Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
wtf
drugi put da odgovaram na nekom topiku a ne vidim nekoliko postova izmedju???
tek posle reply se pojave.
ps

editovao sam jer sam napisao isto sto i l0oodi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD
01.08.2015
48
14
8
52
Zdravo

Moj prijatelj Pixi dobio na poklon neke stare sjemenke, orig. pakovanje ghs fem. lemon skunk. Navodno su stare nekih 4 godina. Jer je planirao mali outdoor, u aprilu stavio je 2 kom na klijanje. Prvo u vodu za 24 sata, onda u limenu kutiju na kompresu iz netkanog materiala i natopio vodom. Posle 5 dana na tamnom i toplom mjestu obje sjemenke su bile puknule ali bez klice.
Jer je sad napravio mali box za veg, i vec radi na malo vecem za cvjetanje, pita se, posto ima jos 3sjemenke, kako da ih obradi?
Hvala i pozz
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Mareh,reci drugaru da se registruju i sam postavi pitanja ili da se edukuje u ovoj temi od samog pocetka stranice(ako mu tad ne bude nesto jasno,moze naknadno postavit pitanje onda ovde)... forum je za osobno uzgajanje,ne za drustvo ili ti sta vec... a ako mu zelis ti vec pomoci,kreni od prve stranice ove teme i bice ti jasno :) peace
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Mareh and Stipe
01.08.2015
48
14
8
52
Zdravo

Posto je pixi javna osoba, zeli ostat anoniman, iakonije clan foruma, cita sve naokolo. Ja sam samo proxy u ovoj stvari, ne gojim vutre, jer imam zenu i djete, i nazalost zivimo u malom stanu, na balkonu ima mjesya, al samo za paradajz!
Poceo sam na prvoj stranici, i ima prepucavanja u smislu ko je jaci. Posto ne volim prepucavanje, prestao sam. Da vidio sam tu na vutri, kako se smirgla stare sjemenke, kako treba stavit caj od kamilica, neki pisu o slavolu. Al me zbunilo, jer na prvoj strani pise kako treba ostavit sjeme na maramici 5-7 dana da baci klicu, a par posta nize pocinje prepucavanje, da nikako vise od 4 sata. I puno je bulshita na temu Lstja iako nije to forum za to jer je tema "klijanje- rast u casi - presadjivanje", pa reci ti meni ko radi lst u jogurtu ili milleramu? Ima, po mom mislenju, puno spama, pa necu citat nebuloze koje moderator nije obrisao.
A u stvari pita se samo, nakon koliko vremena moze sjeme bacit klicu. I dokad da ceka? Da ceka 14 dana?
Opusteno, hvala i pozz
 
Poslednja izmena:

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
uzmi dvi tacne od kafe wc papir donji papir nek bude 4 komada(presavij ih da bude 1 komad, umoci pola u vodu 2-3 sekunde da povuce malo vode izvadi i okreni da visak vode ide na suhi dio papira malo stisni prstima i stavi na tacnu,uzmi sjemenke i rasporedi da se nediraju kad puste korijen.uzmi drugi papir isto 4 komada i ponovi postupak preko sjemenki ga stavi.sad zatvori tacnu jednu preko druge.uzmi jednu kesu od zamrzivaca usipi malo vode u njega zatvori je da se napuse kao balon i tresi kao ludak to ce ti smokrit citavu kesu da ima kapljica na sve strane.nakon toga stavi tacne u kesu ali pazi da visak vode u kesi sto je ne ulazi u tacnu.tacnu stavi na televizor ili negdje gdje je toplo(ja stavim preko dana na tv ili prozor a preko noci ispod deke da se ne smrznu.za 2 dana bi vec trebao vidjeti klicu cim izade mozes stavit u zemlju.za dodatna 2-5 dana i trebalo niknut iz zemlje (zavisno koliko duboko si stavio)

kesu zatvori.time si postigao da je visoka vlaga i da se papir nikad ne susi ali da nikad ne postaje previse vlazan
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mareh

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ima vise nacina kako proklijati... ja koristim dva... caj od kamilice zbuckam,na 12h stavim menke i onda u toalet ubrus ubacim,mozes koristit destilovanu vodu ili caj od kamilice,da odrzavas ubrus vlaznim(2 tacne od kafe da se taj ubrus preklopi)... ne da bude mokar vec vlazan... a drugi nacin je 12h u caj od kamilice i u zemlju direkt... oba su mu ucinkovita 98%... temperatura nek ti bude od 22 do 28 maks... tamno mesto i to je to ;) peace rodjace :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: groki and Mareh

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
da stisnes jako papir da izade voda iz njega samo nemoj slomit sjemenke i da mora biti na toplom ne znam koja je idealna temperatura za garminaciju znam samo da ispod 20 moze sjeme stojat 100 godina nece proklijat
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
nazalost ne znam kolika treba temepratura točno samo znam da mi nije uspjevala ispod 20 stupnjeva

a lood vidis sa slike sto sam dao kako treba klica da ide.iako i meni nema smisla to jer cesto izade biljka sa sjemenkom(oklop)kako to ne znam.iako ja nikad nisam uspjeo da ubacim u rupu kako treba kad mi sa prsta padne otkotrlja se u rupu i ja samo lagano zemlje preko
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Duzi je proces i nije ucinkovit na nizoj temperaturi,al moze odradit :) a sto se tice slije,ne otvaram slike koje nisu direkt na forum vec preusmerenje zahteva... a semenku mozes ostetit tako,koristi pincetu,usmeris klicu dole i to je to... moze i kako si ti opisao,al proces je duzi,rizicniji itd :)
 
18.11.2015
12
2
3
43
Pre svega da se ogradim, pretragom foruma nisam pronasao adekvatnu temu o ovome, i ostavljam ga u outdoor jer se i sam spremam za isti.
E sad, ja sam sa jiffy plocicama imao dobra iskustva sa klijanjem semena mnogo osetljivijih biljaka od konoplje. Nekako mi se ne da zezati sa tek isklijanim korenom (tehnika u mokrom papiru) pa sam kontao da seme startujem u jiffy plocicama (kokosova vlakna osnovna sirovina). S obzirom da je medijum sam po sebi neutralan i nema hranljive materije da li je dovoljan za prvih 10-ak dana zivota biljcica ili bih morao dodavati hranljive materije? Da li se mala biljka moze presadjivati sa onom finom zastitnom mrezicom oko jiffyja (ne znam je li biorazgradiva i da li ce kasnije smetati razvoju korena? Da li vodom natapate od gore ili od dole?
Posto sam rekao da sam startovao osetljive biljke na ovaj nacin ja znam kako sam radio sa njima ali bih voleo znati iskustva sa kanabisom i od growera...
Hvala
 

Srbija

Banned
Banovan
28.12.2015
29
2
8
39
Zdravo dobri ljudovi. Ima pet hiljada pitanja a duplo toliko odgovora na ovo moje pitanje koje hocu da postavim,ali nije mi kompletan odgovor ni na jednoj stranici. Nisam nov u ovome ali mi se desilo nesto ne ocekivano. Ove godine kao i svake predhodnje narucim od sensi seda menke skunk #1. No ovo klijanje me nesto malo zeza . Moj postupak je bijo sledeci: stavim menke u flasu sa destilovanom vodom na 48 sati,stime sto na 24 menjam vodu. Voda je mlaka. U toj flasi mi se otvori jedna menka i zaslo je mozda 1mm,dok ostale nisu ni mrdnule .bez obzira na sve izvadim menke i stavim ih u wc papir navlazen i na temperaturi 25 stepeni. Proslo je 30 sa danasnjm danom i sve jos stoji kako je i postavljeno. Jedna se otvorila i izasla 1mm a druge nisu ni mrdnule.danas sam ih izvadijo i mislio sam da probam da ih stavim u uemlju . Sve menke sam pazljivo uzeo i otvorio uzpomoc skalpera i tako samo ono zabo u zemlju. Kad sam otvorijo menku sve su bile bele iznutra,znaci nisu istrulile. Interesuje me dali se nekome desilo slicno i kakve preporuke imate za ovako nesto dal moze da uspe ovo da izadje iz zemlje ili nema sanse.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Probaj klijat u običnoj vodi iz pipe, ona sadrži klor kojeg destilirana nema i samim time bolje čuva klicu od bakterija. By the way ja nikad nebi držao toliko sjemenke u vodi i a kamoli još mjenjao vodu, dovoljno ti je 24 sata, malo ih kvrcneš i ako potonu na dno čaše prebaciš ih još 24 sata u vlažnu maramicu i moraju isklijat. Nekad se i zatrefi mućak, jbg ko kod jajeta, ili krene i stane ili uopće neće, ali to je velika rijetkost. 30 dana u vlažnoj maramici bez pomaka, nema tu šta, mućak si izvukao ili si ti neš ofalio. To mijenjanje vode...to mi nekak u cijeloj priči vuče na više zajeb nego dobar potez, destilirana voda isto nepotrebna komplikacija kad je voda iz pipe puno bolja za takve stvari.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Srbija