Kineski cajevi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Eto da pokrenem nesto i ovdje. U svoje vrijeme pio sam neke kinseske cajeve medjutim vec sam im ime zaboravio. Stvarno su bili nesto zaista posebno. Popravljao sam kicmu tada i zajedno sa akupunturom dobio sam zeljene rezultate. Sjetiti cu se vec kako su se zvali. ALi zanimljivo sto kinezi su ih pravili u kuglicama koje sam morao da popijem 900 komada dnevno jer vjeruju da dosta toga se izgubi prilikom kuvanja.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Možda pu-erh?
To je navodno među najkvalitetnijim čajevima i nekad se presan u cigle koristio kao novac, ja imam neki što sam u španjolskoj kupio ali to čisto sumnjam da je to jer je okus odvratan, vjerojatno samo ima naziv taj.

Možda Darjeeling?
To je crni čaj nazvan po kineskoj pokrajini i znam viđat da tak piše po raznim čajevima

To su kineski nazivi koji mi padaju na pamet

Inače se od biljke čajevca pravi hrpa vrsta čajeva a razlika je najčešće samo u tume koliko je koji fermentirao te u načinu sušenja.

Volim pit čajeve mnogo

eo link o efektima na zdravlje
http://en.wikipedia.org/wiki/Health_effects_of_tea
 
18.08.2009
4
0
0
53
Šaman Šandor je napisao(la):
Možda pu-erh?
Možda Darjeeling?
To je crni čaj nazvan po kineskoj pokrajini i znam viđat da tak piše po raznim čajevima

Darjeeling je indijska oblast. Svejedno, to je odličan čaj, imao sam jednom prilikom veliku vreću istog, te od njega spravljao smeđe-crvenkasti ledeni čaj koji me je hladio u vrelim danima.