Kazneni zakon Republike Srbije + izmene

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ali mi se čini da ovde nema ni sta pametno da pročita uživalac kanabisa koji nema interesovanja da samostalno gaji biljku.
slazem se i nije mi jasno sta ces ovde, idi na ulicu pa kupi i uziva kao uzivalac koji nema interesovanja da uzgaja nego samo da kupuje
Kao da je većina stalnih članova zadovoljno time što uzgajaju kanabis ilegalno u tajnim pacovskim štekovima.
moj box se nalazi u mojoj sobi, nemam pojma kakve stekove spominjes, pa jos pacovske. sto se tice ilegalnog uzgoja, da li je to kad kupis na ulici legalno
Zar ne treba da bude krajnji cilj da se biljka legalizuje i da bude legalno dustupna svima
jeste, al dok se to ne dogodi sta treba da radimo, da kupujemo po ulici kao ti
Ona je svesno rizikovala svoju slobodu da bi doprinela našoj zajednici.
meni pre lici da je svesno rizikovala slobodu zbog dobre cene ulja koje bi prodavala takvim kao ti sto ne uzgajaju za sebe a tvrde da su uzivaoci
Mislio sam da bi hapsenje jednog takvog aktiviste moralo da bude propraćeno na ovom forumu
misljenja ljudi sa ovog foruma su izgleda drugacija, a evo ipak se pise o toj devojci o kojoj ne znas nista
I zašto čuđenje za 500 biljaka? Farme u svetu imaju na milione bjljaka...
tebi nije cudno da neko u zemlji gde je zabranjen uzgoj uzgaja 500 biljaka :) da li si u zivotu video i jednu. i koje to farme, daj dokumentuj nekim linkom. moguce farme koje su u vlasnistvu tj. pod nadzorom drzave u zemljama gde se legalno proizvodi medicinski kanabis i gde ga mozes kupiti na recept
Ako sam prekršio pravila foruma, možete slobodno da me banujete.
nisi nista prekrsio sem sto si pokazao svoje neznanje za materiju o kojoj pricas. i sto da te banujemo kad ovde nema nista za tebe, racunam, sam ces brzo otici. mozda na ulicu da kupis jos malo i uzivas kao pravi uzivalac
Ne želim da čitam pravila koja to zabranjuju.
nema frke, samo ako neko prekrsis ja cu da te ispratim, jer svaki forum ima svoja pravila i red je da ih se clanovi pridrzavaju
 

D27

29.09.2018
7
10
3
36
Upravo to i radim, kupujem na ulici od sumnjivih likova vutru sumnjivog kvaliteta, jer ne mogu nigde legalno da kupim. Trošim male kolicine tako da mi nije veliki izdatak, ali je problem što je ilegalno i na lošem glasu. Ne želim da uzgajam i time rizikujem robiju i da obeležim svoju porodicu.

Evo jedan od linkova sa farmom gde se gaji više od 500 biljaka.

Ta devojka se na svom YT kanalu bavi edukacijom. Ne znam koje su joj bile namere sa tih 500 biljaka, ali zašto je unapred osuđujete? Zar ne radi ona u interesu nas ljubitelja biljke? Šta je to toliko loše što je mogla da uradi sa tim biljkama? Možda je imala nameru da pomogne ljudima? (Ne znam okolnosti)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Limeni666

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
500 komada je problem..
kao aktivista mogla je lepo da odnese ispred skupstine par biljaka(cbd0.3,da bi im uvalila);a prije toga da javi novinarima da dodju sa kamerama,pa nek je onda hapse,npr tako je mogla da pokaze svoj bunt prema zakonu.
sta ti mislis da mi nismo aktivisti,da ne pomazemo?
500 kom...nemoj da se salimo,i u legalizovanim zemljama je to komercijala(legalna)...
 

D27

29.09.2018
7
10
3
36
Zašto je toliki problem 500 biljaka, kada i jedna može da vas pošalje u zatvor. Možda je bolje da 500 ljudi bude uhapšeno za po 1 biljku? Zar je mogla da pobije ljude sa tom količinom? Izazove rat? Cunami?



