Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hesi Original Sjemenke Hempatia Organics Nutrients
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija

VenloNL

s kauča na fotelju s fotelje na kauč
Poznanik Foruma
07.06.2010
6.872
30.436
2.598
I ja tako slično klijam. Maramica, plastična posuda.
Ali, dzaba čekanja. Kad neće neće.

giovanni007

Aktivan Član
04.04.2013
141
198
43
87
Rio de Janeiro
Drushtvo, problem oko klijanja... stavljene tri semenke na klijanje pre 7 dana u malu zip kesicu sa vlaznim ubrusom uredno drzano u mraku i temp oko 25 stepeni, klice ni na vidiku a semenke se ponashaju bash ok tj promenile su boju malo u tamniju, primile malo vlage opna spoljna im sluzava kao kod bilo koje vlazne semenke... ali nikako da se otvore i isteraju klicu... dali da probam da ih gurnem u cashu sa zemljom ili sacekam josh malo! inace semenke nisu brendirane niti auto...
Prvo 24h u malu čašicu sa destiliranom vodom a onda (bar ja tako) u plastičnu posudu sa poklopcem stavim vatu namočenu u destiliranu vodu. Obično već treći dan budu klice par milimetara. Ovisi o sjemenu i vrsti.

19.04.2016
94
48
18
Ljudi e ovako... kao shto rekoh nemam josh puno pokushaja. stavljam 3 menke u cashu sa vodom da probamo joh jedom... ostaju mi josh 3 u rezervi.
a potrebna mi je samo jedna. ali shta da radim kad nisu fem pa moram bar tri... ali ako od ovih svih devet menki ne bude nishta pocecu da brinem.
drzite mi fige ovaj put :D

Stipe

⛆⛆
Urednik
Moderator
20.03.2014
11.887
32.651
2.698
Weed California USA
opet komplikacije oko klijanja. ne trebaju vam plasticne posude, maramice, destilirane vode i ne znam sto.

u casu vode menke preko noci. 12h je dovoljno i odma u zemlju na toplo. u 12h vecina pukne i pokaze bijelu klicu i nema potrebe cekat milimetre klice ni u vodi ni u maramici.
casu stavis na neki grijac ili router da bude mlako...ja drzim cca 23-30°C vodu i kad odu u zemlju palim lampu da zemlja bude topla 0-24.
ak na taj nacin nece klijat onda ne valja sjemenka.

trevor

Aktivan Član
16.04.2014
107
292
63
Nikakve maramice i potapanja, samo rastresita kvalitetna zemlja u saksiju, seme prekriti sa par mm zemlje, navlaziti prskalom i pokriti kesom da ne ode vlaga. Sto se muciti bespotrebno, klica osetljiva lako se sjbe..

• Sviđa mi se
Reactions: šaran