Kazneni zakon Republike Srbije + izmene

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
nego gde nam je @Minja3 imal neke vesti o naFtasi?

evo

Po pravilu se u ovim situacijama optuženima određuje kraći - ili duži pritvor od više meseci, pa čak i godinu dana.
Upravo toliko je na zahtev tužilaštva u pritvoru provela Nataša Brašić, aktivistkinja za legalizaciju kanabisa u medicinske svrhe.
Ona je, posle smrti majke od kancera, u bašti iza kuće posadila oko 500 biljaka marihuane sa namerom da ih, kako kaže, "poklanja bolesnim ljudima koji nemaju novca da nabave ulje".
Prvostepeno je osuđena na četiri i po godine zatvora, a u pritvoru je provela gotovo godinu dana.
Posle prigovora advokata Apelacionom sudu da je pritvor efektivno postao kazna, puštena je kući sa nanogicom - da priprema odbranu i žalbu sa slobode.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
nego gde nam je @Minja3 imal neke vesti o naFtasi?
eeeee, evo me u Nemačkoj !! hahhaha već sam treći put na po tri meseca .. i sve mi to secka sezonu , pa ne mogu ništa da sadim ..

Sad čitam vesti i vidim ovu strahotnu vest - pitam se samo gde se obrazovao ovaj što je ovo pisao :
tagovi : #visokoaktivnasupstanca ,# banda, # laboratorijazaproizvodnu strašne droge i to u Španiji !! !

 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.034
15.284
358
Narkotici sadrže adiktivnu tvar (nikotin, morfin, alkohol, cannabis…). Vjerojatno je mislio na to....to znači, da su dečki, dobri groweri i proizvode vrhunsku kvalitetu!
Nije bitno obrazovanje, dok imaš google :)
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
bre jbt evo jos jedne

Ukinuta presuda Jablanoviću za drogu, sledi novo suđenje

Apelacioni sud u Beogradu usvojio je žalbe odbrane i ukinuo je prvostepenu presudu kojom je na tri godine zatvora bio osuđen Marko Jablanović.

inace taj jablanovic je brat od bivseg sekretara jednog od vulina :D


Jablanović je uhapšen u Kraljevu u službenom vozilu Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, što je i bio motiv kasnije ostavke njegovog brata, koji je odbacio optužbe za prodavanje droge kao neistinite.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
eeeee, evo me u Nemačkoj !! hahhaha već sam treći put na po tri meseca .. i sve mi to secka sezonu , pa ne mogu ništa da sadim ..

Sad čitam vesti i vidim ovu strahotnu vest - pitam se samo gde se obrazovao ovaj što je ovo pisao :
tagovi : #visokoaktivnasupstanca ,# banda, # laboratorijazaproizvodnu strašne droge i to u Španiji !! !

zar nije u njih legalno u dvoristu sadit?
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ljudi bre, nije dekriminizovana, nacekacemo se do toga, a kamoli legalizacija...
tek treba da se promeni zaakon, mada ce ovim mozda ublaziti kazne; bar da bude kao pre 2003 za pocetak.
 

Zodra

Smells like weed spirit
07.05.2015
819
9.436
233
Juče sam slušao ove naše kako im se baš žuri da dekriminalizuju vutru.
Ne treba se tu bog zna šta menjati samo je treba izbaciti sa liste narkotika.
Znam da legalizacija neće ići tako lako, ali ovo čini mi se da hoće.
Kazne bi se trebale svesti samo na novčane...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tanja 76

Themistocles

Aktivan Član
22.07.2018
161
343
63
29
Ja evo svakim dan citam oko toga i samo uspevam da nailazim na zastarele vesti,jedino su oni iz Irke davali interviju i tjt,UN je to dekriminizovala u decembru,mi bi sprem UN trebali da uskladimo taj zakon,komisija za to je zasedala i rekla da nije kompetentna da donese tu odluku,sto znaci da im je s vrha receno da iskuliraju tu pricu,pitanje je do kad ce moci da kuliraju.Ministar je samo rekao ''Nemamo razloge da ne ispostujemo odluke UN,izuzetno osetljiva tema,strucni ljudi,cuda muda,strpljenje itd
 

Zodra

Smells like weed spirit
07.05.2015
819
9.436
233
Ne može svežije biti...

Sad šta je njima na pameti i kako će se ovo završiti, videćemo.....mada mislim da će zbog pomenute Jovanjice požuriti da to srede.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Vetrenjaca123