Devojka se trudi da edukuje ljude. Mislim da se na takav način doprinosi osvešćavanju ljudi i legalizaciji.
 

leemon

Aktivan Član
08.01.2015
417
2.818
143
Devojka se trudi da edukuje ljude. Mislim da se na takav način doprinosi osvešćavanju ljudi i legalizaciji.
Mislim da nitko ovdje ne osudjuje curu nego je ljudima 500 biljaka ravno samoubojstvu sto vidimo iz prilozenog. Curi svaka cast na hrabrosti ali sad je u zatvoru i nemoze vise nikom pomoc oko sebe. Cemu napadati vutra.org koja je sama po sebi aktivizam i edukacija,da ne pricam o nekim clanovima koji su dobar dio svojeg vremena dali za pomoc drugima,pa di jos mozes doc i uzet mentora koji ce te provesti kroz uzgoj da si na kraju napravis ulje i da ne kupujes nesto sumnjivo sa ulice. Malo vise postovat to sto imamo ovu stranicu na brdovitom balkanu di se mozes educirat o uzgoju ali i o tome da se ne radis gluposti koje ce te dovest znamo vec di,zato je taj famozni PRAVILNIK zakon.
Ko sto rece netko od moderatora:"Biti na vutra.org nije pravo vec privilegija".
 

D27

29.09.2018
7
10
3
36
Kada sam pre 2 godine otkrio vaš forum prijatno sam se iznenadio da na našem jeziku postoji tako kvalitetan forum o vutri. Smatrao sam ga najboljim mestom gde mogu da saznam za aktivnosti o ovoj temi u regionu.

Začudilo me je da je tek posle nekoliko meseci na forum stigla vest o hapšenju aktiviste, nekog ko je rizikovao svoju slobodu i ugled da bi se izborio za nešto što velika većina nas želi.

Većina članova koji su se uključili u temu su hapšenje podržali i okarakterisali je kao kriminalca i profitera koji treba biti u zatvoru. Jedan član je napisao da je i sam bio u zatvoru zbog kanabisa, ali da podržava hapšenje. Nisam mogao da verujem da možda i najedukovaniji ljudi na temu kanabisa u našem regionu takav stav zauzimaju.

Zar se tako borimo za svoja prava? Zar ste zadovoljni time što smo zakonski gledano narkomani i kriminalci? Takav stav i zakon se ne mogu promeniti ćutanjem. Potrebni su hrabri ljudi koji će govoriti u ime zajednice. Pošto sam nemam hrabrosti da istupim kao ova mlada dama, smatram da je moja moralna obaveza da joj pružim podršku.

Čak ni sud ne osuđuje bez dokaza, a ovde su iznesene osude i reči da je i 5 godina malo za takav zločin.

Ne želim da kvarim harmoniju na sajtu. Jako lepo je da postoji zajednički, regionalni forum na kome nema šovinizma.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
prvo i osnovno je da znas i da u zemljama u kojima je kanabis legalan, maximalan broj biljki koje smes da uzgojis je 6, sest!
Začudilo me je da je tek posle nekoliko meseci na forum stigla vest o hapšenju aktiviste, nekog ko je rizikovao svoju slobodu i ugled da bi se izborio za nešto što velika većina nas želi.
da, pa? gde da vidimo? nije bilo u normalnim vestima/novinama.
mi smo sektasi zadovoljni samim sobom :D i ne idemo po drustvenim mrezama (odakle je vest preneta).

ovde su iznesene osude i reči da je i 5 godina malo za takav zločin.

niko je nije osudjivao, nego se cudili zasto toliko biljaka i davali prognozu koliko moze da robija.

Jedan član je napisao da je i sam bio u zatvoru zbog kanabisa, ali da podržava hapšenje.
e sad kenjas!
nije to napisao:

zao mi je svakog ko padne,i sam sam odrobijao 1.5 godinu,tako da sam dosta upucen u to..
postovanje od mene prema njoj sto je sve preuzela na sebe,ali to je bila organizacija a za to se dobija 5+godina po zakonu...
moje misljenje je da ih je bilo vise u tome i da je dobro znala sta radi....

moram i ovo

meni pre lici da je svesno rizikovala slobodu zbog dobre cene ulja koje bi prodavala takvim kao ti sto ne uzgajaju za sebe a tvrde da su uzivaoci

neverujem, pogotovo sto je svesna da kao dokazani aktivista policija prati svaki njen korak.
situacija sa marsa od pre tri godine, sto me slikas? jbg naredjenje. postavio sam i sliku tog puba u nekoj od tema.
svi mi koji smo isli na marseve smo upisani, sa tendencijom da budemo otpisani (kriger :D
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Evo jedan od linkova sa farmom gde se gaji više od 500 biljaka.
super, samo mi nije jasno zar ti stvarno nisi svestan razlike izmedju zakona srbije i kolorada po pitanju kanabisa. i da li stvarno ne razumes razliku izmedju industrijske proizvodnje pod nadzorom drzave i individualne proizvodnje kanabisa kad ti nije jasna ta brojka 300 il 500. industrijska se distribuira po dispanzerima na nacin zakonom regulisan a individualna po ulici gde i sam kupujes. individualna proizvodnja moze da bude za licne potrebe ili komercijala. e sad, ovaj forum pokusava da svakom clanu pruzi dovoljno informacija da moze samostalno uzgajati biljke za sebe tj. svoje potrebe. to ukljucuje 1, 2, 3, 5, ajd 10 komada jer postoje ljudi koji imaju potrebu praviti ulje.
Ne znam koje su joj bile namere sa tih 500 biljaka, ali zašto je unapred osuđujete
tih njenih 300 ili 500 komada je 30x odnosno 50x vise od neke normalne kolicine za licne potrebe. sad se zapitaj koji joj je cilj kad to radi, da li joj ta kolicina treba za licne potrebe. ocigledno nemas predstavu o kolicini pa evo, recimo da sa jedne biljke skine samo 100 gr. u zbiru ti dodje oko 50 kila cveta. ne znam koliko trosis vutre mesecno, al ajd nam izracunaj koliko bi ti trajalo tih 50.000 grama koje bi ona mogla da skine.i posto kupujes pa znas posto je gram, izracunaj koliko bi ti trebalo da kupis tih 50.000 grama. e nesto malo manje od toga je njena zarada da to plasira na trziste. kako ti je gore strumf spomenuo, u vecini drzava gde je dozvoljena sadnja radi se o broju od 5~6 biljaka za licnu upotrebu. u nasoj zemlji nije dozvoljen uzgoj i tebe i dalje buni sto ekipa sa foruma gundja na cifru 300 il 500. alo drug, presaltaj se sa industrijske proizvodnje gde je to dozvoljeno na individualnu proizvodnju kao sto je njena, pa jos gde to nije dozvoljeno. ako pravilnik foruma s razlogom savetuje da se ne sadi i ne prikazuje vise od 10 biljaka, ti sad ocekujes da je nesto mnogo spominjemo i branimo, il ne osudjujemo za uzgoj 50x vise. kako bi to izgledalo u ocima javnosti i vecine clanova koji i uzgajaju samostalno jer im je dosta dilera i uzgajivaca na veliko a za pare. i kao sto je vec lepo receno, ako je pravi aktivista koji se zalaze za promenu zakona, izabrala je najgori moguci nacin da to pokaze. jer vecina moze da zakljuci da je aktivizam koristila i koristi kao masku, sto je tuzno po meni.
p.s.
Zar se tako borimo za svoja prava?
ja se za pocetak borim tako sto bar ne punim dzepove dilera, vecina tih para i ovako ide pod "drzavnu" sapu, tako da je jasno zasto im ne odgovara izmena zakona. uz to aktivan sam na forumu koliko stizem i mislim da forum radi pravu stvar i da ce tako nastaviti cak i kad dodje do izmene zakona na bolje. a kako se ti boris za svoja/nasa prava, nemas hrabrosti javno istupiti (al ovde anonimno mozes), nemas hrabrosti sam uzgajati. al imas hrabrosti od dilera kupiti, ko cigarete na trafici
smatram da je moja moralna obaveza da joj pružim podršku.
zaebi moral, razmisljaj realno i racionalno
Jako lepo je da postoji zajednički, regionalni forum na kome nema šovinizma.
slazem se, eto drug drzimo se nekako vec 14 godina u kontinuitetu, verovatno zahvaljujuci bas tom pravilniku koji neces ni da procitas i jasnoj edukativno-informativnoj liniji koje se drzimo

i da samo podsetim na naslov teme i zamolim da se ne spama vise, tema je za kazneni zakon srbije i izmene u zakonu (kad do njih dodje) a njen slucaj sumnjam da bi prosao i u vecini evropskih zemalja gde je zakon znatno fleksibilniji
 

tryproton

Aktivan Član
24.05.2018
58
296
53
44
Nov sam na forumu, ali mi se čini da ovde nema ni sta pametno da pročita uživalac kanabisa koji nema interesovanja da samostalno gaji biljku.

Dobro dosao u nasu malu zajednicu :D
Razumem tvoju brigu za podrskom aktivista ali bitno je napomentu par stvari:

1. ovaj forum je primarno namenjen ljudima koji su odlucili da naprave produkt koji vole da uzivaju ili koriste kao lek, a ne da ga kupuju jer kupovninom podrzavamo dilere kojima je cilj samo da zarade, a samim tim otezavaju legalizaciju
2. veoma je bitno razumeti razloge zasto je bitno da uzivalac vutre razume proceduru, vremenski i finasijski trosak gajenja kanabisa jer:
2a. gajenje 300 sadnica (cak i klonova) prevazilazi potrebe pojedinca bar 50x te otvara sumju da isti diluje - tu kolicinu ne mozes potrositi za god dana cak da pravis ultra pure ulje
2b. za licne potrebe potrebno ti je par biljaka godisnje (+/- gore dole zavisi od velicine prinosa)
2c. cak ako su namere da dajes drugarima, to je tek HC odluka obzirom da zivis na Balkanu i generalno to se nighe ne radi
2d. mala proizvodnja na recimo 1x1m2 moze se opisati kao prozvodnja za svoje potrebe jer na toj povrsini mozes gajiti 4-8 biljaka (+/- gore dole zavisi od nacina gajenja), a kolicinu vutre koju dobijes iz cak prosecnog growa mozes da konzumiras grubo reci godinu dana ako varis gram dnevno.

