Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
:D Zasto bi bilo jednostavno, kad moze biti komplicirano...nema jednostavnije stvari...bilo kakva maramica, toalet papir (nije cak toliko niti bitno da bude cista bijela, sljakaju cak i one mirisljave od ljubicica i sl.) ili bilo sta sto dobro upija vodu. Još u počecima pusenja sam se toliko bio zaljubio, da sam non-stop razmisljao gdje bih mogao posaditi, a i kako sam poceo biti u tim krugovima samo sam nacuo jedan dan od nekog da je dovoljno uzeti menku iz vutre koju pusis, stavis ju u maramicu, namocis vodom i cekas da klica proviri. Znaci vec tada sam skuzio poantu, bez interneta i foruma klijao sam svakakve menke u pokusaju da zapiknem bilo gdje, ali tada sam jos bio prezelen za dalje od klijanja i pikanja na prozor u case od jogurta pa to ne bi dugo potrajalo... Sta hocu reci? Klijanje je jos najjednostavniji dio, kao sto kaze lauba sjeme rijetko kad ne proklija, takoder sam jos uvijek pocetnik i do sad sam evo tek zavrsio svoju 8. biljcicu i niti jedna nije imala problema sa klijanjem, u roku 24 h su klice vec provirile.
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
presadio sam biljku pravo u mravinjak!
JA na sajt,kad ono proslogodisnje pripremljena rupa naseljena kolonijom zutih mrava. E kad nisam poludeo!
Ma nije imalo sanse da iskopam novu rupu bez adekvatnog alata. Znao sam da necu u skorije vreme obilaziti sajt i da nije mogla da opstane u saksiji.
Jedino se nadam da ce kolonija napustiti mravinjak jer sam malo rovario sa granom po njemu. Verovatno niko nije imao slicno iskustvo?
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
kad malo premotam film,u mravinjaku nikad nista nema sem gomile zemlje. Mozda tek po koja travka izbija iz njega,ali to je samonikla biljka. Ovako sto sam im narusio stanista ,jos ubacio "strano telo" jel,... pa... sta znam,tesko da ce je zanemariti. Armija je to ! Ali sta je ,tu je,bilo bi zanimljivo da od toga nesto ispadne. U pitanju je critical 2.0 repro. Nisam nesto odusevljen strainom,zato je i zavrsio u mravinjaku. U ostale 3 rupe sam ubacio nesto malo ozbiljnije :) I to je to,ne prilazim do pred berbu !
 

dommythegrower

Aktivan Član
16.05.2017
249
1.132
143
32
Dobar dan, svaki dan dragi vutraši i forumaši! :)

Idući tjedan sam mislio ici presaditi svoje biljoze, najavljuju oblačno vrijeme sa mjestimičnom kišom pa ne znam jel je pametno presađivati pošto bi trebalo biti prvih 10 dana sunca kod presađivanja.

svaki savijet je dobro došao :)

hvala i L.P.
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Imam ja jedno pitanje, nisam našao nešto slično na forumu...a ako već ima ispričavam se unaprijed, te bih bio zahvalan ako netko moze dati neki link:D. Naime, za dan - dva mislim presaditi biljčicu van na mjesto koje sam već prethodno pripremio, trebam neki savjet u čemu bih mogao sakriti biljčicu kako bi ju neprimjetno odnio do tog mjesta, a da se ne ošteti...neka kutija ili nešto??:D:D
 
03.06.2016
77
244
33
30
U torbu stavi... torbu na ledja i dobro... samo malo pazljivije stavljas na ledja i saginjes se... meni se jos nije u torbi ni ostetila ni prevalila ni nikaj... mozes odrezat boci dno pa pokrit ju odozgora ako hoces biti ziher... brijem da sam ja tako kad sam prvi put... kasnije sam skonto da nema veze i samo u torbi picimo...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
presadio sam biljku pravo u mravinjak!
JA na sajt,kad ono proslogodisnje pripremljena rupa naseljena kolonijom zutih mrava. E kad nisam poludeo!
Ma nije imalo sanse da iskopam novu rupu bez adekvatnog alata. Znao sam da necu u skorije vreme obilaziti sajt i da nije mogla da opstane u saksiji.
Jedino se nadam da ce kolonija napustiti mravinjak jer sam malo rovario sa granom po njemu. Verovatno niko nije imao slicno iskustvo?
isao sam da proverim situaciju,nisam mogao da iskuliram.
Biljka je najnormalnije nastavila sa razvijanjem. Nisam ceprkao,ali mislim da su mravi napustili mravinjak :)

@grouchy pozz
 
22.05.2018
4
0
1
28
potreban mi savet.... Posadio sam 2 biljke u obicnu zemlju iz baste iposadio sam dve biljke u cist humus... iz humusa mi je biljka nikla za 7 dana nekih 4,5m a z zemlje jedva 2 cm.... sad ne razumem sto zasto?
 

dommythegrower

Aktivan Član
16.05.2017
249
1.132
143
32
Pozdrav ekipa!
stavio sam radi experimenta jednu sjemenku od skunka(izvadenu iz proizvoda) i rastu samo ovalni listici? siljastih jos nema :'D
Jel se nekome desilo to ikada?