Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.05.2015
7
0
1
45
Pokusao sam bio da upload sliku ali mi daje gresku sa crvenim poljem. Hvala za tips,najverovatnije je do zemlje.A sta mislis da je ja sad vec presadim na poljanu? :)
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Male su :) al ako je poljana sigurna od kojekakvih napasnika,ninji sa sluzavim tragovima,skakucih samurajaa,onda ceraj na poljanu:razvaljen::
Slika mora bit manja od 2.1mb da bi je metnuo,probaj smanjis sliku,pa je gurnes ka iz penala ;)
 
22.02.2016
20
0
1
39
U jednoj casici sam posadio 2 semenke,sada su stare 10 dana i veoma dobro napreduju
Dali ima problema ako presadim na sajt na jednom mjestu te 2 biljke ?
 

SteMara33

Banned
Banovan
17.05.2015
80
15
8
Ne, samo nemoj da ih posadis u istu rupu :D neka bude razmak izmedju njih bar metar i morao bih lepo da ogradis od puzeva posto meni su juce upropastili skunk.
 

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
Dali ima problema ako presadim na sajt na jednom mjestu te 2 biljke
Ko da guraš i glavu i ruku, a kroz otvor za glavu na duksu :) Znači može, ali je vrlo neugodno, i u suštini nefunkcionalno. Dolje se upreda korijenje, nema mu prostora za nesmetano razvijanje.... gore kasnije dođe do gužve, pa se hedovi slabije razvijaju zbog nedostatka sunca.... ali zbog nedostatka propuha plijesan divlja, recimo... pa mogu paukovi i ostala gamad lakše da skaču s jedne na drugu, naročito gusjenice ! Razmakni, presadi, njeguj, uberi osuši i popuši ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jackal55

Pnk

16.05.2016
73
124
33
Bok, ima li smisla sadnice koje imaju 7 h izravnog sunca na balkonu držati još 8 h pod lampama do presađivanja out? Fruity Chronic Juice i Tutankamon .
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Uzmeš drugu čašu i lagano, pažljivo sve izvadiš. Pažljivo ih rastaviš da što manje zemlje spada s korijena i jednu vratiš u staru, a drugu u novu čašu. Naravno dopuniš zemljom.;) Par dana će stagnirati dok opet ne krene.
 

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Kakva su vam iskustva o klijavosti brendiranih sjemenki starih godinu dana?
Ostalo mi par sjemenki automatika koje mislim ostaviti za sledeću godinu. Da li će im produžiti životni vijek ako ih budem držao u frižideru?
 

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Ja sam isklijao brendirano sjeme staro 2 godine. Drzao ga normalno na tamnom i suhom mjestu. Negdje sam pročitao da breederi skladište svoje sjeme na temperaturu točno od 5 °C do 7 °C. Googlajte ako ne vjerujete. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ming

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ja sam našao u ormaru neka sjemena, sigurno 7-8 godina stara, sve to klija :thumb:. Bolje klijaju starija sjemena nego ona koja su svježa.
 

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Ma ljudi su meni čudni. Postoje podaci o sjemenu koje moze klijati i nakon 1000 godina. Sve ovisi o skladistenju.

Još jedan mit i pitanje koje ovdje svi postavljaju a ja bih ga zakonom zabranio je KAKO okrenuti proklijanu sjemenku, gore ili dolje? To je apsolutno svejedno. Sve biljke ovog svijeta posjeduju tzv. gravitropizam ili geotropizam odnosno kretanje biljke u onom smjeru gravitacije prema kojem treba rasti korijen ili stabljika. Vrh taproot korijena sadrži statolite koji "osjete" gravitaciju. :)
 
Poslednja izmena: