Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.08.2016
173
47
28
40
Stavio sam klicu u u zemlju u pitar od 5 litara prije 2 dana.sad pada velika kisa a pitari su vanka...oce li bit ista od toga sjemena ili ?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ili da ili ne, zavisi i od temp. i jos par faktora. moz da istruli, moz da izadje, znaces za par dana. ako ne izadje tvoja greska, trebao si maknuti to sa kisurine kad je krenula da rostilja. u principu ne bi trebalo da joj bude nista od kise al ako su pored kise i niske temp. stvar se malo komplikuje, ili bar prolongira
 
24.03.2017
139
207
43
Ovo je moja sjemenka, tjedan dana od kad je u zemlji, pritisnuo sam je, pukla odmah i izbacila bijelu tekucinu, trula jelda?
Slika u prilogu.
 

Prilozi

  • IMG_20170506_184453.jpg
    IMG_20170506_184453.jpg
    70,5 KB · Pregleda: 71

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.666
11.903
358
Socotra Island
eelslap.com
Ako ti je previše vlažna zemlja bila svih 7 dana moguće da su i ostale istrulile. Sa druge strane, jesi li siguran da su ti te semenke potpuno zrele i da su čuvane u adekvatnim uslovima ? Pretpostavljam da su menke iz paketa trave, ili su "brendirane" ? Postoji šansa i da ti propadnu dobre semenke ako ih sada izvadiš. Samo mozgam o mogućim scenarijima, na osnovu informacija koje si dao (odnosno nisi dao nikakav info) :)
 
07.05.2017
3
2
3
33
Sto da ne, toplo + vlazno, pustice klicu i sve dalje po redu.
Posto pratim forum vec duze vrijem vidim da si jedan od iskusnijih ako ne i naj..Haha...Ok 20170507_062314.jpg i ces bit naj konkretniji i iskreniji!Pa kako god to bilo hahah... Radi se o WhiteW i Special Q.Sjemenke su stavljene na klijanje 02.05.2017 kasno uvecer! Pokusat cu postaviti slike. Zanima me da li ih treba vec presadjivati da li joj je dovoljno sunceva svijetlost ili treba jos i pod lampe ugl zanima me presadjivanje ...Prva slika je Specijalna *kraljica i zadnja.Sve su sjemenke nikle i ovako izgleda 20170507_062233.jpg 20170507_062246.jpg 20170507_062303.jpg 20170507_062233.jpg
 

Prilozi

  • 20170507_062321.jpg
    20170507_062321.jpg
    343,4 KB · Pregleda: 3

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
bro, u temi si: Klijanje - rast u casi - presadjivanje, ne znam sta u ovoj temi na 97 strana nije napisano a da ja jos mogu da ti kazem. nisam nikad proklijavao u tom stiroporu tako da ne znam kad je najbolje vaditi iz toga, ni kako vaditi ni koja je dubina tih rupa, ni gde ti stoje, ni koliko svetlosti imaju... za sad deluju ok, mada po meni jos su male za presadjivanje. obzirom na broj, nije na odmet da procitas pravilnik foruma, tacka 16
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman
07.05.2017
3
2
3
33
:banana_rasta::banana_rasta::banana_rasta:Ma ti si MA MA....:vozdra: dobro ti je cova reko "KRALJ"!!!!!!*bro* ja sam guster ovdje dok procitam sve pa skopcam:puuuh:::puuuh:::puuuh::to biljkama bude prekasno..al ruku na:watch:srce nema nepostoji sto ti neznas!!! Pa kako ti svima sve ljepo muski pomazes boga mi ces i meni hahaha....Ovako stiropor kontenjer (poljoljekarna)6*4 rupe cca 3do 4kn,hmm rupa je malo al uncu manja od casice jogurta ispod na dnu su rupice a vadis gurnes prstic u rupicu i ona vanka,zemlja je potground H..Kolicina je preventiva da nakraju barem jednu oberen za :respect:ovaj duvanje....gdje ih drzim preko dana u plasteniku navecer u kuci pod amo nazvat nekakvim reflektorima....Od 06cim svane gase se reflektori i ide u plastenik...a daj j*****koncentracija ti ces ljepo opusteno ako i uvjek meni pomoci :vutra:EH mislio sam ih drzat u stiroporu 2tjedna pa onda presadit..plsss pomoces ti meni :let:

MHahahaa slaba koncentracija jbg na pravopisu odnosno krivopisu
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
na prvoj fotki vidim 14 proklijalih feminiziranih biljaka, meni je u outdooru dovoljno 4 da imam za vise od godinu dana duvke. ovde staje nasa konverzacija, ako hoces pomoc na forumu nisam jedini ali jos jednom podsecam na pravilnik jer nisam ni jedimi mod a neki nisu bas toliko tolerantni ;) najbolje da potrazis nekog mentora i ne spamas vise ovu temu. pametnije je da je procitas celu. peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and Himalaya
07.05.2017
3
2
3
33
:zvezda:::zvezda:::zvezda:::zvezda::Ama jedini i orginalni na svijetu,i postujem tvoje znanje..kao i odluke. Pravdat se necu jer covjek uci dok je ziv!!Npr prije cca 2tj od 10 nije nikla nego jedna a ta jedna je dorvenila i prestala radit stala sa rastom. :grrr:Poslusat cu svakako tvoje savijete i primi ispriku nista zlonamjerno nije bilo ni lose... REKO BI COVA JEDAN PEACE BRO:respect:
 
