Kineski mobiteli

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

d@ni

Prijatelj Foruma
01.09.2014
883
9.474
233
Htio sam reci na ono da je samsung smece da ne treba generalizirati, znas kak se kaze "u svakom zitu ima i kukolja". Kupis i mercedes pa se pokvari. Imao sam Note, A5, S5 i S7 i nikad nikakvih problema. Sve je stvar osobnih preferencija, mogucnoosti i izbora...
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Long balls Larry

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Kuzim ja tebe ali ja ne razmisljam na taj nacin a i poanta nije imala veze s tim o cem pricas. Kad si vec stvar postavio tako ajmo onda po tvom. Sta ti to ne mozes napravit na predzadnjem modelu odredenog mobitela a da to mozes na najnoviijem? Noviji modeli su manje vise uvlavnom nekih 5-10% bolji tj. Spec. Na papiru su bolje a realno to je manje vise isti mobitel.

Moja poanta je bila da se MENI ne daje 700,800 ili vise eura za najnoviii ne zato sto nemam para da ga kupim nego zato sto takvog samo mrvu slabijeg kupim za 1/4 cijene. Meni 3/4 vecu cijenu ne opravdava 10% vise pixel density i mrvu bolja kamera a mogu ti reci da imas i mobitela kojima je prethodnik bio bolji od nasljednika. Recimo lg g2 / g3 a ima i drugih primjera.

Ganjanje nove tehnologije tipa mobitelu su cisto bacanje para. Moje missljenje naravno i ne moramo se slozit

Samo da pojasnim. Ja kupim najbolji model samo ne kad izade nego recimo godinu ili nesto vise kasnije. Zadnja dva moba su bili “flagship” modeli kad su izasli a oba sam platio ukupno 300e. Znaci 4 takva kupim za sta bi kupio jednog od 600e. nema bas smisla
 
Poslednja izmena:

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
Kuzim ja tebe ali ja ne razmisljam na taj nacin a i poanta nije imala veze s tim o cem pricas. Kad si vec stvar postavio tako ajmo onda po tvom. Sta ti to ne mozes napravit na predzadnjem modelu odredenog mobitela a da to mozes na najnoviijem? Noviji modeli su manje vise uvlavnom nekih 5-10% bolji tj. Spec. Na papiru su bolje a realno to je manje vise isti mobitel.

Moja poanta je bila da se MENI ne daje 700,800 ili vise eura za najnoviii ne zato sto nemam para da ga kupim nego zato sto takvog samo mrvu slabijeg kupim za 1/4 cijene. Meni 3/4 vecu cijenu ne opravdava 10% vise pixel density i mrvu bolja kamera a mogu ti reci da imas i mobitela kojima je prethodnik bio bolji od nasljednika. Recimo lg g2 / g3 a ima i drugih primjera.

Ganjanje nove tehnologije tipa mobitelu su cisto bacanje para. Moje missljenje naravno i ne moramo se slozit

Samo da pojasnim. Ja kupim najbolji model samo ne kad izade nego recimo godinu ili nesto vise kasnije. Zadnja dva moba su bili “flagship” modeli kad su izasli a oba sam platio ukupno 300e. Znaci 4 takva kupim za sta bi kupio jednog od 600e. nema bas smisla


Mozes napravit i s predzadnjom generacijom...
Izmedju s6-s7-s8 nema nekih bitnijih razlika...
Kuzim ja tebe ali ja ne razmisljam na taj nacin a i poanta nije imala veze s tim o cem pricas. Kad si vec stvar postavio tako ajmo onda po tvom. Sta ti to ne mozes napravit na predzadnjem modelu odredenog mobitela a da to mozes na najnoviijem? Noviji modeli su manje vise uvlavnom nekih 5-10% bolji tj. Spec. Na papiru su bolje a realno to je manje vise isti mobitel.

Moja poanta je bila da se MENI ne daje 700,800 ili vise eura za najnoviii ne zato sto nemam para da ga kupim nego zato sto takvog samo mrvu slabijeg kupim za 1/4 cijene. Meni 3/4 vecu cijenu ne opravdava 10% vise pixel density i mrvu bolja kamera a mogu ti reci da imas i mobitela kojima je prethodnik bio bolji od nasljednika. Recimo lg g2 / g3 a ima i drugih primjera.

