Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.04.2012
6
0
1
37
Ništa staviti cu nove 3 sjemenke ak od rqs automatici, bio je problem oko logistike pa nisam stigao na vrijeme. Oce biti ok kante od jupola cca 15-20L? Samo neznam bili odma nakon klijanja sa njima na sajt ili prvih 10 tak dana u čaše tipa 1 litra ?
 

Big Head

Aktivan Član
31.07.2014
100
276
63
Sta mislite o ovome? Sa strana je ogradjeno mrezicom, a da kazem "krov" je staklo od prozora..e sad me zanima koliko je ovo pametno, zato sto sam cuo da moze doci do tzv. "efekta lupe" tj da sprzi biljke.. molim sto pre odgovor :) 20150720_205114.jpg
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Nece doci do efekta lupe ako je stakl ravno, a ako je krivo moze.. Nije losa ideja :)
Edit: mada sad kad malo pogledam, da je staklo vece i da je cisto bi bilo puno bolje jer ovako smanjuje kolicinu svetla koju bi biljka mogla dobiti... Velicina je bitna zbog toga sto bi biljka i sa strana dobijala svetlost a ovako je to mnooogo uskraceno.. Sa staklom 100x100 bi to bilo ekstra :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Big Head

Big Head

Aktivan Član
31.07.2014
100
276
63
20150715_145756.jpg
Slika je od prosle godine.. sada je staklo cisto :) sto se tice svetlosti imaju dosta, sunce ih obasjava ceo dan :) evo jos neke ideje ali mislim da nema potrebe
 

Big Head

Aktivan Član
31.07.2014
100
276
63
Hahah :D a kad bi "krov" napravio od celofana?
Evo da budem precizniji: treba mi ovakav da kazem boks, da ima svetlosti, da je zatvoren od stetocina, ali da nije otvoren odozgo, zbog ove kise koja kod mene cesto pada.. tu bih drzao bilje do presadjivanja na sajt
 
Poslednja izmena:

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Isti đavo sa celofanom :D
Ogradi ih nekom žicom ili onom mrežicom za fasade zbog štetočina a za insekte ih isprskaj Actarom,neka pada kiša,ne fali im ništa.
 
02.07.2009
103
174
43
Da si malo otkopao zemlje pa da vidimo, mada niko ne moze da ti kaze na osnovu fotke kakva je.
Jel si planirao saditi u rupe, dodati možda neke kupovne zemlje ili đubrivo?
Obrati paznju da mesto na kome budeš pozicionirao bilje bude dobro osvetljeno. Meni deluje poprilično senovito.
A kupina raste na raznim tipovima zemljišta, još ako je divlja...
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
Nadam se da ce biti dovoljno Sunca,i sto se tice prihrane posucu vestacko granulirano djubrivo po presadjivanju.
Mislio sam direktno da presadim u zemlju sa sajta ,zato me i interesuje da li kupine rastu i na pogodnom zemljistu za ganju ili na nekim manje plodnim zemljistima sa neodgovarajucom kiseloscu tla.
Blago me tesi tvoja poslednja recenica :)
 
02.07.2009
103
174
43
"Kupina najbolje rađa na visoko propustljivim zemljištima (peskovitoj ili muljevitoj ilovači) koja sadrže visok stepen organske materije (>3%) i čija se kiselost (pH) kreće između 5,5 – 6,5."
Tako kažu...
Ma nemoj se suvise opterećivati, prihranom možeš nadoknaditi šta fali.
Ja sam svoje ove godine stavio u ilovaču koju sam možda nedelju dana pre jednom grubo izašovio i bacio 30ak kila golubijeg đubreta, i to svežeg. Ne fali im ništa. Doduše zalivao sam koprivom i davao malo 3*20 vodotopivog.
 

Pnk

16.05.2016
73
124
33
Fertiplus gnojivo. Neko dehidriramo granulat stajsko gnojivo koje sam kupio piše 4-6-4-64 koliko da stavim po rupi od 25 l? Stavljam unutra tera magmu s dodatkom perlita.
 

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
Nikoliko.... Tera magma, 25 L garantuje sjajan start, i vrlo bogat život biljke prvih mjesec dana.... poslije pređi na Plantelu Lisst, ili neki njen pandan... moje mišljenje ;)
 

MarioSuper

Aktivan Član
29.03.2016
57
691
83
Koji je zadnji rok da semenka proklija,mislim koliko je najduze neko cekao i DOCEKAO?! Stavio sam auto Super Skunk od Sensi Seedsa na klijanje pre 13 dana njih 10, samo njih tri su pustile malenu klicu,bas jedva vire jos pre 2 dana i ne povecava se klica, da li da ih rokam sa tom malom klicom ili da cekam da poraste jos malo i jos koliko da cekam za ove ostale? Stavljene su u mracnu kutiju na sobnoj temp, ubrus voda slavol s....nikad ovoliko cekao nisam :(:(:( HVALA!
 
02.07.2009
103
174
43
Čim se otvori semenka stavljaj u zemlju. To što iz semenke izlazi je koren i svakako treba što pre da se učvrsti i počne da hrani biljku. A ne bih da te demotivišem, ali te što nisu isklijale su verovatno krenule da trule usled prevelike vlažnosti.
Kako izgledaju jel su nabubrile?
 

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
Evo braćo početnici :) jedan opušten primjer klijanja ....
31 maja, u kasnijim popodnevnim satima sam poboo sjemenke direktno u zemlju ! Nijesam ih proklijavao, već ih samo položio na 1 cm dubine, i zalio ih dok nije prokapala voda na dnu posudice. Danas u šestom danu, sve tri biljke su izašle na svjetlost dana. Dakle, 3 od 3, 100% uspješnost. Sve bi bilo još laganije da sam ih proklijavao u vlažnoj maramici, ali ni ovako nema mane... Samo opušteno, u ovoj proceduri teško je zaebati, osim ako ste neki "specijalac" . Ako su sjemenke dobre (svježe), vrlo su male šanse za neuspjeh :djede:
CAM00867-1.jpg

Da napomenem da je zemlja moja, prikazao sam je u temi za Zemljište