06.01.2016
12
4
3
34
tivat
ovo je hebena katastrofa 10 fem big bud 9 od 10 samo pukle i vidi se kao bela klica milimetar samo i tako stoje vec 15 dana uvek vlazne i konstantna temperatura stvarno ne znam sta da radim, 15 dana nisu se pokale a ne deluju mi kao da su istrunile ili sl drzim ih u poklopcu od nivea kreme nije hermeticki zatvoreno, izmedju blaznica , sve lepo ocisceno i isuseno nista nije bilo mirisljavo ili vuklo na neki miris pre nego sto sam ih stavio na klijanje, sijalicu drzim iznad stalno upaljenu radi temp. prosli put 5 fem lemon s od jedne druge firme samo jedna proklijala zato sam ove godine uzeo od drugog proizvodjaca, ali nemoguce mora da je do mene samo ne znam gde gresim ili sam toliki maler???
 
06.01.2016
12
4
3
34
tivat
ma nije to klica semenka samo sto je pukla, klica mora izaci bukvalno poceti se zabijati u vatu, evo skoro 10 dana vani sunce svaki dan siba , vlazna zemlja i opet nista.. totalna propast.. na ovakom suncu secam se lemon skunk kada mi je proklijao za 10 dana je imao 30, 40 cmm pre 2. gdn, ma totalno sam razocaran nzm ni sta vise da napisem niti sta pisem..
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Vidiš tu si u zabludi, al aj nisi jedini. Imam ih u pp hrpu koji su mi kukali o raznoraznim bankama i lošoj klijavosti. Ja ne poznajem taj pojam i nevjerujem u takve stvari i odgovorno tvrdim da nije problem u banci sjemena nego u ljudskoj pogrešci i krivom razumjevanju pojma germinacije. Germinacijom omekšaš opnu kako bi olakšao klici da se probije. Bilo da sjemenka samo napukne, napukne i tak bijelo se nazire ili baš izbaci klicu, to zovemo 100% klijavo i germinacija je uspješna. E sad najveća je greška onih koji nakon toga čekaju i dalje klicu u vlažnoj maramici, i logično voda se usmrdi, jbg. vjerovao ili ne i voda je kvarljiva roba. I šta onda, onda ga moš ebat. Germinacija nebi trebala trajati duže od 48 sati na sobnoj temperaturi, bilo da je riječ o načinu u čaši vode ili vlažnoj maramici. Ako u tom periodu sjemba ne "zjevne" onda ni neće. Na kraju pokušaju to izvesti na pravi put i ispraviti svoj zajeb, pa je posade u zemlju nakon tjedan, dva što su čekali i držali je u vlažnoj maramici, i opet se čude kako neće. Pa normalno da neće, nebi ni ja. Znači čim napukne odma u zemlju, inače je nakon par tjedana teško ispraviti krivu drinu. Još jedan od zajeba ti je taj što kažeš da si je posadio u zemlju i da je 10 dana u kalju na suncu. Zašto na suncu ako nije isklijala? To ti je isto kao da pališ box čim ubaciš sjemenku u kalj, nema smisla. Svijetlo ili sunce je potrebno tek kad izviri iz zemlje. Hlad i mrak su mnogo bolje opcije dok ne izviri. U hladu zemlja duže drži vlagu, na suncu zemlja se zbetonira, treba svaki dan zaljevat i riskiraš da je skuhaš. Eto možda sam ti olakšao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: -BäR-
06.01.2016
12
4
3
34
tivat
moderator koji ima 10 000 poruka mi kaze stavi na sunce, ti kazes stavi u mrak.. kad se vi ne mozete uskladiti kako mi "obicni" korisnici da skontamo ovde nesto.. imao sam nalog pre 10 godina i tada su bili neki korisnici koji su bili od izuzetne pomoci samo vidim da nazalost vise ne postoje .. :(
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
bela klica milimetar samo
zatrpaj ih 0.5cm pod zemlju, nakvasi i stavi na sucne van,
Covijek ti odgovorio potpuno tocno na temelju tvog posta.
ljudskoj pogrešci
Potpisujem:thumb:
imao sam nalog pre 10 godina
Frend..bez ljutnje ali ako si 11 godinu u "tome",uzgoju i slicno onda nebi trebao postavljati pitanja koja su osnova..hebiga.
Kolega @No Joke i @Stipe su ti sve lijepo objasnili.Aj samo pomalo,biti ce to super:):thumb:
Pogotovo ovo sto je @No Joke napisao,covijek ti bas lijepo objasnio..Svaka cast na trudu:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
e pa sad, ne znam sta da kazem... mozda ima i do sorte? stavio jedan hejz i jedan master kush od sensi/white pocetkom juna i cekam, hejz izasao odavno, posle dva tri dana a kus nista, ceprkao malo da vidim i mozda syebao, ok stavim drugu, prvo dva dana u vodi i kao napuklo/izaslo malo i ajd u saksiju, prodje skoro nedelju dana i dalje nista, ok reko, sad stavio jos dve u tanjir sa salvetom da probam tako, kad ne lezi vraze, izasla jutros ona druga sto sam stavio, sad pojma nemam sta da radim.