Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.666
11.902
358
Socotra Island
eelslap.com
@Hooker Dzidza je malo razmažena i zahtevnija od paradajza i paprike što se tiče zemlje i nutrienata u njoj, naći ćeš sigurno neku terramagmu, ili composanu ili florabelu, potground H šta god ot toga je super, ima i tema na forumu samo za to i koje supstrate treba izbegavati. I kao što kaže kolega štrumpf ako su napolju preko noći stagniraju i zbog toga jer je još 'uvek ladno napolju :)
Sa srećom, biće sve to kul
 
09.11.2016
69
153
33
36
Zanima me u vezi presadjivanja,planiram presaditi biljke, iskopati rupe i staviti zecije djubrivo,tj izmet ali suv i pregoreo na dnu rupe i pomesati s humusom i peskovitom zemljom i plus zemljom sa sajta.Jel nece mi spaliti biljku recimo od 10cm?Mislim na zecije djubrivo povodom spaljivanja biljke..
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Super ti je zečije :poop: pogotovo u startnoj fazi, full bogato dušikom pa je idealno za vegetaciju. Čak ima i prednost što može i sviježe, a može i pregoreno. Malo je jače al imam osjećaj da ga biljke bolje apsorbiraju od ostalih životinjskih drekova. Predpostavljam iz razloga jer su zečevi biljožderi i zdravo se hrane, pa im je i :poop: vjerovatno zdravije. Uglavnom... imao sam priliku kušati raznorazne povrtne kulture iz organskog uzgoja, od prehrane su dobivale samo zečije :poop: i sve povrće je bilo XXL size. Stavi slobodno na dno rupe po jednu šaku toga, bude to prva liga. Ne moraš se brinut spaljivanja ako ne staviš više od jedne šake, a to je biljci sasvim dovoljno.
 
09.11.2016
69
153
33
36
Hvala na savetu @No Joke ,Rupe su spremne i stavljeno je po jedna ipo saka zecijeg,plus peskovita zemlja i zemlja sa sajta..Unapred spremno je i tecno gnojivo od zecijeg isto, za sad 12l imam toga ali bice jos..:banana_rasta:
 
24.03.2017
139
207
43
pozz, stavio sam sjemenke klijati, između dva ubrusa, malo hladnija voda je bila(tu zeznuo), mogu li premjestit u druge maramice koje su toplije? odstajale su 10h, pitsam preventivno da ih ne zeznem ako vec nisam?
hvala
 
24.03.2017
139
207
43
je li bitno kako stavim sjemenku u zemlju? da nebi stavio naopako nekako? ispricavam se na glupim pitanjima, prvi mi je grow :D
 

dragan1985

Aktivan Član
15.08.2014
129
313
63
Pozdrav svima! Imam jedno pitanje u planu mi je vani posadit nekaj automata. Znaci u indoru bi automati bilo 2 -3 tjedna i onda vanka. Sad neznam dal jih mogu držat pod led svjetlom Hans je u pitanju ili je bolje pod cfl da jih imam? Znači zanima me dal bi zbog led svjetla imalie veči šok kad bi išle vani ili to nema veze pod kakvim su svjetlom bile?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Ne bi smjelo bit sokiranja. Pazi eventualno da nije pre veliki kontrast u temperaturi kad nosis van i to je to.
Klonovi kad se rade, onda ih se privikava na sunce kroz par dana, ako idu u outdoor.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
09.11.2016
69
153
33
36
Ako je napukla semenka onda ce izadji klica.Meni je tako jedna isto napukla i ja malo pritisnuo i pustila klicu u roku od 30min..Ako stoji samo u otvoreno a nije prekriveno maramicom onda nzm.mozda je lose seme,meni su sve semenke proklijale u roku od 48h a najduze do 96h...