Kiwi skunk, savet pls

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.01.2011
9
1
0
40
Pozdrav svima....par meseci vec pratim forum..sve sam procitao i razumeo ali opet potrebno par saveta i nikako da sakupim vremena i da otvorim dnevnik o mom prvom uzgoju...obecavam uskoro...do tada treba mi par saveta iskusnijih....

Posadjeno 3 biljke Kiwiskunk sorte

2 imaju tacno 28 dana a treca otprilike 15 dana...
evo slike slikane danas...sve 3 biljke u boxu

http://i53.tinypic.com/21jvlzr.jpg

ovo je najveca biljoza znaci stara 28 dana
http://i51.tinypic.com/2dvu3js.jpg

ovo je neka debilna takodje stara 28 dana (isto vreme nikla kad i ova veca, samo sto je od starta pokazivala da je dement..sporije rasla, listovi se cudno uvijali, ponekad i fali po koji...ali ipak raste)
http://i52.tinypic.com/2q3ngwl.jpg


a ovo je treca najmanja (stara 15 dana) lepo napreduje
http://i54.tinypic.com/51eo2h.jpg

box velicine 80x50x150
Svetlo MH 250w (hps 250w ceka za rezim cvetanja)
ventilacija 120mm ventilatori( 1 uduvava 1 izduvava)
Dan Noc 18/6 od pocetka
Temperatura od 16 stepeni nocu do 26stepeni danju
Vlaznost bila konstantno ispod 30%, zadnjih 2 dana skocila iznad 40%(ne znam zasto)

Pitanja:
1.Koliko jos da ih drzim u stanju vegetacije sa obzirom da se bas razlikuju u visini?
2.Da li ce smetati najmanjoj biljci ako predjem na 12/12 i na hps?
3.Bilo kakav savet je dobrodosao
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Fukmondo

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
1. visinu si ravnaj prema najvecoj ili pusti i male da izrastu a veliku malo savi i povezi (napravi lst) pa onda prebaci na 12/12 i hps
2.najmanjoj nece smetat ako predes na 12/12 i hps ali ce ti vecina na forumu rec da je min vegetacije bar mjesec dana ali i ovako joj nece biti nista jer moze ona i od starta na 12/12
3. vlaga ti je mozda skocila u box jer si vise malo zaljevo biljke i nemoras otvarat dnevnik samo nastavi tu jer si dobro poceo ... :)

i mislim da ti zemlja dosta zadrzava vodu pa smanji malo zaljevanje mislim da ti se ova guzva i trune jer je konstantno mokra zemlja prije nego mislis zalit gurni prst u zemlju centimetar dva i ak je unutra vlazno nemoj zaljevat
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
mozes da ih drzis jos 10-tak dana u vege,da ih malecka malo dohvati,poslije prebaci na 12/12 a mogao bi najvecu lagano LST(kao sto drug iznad rece) da pravis i malo ventilaciju da pojacas tipa wc ventovi,itd...

inace sve izgleda uredno,samo napred,pratim :)
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Najveću također možeš topirati odnosno odrezati vrh i taj vrh možeš ukorijeniti kao klona... Ili možeš supercropping napraviti odnosno savinuti je da pukne glavna grana ali ne kompletno da pukne... Više o supercroppingu [video=youtube;2FmXHhKFA5U]http://www.youtube.com/watch?v=2FmXHhKFA5U[/video]
peace
boz :sun2:
 
18.01.2011
9
1
0
40
ma ne smem raditi taj supercropping...bar ne ovaj prvi put....
probacu LST ...nego danas sam primetio ovo

zk09p1.jpg


tj. video sam korenje da viri iz zemlje daok sam zalivao malko...sta da radim?
da li da dodam zemlje preko ili da ostavim tako kako jeste,jer biljke normalno rastu i ne pokazuju da im to smeta....
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
Nije dobro da je korijen na svjetlosti (iskreno ni sam ne znam zašto). Samo ga ti prekrij sa malo zemlje, opreza nikad previše.
 
18.01.2011
9
1
0
40
Nisam stigao da se javim jer sam preopterecen obavezama....

od 3 biljke gore pomenute najveca je zenka, srednja je muzijak a mala je isto zenka ali je okazala pol tek pre neki dan...znaci kasnila je u odnosu na ove dve vece....

uglavnom sve je to ok ...dok nije pocelo ovo da se pojavljuje na najvecoj zenki

73045x.jpg


jedina stvar koju sam uradio je djubribo za cvetanje pola doze 2 ili 3 puta zalio u toku 1 sedmice... ali zalio sam i manju sa istom dozom njoj nije nista i dalje je zelena i lepa dok je ova velika izbledela i pocela da zuti...

fyittd.jpg

pojma nemam sto se to desava....jedino sto sam izmenio od pocetka je to djubrivo...ali kao sto rekoh na manjoj biljci se to nije pojavilo a istu dozu je dobijala...
jedino da je gladna...ili je previse blizu lampe ali zasto bi onda dole pozutela?

2qa4rph.jpg
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
N(Dušik) joj ne fali i ne žute baš ovako listovi u cvjetanju.
Na je natrij.

Ne diraj listove, jer ne crpe oni nikakvu energiju iz biljke :eek:hno:
Prati pomno što će se dešavati s ovim listovima iznad žutih.
Ako krenu i oni dosta žutiti onda napravi odmah flush,
jer meni ovo više izgleda na nedostatak K ili S.

Kolike ti je temperatura i vlažnost u boxu ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SimasZg
18.01.2011
9
1
0
40
hvala ljudi...cim dodjem kuci ima da secnem ove listove zute...i nastavljam sa normalnom dozom djubriva za cvetanje... uplasih se da pred sam kraj krenu kola nizbrdo...

jos jedno pitanjce...koliko otprilike jos ima do berbe po vasem misljenju?
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
alooo ... jel ti čitaš što ti ja pišem, :evilmask:

Ne sjeci ništa i ne hrani više gnojivom, sačekaj malo
i vidi hoće li ti početi žutjeti i ovi listovi iznad.
Ako krenu i oni onda moraš odraditi ispiranje zemlje
i tek nakon toga opet krenuti lagano s gnjojenjem.
 
18.01.2011
9
1
0
40
Poslali smo odgovor u isto vreme pa nisam video,necu seci listove ni djubriti sacekacu da vidim da li se siri zutilo!
temperatura je oko 24 dnevna a nocna 16, vlaznost 50-60! zalivam svako vece ili svako drugo tako od pocetka, ventilatori rade non stop!
 

idoser

Aktivan Član
09.02.2011
61
3
8
46
imaš kanđe. previše gnojiva. isto se i meni dogodilo. prestani gnojiti pod hitno!!!!
kakva ti je voda?
 

numero uno

Aktivan Član
22.04.2010
62
0
0
35
nemoj zalijevati svako vece niti svako drugo ja sam se zajebo tako svakih 4 5 dana otprilike kad se zemlja osusi!!koliko litara su ti posude i koje gnojivo koristis?
 
18.01.2011
9
1
0
40
hvala vam svima na savetima.....

prestacu da gnojim...necu rezati...smanjicu zalivanje....i cekati da vidim sta se desava....


verovatno je gnojivo ali me cudi zasto druga manja biljka nije pozutela a dobijala je isto kao i ova veca...

javljam promene