali to je bila organizacija a za to se dobija 5+godina po zakonu...
moje misljenje je da ih je bilo vise u tome i da je dobro znala sta radi....
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
sad se nesto "mislim" :D
nisu klonovi, sadnice, indor; minja rece da je oktobar bio kad je pala, znaci njiva neka u brdima tamo okolo odakle je.
e sad, bilo prica oko irke da su krenuli u sadnju neke domace cbd sorte, sa dozvolom doduse, i to je krenulo kako tako.
skoro sam ubedjen da je i ona nesto slicno odradila, ali bez dozvole (mozda cak i hrana za ptice :) samo da bi dokazala apsurdnost sistema i zakona, nakon nekog sudjenja videce se na testu biljaka da je bez thc-a i sta onda, mi porezni obveznici cemo platiti odstetu (sa velikim zadovoljstvom) o nepravednom pritvaranju, bla. bla, ser, ser, kenj, kenj...
ako je to, svaka joj cast na zrtvovanju!
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Ne mora da znaci, u Srbiji imaju pravo da te drze 6 meseci u istraznom zatvoru dok traje istraga, ne znam odakle je devojka ali verujem da je svuda slican zakon.
 

D27

29.09.2018
7
10
3
36
Nov sam na forumu, ali mi se čini da ovde nema ni sta pametno da pročita uživalac kanabisa koji nema interesovanja da samostalno gaji biljku.

Kao da je većina stalnih članova zadovoljno time što uzgajaju kanabis ilegalno u tajnim pacovskim štekovima.

Zar ne treba da bude krajnji cilj da se biljka legalizuje i da bude legalno dustupna svima, pa i onima koji iz nekog razloga nisu u mogućnosti da imaju Grow box?

O uhapšenoj devojci ne znam skoro ništa. Smatram da je sadržaj na njenom YT kanalu kvalitetan i da na pravi način otkriva istinu o biljci na način koji prosečno stanovnistvo može da razume. Ona je svesno rizikovala svoju slobodu da bi doprinela našoj zajednici.

Mislio sam da bi hapsenje jednog takvog aktiviste moralo da bude propraćeno na ovom forumu. Ne želim da branim uhapšenu, jer kao što rekoh ne znam ništa o njoj, ali mislim da njeno hapšenje treba da nas se tiče.

I zašto čuđenje za 500 biljaka? Farme u svetu imaju na milione bjljaka... Devojka možda ne razmislja sebično kao vi, nego možda želi da pomogne većem broju ljudi.

Ako sam prekršio pravila foruma, možete slobodno da me banujete.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Kao da je većina stalnih članova zadovoljno time što uzgajaju kanabis ilegalno u tajnim pacovskim štekovima.
Nov si tu, ali odma si nas ovako prekrasno okarakterizirao!
E pa kao nov član, trebao bi pročitati pravilnik foruma na slijedećem linku:
 

D27

29.09.2018
7
10
3
36
Izvinite, ali to je moja reakcija na to što stalni članovi ovako gledaju na hapšenje aktiviste za naša prava. Ili je mozda dobro da moramo da kršimo zakon da bi imali nešto što nam je potrebno, a nekome i neophodno. Ne želim da čitam pravila koja to zabranjuju.