3. Po mom misljenju, nikome se ne isplati da stavlja glavu u torbu i da gaji na 1m2 i distribuira jer ti za jedan grow treba min oko 3-4 meseca, a lova kuju zaradis je srazmerno riziku veoma mala

4. 3 ne stoji kada gajis na veliko jer sa povecanjem povrsine gajenja, prinos raste skoro eksponencijalno i zato ovde ljudi pominju tu cifru od 300-500 biljaka kao problematicnu


Kao da je većina stalnih članova zadovoljno time što uzgajaju kanabis ilegalno u tajnim pacovskim štekovima.
Nije, ali moras biti realan gde zivis. Ovde je kaznjivo da konzumiras, a kamo li da gajis...Promet i distribucija su najtezi oblik krivicnog odgovaranja. Ja bih vise voleo da niko nikada ne kupi vutru na ulici i tada bi verovatno bili svi aktivniji u borbi za legalizaciju. Crno trziste je kontra teg ovoj prici.

Zar ne treba da bude krajnji cilj da se biljka legalizuje i da bude legalno dustupna svima, pa i onima koji iz nekog razloga nisu u mogućnosti da imaju Grow box?

Skuplje je da kupujes svakako, growing daje drugu dimenziju svemu ovome i u neregulisanom trzistu (kao kod nas) nikada ne mozes dobiti kvalitet na ulici kao sto mozes sam napraviti ako pratis osnovne korake gajenja. Svako je u mogucnosti da ima grow box u finansijskom smislu receno (u odnosu na to koliko das para na gram paketice kod dilera).

O uhapšenoj devojci ne znam skoro ništa. Smatram da je sadržaj na njenom YT kanalu kvalitetan i da na pravi način otkriva istinu o biljci na način koji prosečno stanovnistvo može da razume. Ona je svesno rizikovala svoju slobodu da bi doprinela našoj zajednici.

Mislio sam da bi hapsenje jednog takvog aktiviste moralo da bude propraćeno na ovom forumu. Ne želim da branim uhapšenu, jer kao što rekoh ne znam ništa o njoj, ali mislim da njeno hapšenje treba da nas se tiče.

Iskusniji groweri bi ti odmah rekli da gajenje 300-500 sadnica nije dobra strategija da nesto priblizis ljudima jer ta kolicine vutre ne treba pojedincu za konzumaciju, vec najverovatnije distribuciju. Nacin kako je ona rizikovala je za mene je veoma nepromisljen i gotovo neizbezno vodi u corku ali zao mi je sto je u toj situaciji. Ovo nije Kalifornija, vec Srbija koja sa ovom politickom garniturom poostrava kazneni zakon.

I zašto čuđenje za 500 biljaka? Farme u svetu imaju na milione bjljaka... Devojka možda ne razmislja sebično kao vi, nego možda želi da pomogne većem broju ljudi.

To sto pricas su farme u drzavama koje su to zakonski regulisale, dok ostatak sveta koji radi tako u ilegali uvek je plodno tle za kriminalizaciju vutre, a ne njenu legalizaciju (pogledaj primer Lazarata u Albaniji - bio sam tamo i video...).

Nemoj da shvatis ovo kao kritiku, vec predostroznost da moras da mislis da je "put do pakla poplocan najboljim namerama" i da njena zelja da pomogne drugima totalno utopisticka u trenutnom sistemu. Ne trebaju nikome (laki) kiksovi... Probaj da nabavis grow i razumeces sve o cemu sam ti pisao :)

Da rezimiram, podji provo od sebe, a onda gledaj druge.
 

blue

Aktivan Član
13.08.2017
189
429
63
37
Pozdrav ekipa!
Imam jedno pitanje... Imam pet biljaka, krajnji cilj mi je ulje jer bolujem od kronove bolesti.
Kakva bi mogla biti kazna da me uhvate?
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
pa nismo mi sudije da ti odredjujemo potecijalnu kaznu :D
guglaj clan 246, 246a ...
poostren je zakon proslog decembra, nema vise veze sta i koliko imas, i za jednu semenku mogu sad da te odrape debelo :grrr: