Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Hoce koren otici na dole u svakom slucaju, ali ga okrecemo ka dole da olaksamo biljci a drugo je to sto ce imati duzu stabljiku ako prvo napravi polukrug da se orijentise ka dole pa onda kad izbije van zemlje ima duzu stabljiku koja je dosta slabasna.. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Velicanstveni

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Hoce koren otici na dole u svakom slucaju, ali ga okrecemo ka dole da olaksamo biljci a drugo je to sto ce imati duzu stabljiku ako prvo napravi polukrug da se orijentise ka dole pa onda kad izbije van zemlje ima duzu stabljiku koja je dosta slabasna.. :)

Nemam puno iskustva s time. Ja sam takav da ih bacim na centimetar i one lijepo izvitlaju van, baš ko feniks iz pepela. A i ako se to desi, uvijek ostavim do 2 cm u posudi da mogu nadodat zemlje. Nema tu previse filozofije kod mene. :)
 

Pnk

16.05.2016
73
124
33
Danas sam na vrlo neugodan nacin saznao zasto nije dobro prozirne case za mladice omatati alu folijom. Stavim danas bebice na balkon u kutiji od cipela da uhvate zrake sunca , a kad ono, dode je#"+#a vrana i uzme jednu iz kutije i odleti s njom... Pa koliki baksuz moraš biti da ti se tako nesto desi.
 
04.02.2014
19
9
3
pozdrav ekipa, ove godine sam odlučio probati svoj prvi grow, ukratko, proklijale sjemenke sam 10.5. stavio u čaše od 2dl, nakon dan-dva su sve uredno izašle na površinu, od tad je bilo nekih 5-6 kišnih dana bez sunca, ostatak sam se trudio da budu na suncu 8 i više sati i evo nakon nekih 2 tjedna su visoke otprilike 10-ak cm, al su tanke dosta, znači otprilike stabljike su debele kao čačkalica... sad me zanima jel nešto krivo radim jer mi izgledaju previsoke u odnosu na debljinu stabljike ili je sve u redu s njima?... slike nemam kod sebe, al za vikend postavim.
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Pa nedostatak svetla, kad budes presadjivao presadices do onih prvih oblih listica i stavis neki prut da je vezes da se ne prelomi i nemas sta vise.. :)
 
04.02.2014
19
9
3
stavio sam štapiće uz njih, da se ne prelome, sad ne znam koliko još da ih držim tako prije nego ih prebacim na sajt.. trenutno imaju dva para listića plus ona dva što prva iziđu, planirao sam negdje oko 1.6. da ih prebacivam, al mi se još čine pre slabe..
 
Poslednja izmena:

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
A to je tesko reci, nije samo sto je slaba, nego tako mlada biljcica je prava poslastica svim biljojedima i krupnijim i sitnijim... Samo da ima dobro svetlo i da se ukrupnja a ti slicicu baci kad uspes :)
 
04.02.2014
19
9
3
slikam sutra, i još me zanima, jel trebam išta dodavati biljci osim vode dok je još u čašici, posađena je u humus za cvijeće?
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Ne treba nista da dodajes, a taj humus za cvece ti je verovatno los izbor ali mozda budes imao srece, kad budes presadjivao na sajt kupi dobru zemju, a koje su dobre imas u temi zemlja :popcorn::
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
stavio sam štapiće uz njih, da se ne prelome, sad ne znam koliko još da ih držim tako prije nego ih prebacim na sajt.. trenutno imaju dva para listića plus ona dva što prva iziđu, planirao sam negdje oko 1.6. da ih prebacivam, al mi se još čine pre slabe..
Biće ti to rano za presaditi tako male biljke. A tako izdužene izvadi iz posuda i skini malo zemlje u donjem dijelu. Stavi par milimetara zemlje u posudu i vrati ih tako da kotiledoni (oni prvi listovi) dođu do ruba posude. Ukopaš ih ostatkom zemlje do vrha tj. do kotiledona. Zatim malo zaliješ. Biljka skoro da neće ni osjetiti, a već sutradan će krenuti bolje pošto će joj korijen ojačati. Ja foto biljke tako ukopavam i 2 puta prije presađivanja. To možeš odmah uraditi. Po meni tako izdužena biljka sa štapićima se samo pati i izgleda jako smiješno. A biće ti i teže prenijeti do sajta.;)
 
04.02.2014
19
9
3
hvala na savjetu... znači da ih prebacim u malo veće posude pošto su sad u onim malim plastičnim od 2dl?
i recite mi jel ova zemlja dobra za pomiješati sa zemljom na sajtu, u poljoprivrednoj apoteci sam trazio da mi daju najkvalitetniju zemlju, sad ne znam jel to to?.. šta bi još trebao dodati? s tim da mislim da je zemlja na sajtu vrhunska jer je prije nekih 40 god. tu bio vrt. druga slika je zemlja na sajtu

rsz_20160506_093908.jpg rsz_20160506_133534.jpg
 
10.04.2012
6
0
1
37
Pozdrav ljudi!
Recite mi dali je problem ako sam sjeme ostavijo malo duže na proklijavanju u maramici? Znaci ljuska se počela otvarati i onaj gornji dio klice pri sjemenki je smeđ a sama klica ima cca 3 cm?