Ganjanje nove tehnologije tipa mobitelu su cisto bacanje para. Moje missljenje naravno i ne moramo se slozit

Samo da pojasnim. Ja kupim najbolji model samo ne kad izade nego recimo godinu ili nesto vise kasnije. Zadnja dva moba su bili “flagship” modeli kad su izasli a oba sam platio ukupno 300e. Znaci 4 takva kupim za sta bi kupio jednog od 600e. nema bas smisla

Mozes napravit i sa s6 sto mos s s8...
Razlika je u tome sto s8 ima bolji ekran...sto u biti i nije neka razlika jel s6 ima sasvim dobar ekran...
Bitna mi je razlika sto ima ima utor za sd karticu al to ima i na s7...

Izmedju s7 i s8 nema bas nikakih spesel razlika...s8 ima nesta veci ekran i bolji...to sto je bolji u biti prostim kkom ne vidis...

Osim da mi je bilo svjedno posto uzimam na pretplatu telefen i na rate...neznatno mi je bila razlika u rati...tak da sam se ipak odlucio za noviji model...
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Ma sve 5. Samo kazem da je bolja opcija uzet recimo nekog koreanca predzadnji model nego veliku vecinu kineza. Cijena je tu negdje a razlika je da koreanci samsung/lg stvarno imaju te spec naspram vecini kineza i ipak su bolji mobiteli.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Jes, koreanci su bolji, njihovi radnici, više manje dijeca, kad ih sklapaju u hladnim i vlažnim podrumima u smijenama po 16 sati dobiju i sendvić, pa su produktivniji od kineza. Kineska dječica udaraju i duže smijene u sličnim uvjetima, al na suho, tu i tamo meznu kojeg žohara ak im protrči po radnoj plohi, takozvanom podu i eto finalni produkt ispašta. Brijem da bi trebali malo više bičevati tu dijecu na poslu. Nekako ih stimulirati, šta ja znam, nekim elektrošokerom ih malo opržiti da ih potaknu, to bi im dalo bar malo energije, jest da je električna energija al jbg., ko ih pita. To bi im ziher dalo više force za rad, te bi sam nusproizvod bio kvalitetniji. I svi bi bili sretni i zadovoljni.. proizvođači, distributeri, prodavači i na kraju krajeva vi kupci, što je najbitnije. Što jes jes diječica radnici bi tu izvukli najtanji kraj, al ko ih ebe šta ne, oni su tu da šute i rade ko crnci, iako su većinom žuti, pa dok ih neka boleština ne pokosi i izbriše. Ma to je u biti najmanje bitno, bitno je da mi imamo funkcionalan mobitel :thumb:.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
Inace djelovi za samsung mobitele se proizvode u kini...
Slalaju se u vietnamu...
Bar na mom S6 i S8 pise made in vietnam...
Tak da ne znam odakle vam ti koreanski mobiteli...
Nekad su se, da sklapali u koreji...
Al su prosla ta vremena...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
I kineski i korejski mobiteli koriste identične komponente, izašle iz istih tvornica u Kini, ako kupite kineza od nekog priznatijeg proizvođača (sastavljača) koji stavlja istinite specifikacije, isto je kao da ste uzeli korejski Samsung ili HTC...
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Malo da citas onda bi procito da koristim samsung

Dosad je nozda vama koji niste imali para za samsunga, samsung bio ime samo...al mi koji smo ha koristili smo bili zadovoljni s njim...

Čitam ja drugar, nema potrebe za prozivkom.
Druga stvar, kako ti znas ima li neko para ili ne?
Licno posjedujem S4 i S6 i dva samsungova LCD tv-a, kad vec treba da se ispovjedim.
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Korejski mobitel jer je forma korejska, isto kao njemacki auto. nije bitno di je sastavljen.

Nisu isti dijelovi i nisu jednako dobri mobiteli. Neki kinez moze stavit iste dijelove kao recimo one sto su u najnovijem samsungu, ali to ne rade, nego stavljaju budget verzije koje na papiru djeluju slicno ali nisu. bio je jedan clanak u jednom hr casopisu o xiaomi kako su ne samo lagali o specifikaciji procesora i cega sve ne nego i stavljali apsolutno najjeftinije dijelove i malo istrage ih je dovelo do tog da to manje vise sve te firme rade. napisu da ima bolji procesor ili nesto dok je u biti neki puno losiji i uocpe raspravljat da je neki od kineze blizu samsung, lg-u ili ajde iphone-u je bez veze. daleko je to jedno od drugog. huawei je jedini koji se malcice priblizio i kompanija je gigant, ali ipak tko got je imao te mobitele i dobro usporediva ipak su bas ti korenaci vrh + jasno apple kojeg ne volim iz razno raznih razloga.

po meni je samsung broj 1, bar iz mog iskustva, a imao sam i sad imam lg jer je cijenom bez konkurencije kad izade novi model a bilo je u uzem krugu i apple proizvoda pa i raznih kineza od kojih ni jedan nije bio ni blizu ovima. inace narucujem non stop iz kine razno razne stvari ali meni za mobitel koji bi ja koristio nebi jer sam imao dovoljno iskustva sa njima da znam da nije to to..

svatko po svom nahodenju :D
 

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
Je si cuo kad za one plus telefon?

To ti je telefon koji konkurira samsungu i iphonu, a ne xiaomi...

Telefon xioami kosta 1000-1500kn
Ima i skupljih modela...

Niko ne tvrdi da je taj telefon od 1000kn konkurira samsungu s8 koji kosta 4400kn...

Nego da je best buy uredjaj...
Best bay znaci ulozeno-dobiveno...

Isto ko sto je recimo danas hundai medju autima...
I40 novi dodje 20 000e

Znaci ima sve sto ti treba...
Normalno da mercedes ima nesta sto taj hundai nema...al brate mercedes a klase dodje vise od i40...

Jel isplativo to uzimat?
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
one plus sam cak htio kupit ali na kraju uzeo lg g3 koji je tad jos imao 3gb rama i ekran sa najvisom rezolucijom za puno manje para (157€, a kad je izasao je bio ne znam oko 600€)., ali realno nije bas odlican mobitel i ubuduce ce bit samsung vjerojatno. previse musica ima, smeta mu screen protector i baterija se prebrzo trosi zbog tog ekrana.

dobri su to mobiteli i eto sjetio me na njega. huawei i one plus u tu kategoriju koji mogu konkurirat, a ostali realno ne mogu. Ljudi puno gledaju specifikacije mobitela a ne kakav je stvarno taj mobitel. za one plus sam cuo uglavnom samo dobro tako da je to vjerojatno dobra kupovina ako je jeftiniji od ovih lidera. sumnjam da je bolji, ali ne znam kakvo je stanje trenutno..

sony sam zaboravio pa eto i jedan japanac u mixu kojeg sam jednom kupio i nikad vise, ali isto korak ispred svih tih kineskih konkurenata pa i huaweia i one plusa.

opet se vracamo na isto. po meni bolja je kupovina predzadnji model recimo samsunga nego najnoviji huawei ili one plus. u 95% slucajeva imas bolji mobitel, stabilniji, kvalitetniji i platis ga manje, jer nije ni huawei ni one plus bas jeftin.

EDIT: a mogao sam tad jos kupit G2 za nekih 120€ koji je bio vec "star" model, a bolji je duplo od g3, jer mu baterija traje, nema problema sa ekranom i opcenito s nicim. kamera mu je odlicna i to mi je zao sta nisam uzeo
 

Mr. Mojo Risin

Active
Poznanik Foruma
04.01.2017
970
13.597
333
waikiki
ljudi!!!....imao samsunga A5....sada HUAWEI P9 lite...bomba!!!!....radi besprijekorno,a performanse su super....toplo preporucam....stay positive!!!:thumb:
 

Weedlover28

Aktivan Član
03.06.2014
126
956
93
@Long balls Larry Imao sam sony xperiu z3,veoma dobar mobitel bio dok ga nisam razbio,a kad ga rabijes display nije u funciji nikako bar dio ekrana koji je razbijen.Sada ne znam kako si zakljucio da je korak ispred konkretno huaweia,trenuno posjedujem p10 lite,kvaliteta izrade izvrsna,display isto tako,kamera za te novce izvanredna po danu,dok u uvjetima slabog osvjetljenja je mogla i bolje,ali za 260e ulozeno dobiveno 10/10.Hoću reći da po mom mišljenu sony nije korak ispred,više je stvar osobnog ukusa.Dok eto jedan samsung a5 2016 ima skoro istu cijenu kao ovaj moj mob a ni blizu nije po spec. i fluidnosti i brzini,apsolutno mu ne može zapet i kažeš da je bolje uzet predzadnji model samsunga nego novi huaweia.
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
nisam govorio o nekom srednjem rangu nego o top modelu, kao sto je bio recimo lg g3 kojeg sam zadnji put kupio. za tih cca 150e sta sam njega platio nisam mogao kupit nista priblizno tom za te novce pa skup sa svim huaweima i drugima. novi modeli izlaze prakticki svaku godinu. novi model je realno bolji mozda 5%. o tom se radi.

za huawei sam i rekao da moze konkurirat pa ne kuzim argument.. pa normalno da je sony bolji covjece. o cem pricamo. isto kao da kazes da je ne znam hyundai bolji od mercedesa. sony je inovator i firma koja skupa sa tih par lidera vuce cijelu tu industriju prema naprijed. sad reci da huawei radi bolje mobitele je malo smijesno sorry.. dobra je to firma, ali nije jos u istom rangu niti ce bit uskoro...
 

Weedlover28

Aktivan Član
03.06.2014
126
956
93
Pa dobro ja sam dao primjer tog srednjeg ranga.
Napisao si da je konkurent,ali opet se ne slazem da je sony bolji,a ja nigdje nisam napisao da je huawei bolji od sonya.Znam ja da je sony inovator no pricamo o sadasnjoj mobilnoj industriji a ne od prije 10-ak godina.Stvar osobnog ukusa i nista vise,to je moje mišljenje.
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
pa rekao si:

Sada ne znam kako si zakljucio da je korak ispred konkretno huaweia

zaklucio sam na temelju cijelog niza modela koje je sony proizveo a bili su konstantno u top 3 mobitela na trzistu. iskreno ne znam sta sony sad ima jer me razocarao jedan model i zamjerio mi se :D
ocekivao bi da je otprilike ista sitacija sad. imamo 4 lidera u toj industriji. to su samsung, apple, sony i lg. tesko da ijedna druga firma moze konkurirat. oni ce uvijek imat bolji model prije drugih firma koje nisu inovatori nego kopiraju bas njih, mozda jednog dana, ali trenutno stvari stoje tako..

slicna sitacija je sa puno drugih industrija. ima lijepih kineskih automobila. nove firme landwind i sta vec. kupis ga za 1/4 para naspram jednog japanca ili svabe, ali kad se malo bolje pogleda znas sta je to. jos njima treba puno vremena da bi dosli na tu razinu.
 

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
Pa kinezi proizvode sve...
Takodjer proizvode od smeceta do super kvalitetnih proizvoda...

Takodjer im je i cjena za te kvalitetne uredjaje taka ko i kod drugih proizvodjaca...
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
ja obozavam kineze. meni godisnje bar 30-ak paketa dode iz kine i znam tocno sta i kako oni rade. za zarulju kaze da ima x lumena a nije nego ni 20% toliko, isto tako je u svakoj industriji kod njih pa i mobitelima, a iznimke su tih par kompanija koje pokusavaju konkurirat i ne mogu si dozvolit da im se ugled narusi. druge boli đon za ugled jer prodaju za male pare i ljudi kupuju i ne kukaju jer su dobro prosli..

ja ostajem pri svojoj filozofiji. u globalu ces bolje proci sa nekom etabliranom firmom, ali evo ima par kineskih koje malo oubiljnije rade pa nije los izbor kupit njihov mob. ovo sta ja govorim se vise odnosi na te druge kineze tipa xiaomi i koji sve vec da ne nabrajam. na papiru to izgleda ko avion, a u biti je smece i po meni je bolje kupit recimo jedan lg kojem cijena strasno padne cim novi model dode i imas mobitel za sitnis koji je prije godinu dana bio najbolji lg na trzsitu. samsung bolje drzi cijenu. sony vjerojatno isto ali isto mozes naci stari model za odlicnu cijenu.