Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Tko ne zeli nauciti na tudjoj gresci naucit ce na svojoj..
A kada lekciju jednom naucis nadam se da te nece skupo kostati u smislu genetike koju si platio..

Tj. iskreno nije me briga jer sada imas pravu informaciju pa cini kako te volja :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: visimir

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
elephant0r je napisao(la):
SJEMENKE NEMOJTE DRZATI U VODI DULJE OD 4 SATA NI ZA ZIVU GLAVU
Ja od kad sadim uvijek ih stavim u casu sa vodom i pustim dok ne izade klica...sta ja znam tacno 3-8 dana i nikad mi se nije desilo trulenje..a za stavljanje u mokar papir prvi put sam cuo ovdje i nisam jos tako probao:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dmot

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
A dobro ako je tebi zabavno riskirat...

Narquila...
Kako to da nisi nikad čuoi da se proklijava vlažnim papirom tj. maramicama...itd...
Piše na na vutra sajtu i tu na forumu heh...pa tako ih ja mislim 70 posto proklijava sjemenke...

A i logično je da ne bi trebala sjemenka bit u vodi jer klici tj. korijenu na poičetku treba kisika,a ne vjerujem da će ga dobit u vodi osima ako nije riba...
Nije nikakva topla voda klijati sjemenke u vodi,ako joj omogućiš temperaturu,vlagu i zraka,proklijat će...tj. ako je sjemenke dobra,ako se uspije nešto razvit iz nje...
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Pa fino kazem da za tu metodu nisam znao dok nisam procitao na OVOM sajtu..
Uzmi obicnu sjemenku iz paketa trave naravno koju valja stavi u casu s vodom i vidjet ces da ce proklijat..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Barnys

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Ma nije problem klijat u čaši s vodom,ide sve bez problema.Inače klijam sa vlažnom vatom a zadnju turu,10 sjemenki sam samo bacia u čašu s vodom i proklijalo ih je 8 i to su stajale 4,5 dana u čaši,neke su ostale na površini a neke potonule.Ja sam nekako bia skeptičan prema toj čaši vode i mislio da klica počme trunut,al eto probao i nije bilo problema a sad vi svi radite kako hočete.:cool44:probajte sa nekim bezveze sjemenkama čisto ekperimenta radi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: justgrow

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
KaraJack.. nemoj pametovati o cemu ocito neznas.
Vecina sjemena moze stajati 24h, ali ako narucis sjeme koje je skladisteno ispravno, ono je toliko viabilno i svjeze da ce proklijati u roku od 1h nakon kontakta sa vlagom i ostavis li tu biljku dodatnih 23h pod vodom zajebat ces se kao sto sam i ja i jos neki ljudi sa vise kredibiliteta od tebe na forumu. O ovome vise nama rasprave na ljep nacin jer ako nastavis ustrajati shvatit cu to kao sirenje dezinformacija, a to se krsi sa pravilnikom i ide ti infraction.

Sjeme od domace vutre nije nikakva referenca za ovu metodu jer je skladisteno nepravilno i dehidrirano potpuno tako da treba dosta vremena da se rehidrira.. i kod njega je opasnost da se ovo desi skoro pa nepostojeca.

Ne kazem da je metoda kriva, vec samo sugeriram na oprez i ako bas morate supati sjeme iz nekog razloga 5 dana provjeravajte ga u kracim vremenskim intervalima i vadite van one koje su pustile korjen.
 

KaraJack

Aktivan Član
Ne pametujem ako neznam onda neznam zašto uopće imam bush, btw. nisam ni spomenuo dane nego sate, moja granica je 24h i to radim sa nirvana, sensi, dp. Vjerovao ili ne dosta sam ljudi pitao kakve ko methode ima, od home-pro growera do pro growera.

Primjer 1:

NV seeds NLxBB, držao sam se NV recepture te home pro savijeta i sve tvrdnje su štimale i postale rezultat. 24h u čaši zatim 24u vati, treći dan žila dovoljno dugačka da je spremna za zemlju. Sijeme dobro pakirano i hidrirano !!

Primjer 2: home dev. 10 sjem. prema standardnoj recepturi vata+voda+ 2 tanjurića = šokantan rezultat nakon 5 dana počelo klijanje i to ne sve. Sijeme dobro pakirano i hidrirano !!

Naravno da bez prakse nema rezultata.

PS: plz nemoj ljude podcijenjivat do sada nisam ni jednu riječ o tvome znanju rekao !! REAL STUFF !!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Żmigi

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
U biti govorimo istu stvar..

Dakle suma svog ovog kupusa gore..

Drzat sjeme 24h je ok ako ga periodicki provjeravas. :watchplant:
 
07.01.2008
35
1
0
32
Da li je pametno da sada izbacim napolje biljku koja je tek proklijala ali je u saksiji stajala bi mi napolju dok je sunce a nocu bi je unosio unutra.Da li je jos hladno za nju posto nemam uslova da mi stoji na prozoru zbog roditelja?
 

pavel

Aktivan Član
13.01.2008
58
2
0
40
pa neznam gdje zivis ali vani je snijeg.

toall: ja piknuo u zemlju i izrasle za tjedan dana. Meni je to najbolja metoda
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Negdje oko petka ce ti se vrijeme poboljsati i porasti temperatura, poslje toga su sanse da snjeg padne jako male.. iako (ko sto smo vec vidli) sve je moguce... Probaj do petka izdrzat s biljkom u kuci ak mozes i onda je baci van... il ak ju bacash van sad bar joj mali plastenik od boce napravi da je mraz i snjeg ne satru.. Iako ce joj i tad bit hladno dosta, al ak ti je to jedina opcija probaj to napravit, pa ces vidit kaj ce bit. Al velim najbolje da ju jos koji dan doma drzis ak mozes.