Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.08.2011
35
3
8
58
i moja ide u visinu ali nije tako "mršava" kao njegova.ima četiri lista ,teramagma (od prošle godine ???) zemlja i nalazi se vani na suncu.zaljevam svaki treči dan.da li bi pomglo malo đubriva od pilića ili zekana? ili glistenjak ? da nije prerano za đubar ? stara je desetak dana i visoka 5 cm.
mostarac1981 je napisao(la):
U mene su biljke puno u visinu otisle sta je razlog?

attachicon.gif
DSC00051.JPG
 

mostarac1981

Aktivan Član
12.06.2012
88
233
33
44
Sunca im majstore fali citaj sta su meni savjetovali vrati se koju stranicu unazad.Ja sam te sa slike bacio,klijao ponovo i sreca sunce sija i razvijaju se extra.Znaci moras imati odgovarajuce svjetlo ili sunca u izobilju trece nema.Citaj forum ja sam tako radio ima savjeta pravo dobrih.
Pozdrav.
 

marley trix

Aktivan Član
23.05.2012
69
72
18
33
samo da se nadovezem u vezi onog presadjivanja-svako radi kako njemu pase


buda65 je napisao(la):
i moja ide u visinu ali nije tako "mršava" kao njegova.ima četiri lista ,teramagma (od prošle godine ???) zemlja i nalazi se vani na suncu.zaljevam svaki treči dan.da li bi pomglo malo đubriva od pilića ili zekana? ili glistenjak ? da nije prerano za đubar ? stara je desetak dana i visoka 5 cm.
teramagma je jako dobra i svi je hvale,a biljku je jos rano gnojiti posto ima 10 dana
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Jel smijem ja priupitati većinu vas što se žalite da vam biljka ide u visinu. Jel to neka šema štednje zemlje kad niti jedan od vas ne napuni čašu zemljom do vrha? Koja vam svrha uopće tolike čaše ako je ne koristite cijelim kapacitetom? Ima i manjih plastičnih čaša za kupiti, to vjerovatno već znate.
 
18.11.2012
3
1
0
35
Imam nekoliko pitanja , relativno sam nov u grow-u pa sto detaljnije objasnjavajte,

Kada sam pokusao da germinatujem od 5 seed-ova 3 su proklijala , ali nisu proklijali kao sto obicno vidim na internetu da je koren izrasta 1cm ili 1.5cm nego je seme samo napuklo i root maaalo viri iz njega, da li to znaci da ne valja ili se i to vazi kao uspesan germinate?

Nakon koliko dana biljka treba da izviri iz saksije , zasadio sam je oko 1cm ispod povrsine .

Sajt koji sam ja nasao je pesak(nisam primetio ranije dok nisam ocistio sajt a tada je vec bilo kasno da trazim novi) , da li je moja najbolja opcija da iskopam taj pesak i da zamenim sa zemljom?
Koliku rupu po biljci bi trebao da iskopam i da zamenim sa zemljom(koje dimenzije i dubina)

Nadam se da ce neko pomoci :D , evo jedna slika da vidite kako izgleda sajt
 
  • Sviđa mi se
Reactions: travomir

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
prva tacka dnevnog reda:

-Koren moze da ti izraste 10cm ali nece da iskoci napolje. Prvo seme napukne, a onda polako koren izadje. Seme je dobro.

Tacka druga:

-Nicanje zavisi od mnogokojecega. U sta si posadio (u taj pesak, u zemlju? ), gde si posadio? Napolju, unutra, ako unutra da li imas neko osvetljenje? Kakva je temperatura? Kolko si zalivao?

I treca:

-Pesak zaboravi. Idi u poljoprivrednu apoteku kupi neku zemlju i sadi u nju. Sto veca rupa to bolje - koren ima mesta da raste.

Ako oces da ti nikne biljka mozes da uradis ovo sto sam napisao ako oces da imas kavalitetnu biljku i viska da ti ostane preko zime onda citaj forum.
evo ti par tema kao prva pomoc i pocetno stivo:
https://www.vutra.org/topic/74-mali-prirucnik-za-outdoor-uzgoj/
https://www.vutra.org/topic/746-zemljiste-outdoor/
https://www.vutra.org/topic/9972-zemlja/


i za kraj, nisi lepo postavio sliku (nema je).
 
18.11.2012
3
1
0
35
Izvinjavam se za sliku , nesto nije valjalo sa uploadom , i takodje se izvinjavam sto sam promasio toliko vaznih informacija da kazem , napominjem pocetnik sam :).

Nakon germinatovanja posadio sam seme u manju saksiju , u saksiji nije pesak vec kupovni humus , Posle saksije kada biljka malo ojaca prece u zemlju (tj pesak koji cu ja izvaditi i zameniti sa zemljom) , napolju je temperatura oko 22 c dnevna oko 17 noci, zalio sam jednom kad sam seme stavio u saksiju to je bilo juce , nisam siguran da li treba svaki dan da zalivam ali negde sam procitao da pratim razvoj biljke i stanje zemlje i da zalivam po potrebi.

Znaci to sto je seme napuklo i koren malo viri nema veze, seme valja i izrasce iz zemlje? Stavljeno je 1 cm ispod povrsine , koliko bi otprilike vremena trebalo da izadje
 
20.04.2013
1
0
1
Zdravo zivo ljudi,
Ovako posadio sam biljku tako sto sam direktno stavio seme u zemlju.E sad,zivim u inostranstvu gde je velika vlaznost vazduha (ostrvo) posadio sam je tako sto sam isekao plasticnu flasu i ispunio je zemljom.Biljka je nikla dobila je 4 lista dva reckava i dva ne do danas je stajala na balkonu ali ne mogu vise da je drzim tu zbog komsija pa sam je povukao u sobi ima svetlosti ali samo nekih 3,4 sata dok ne zadje sunce.Sta da radim da je pustim tako da raste ili da preduzmem nesto? I koliko vremena treba da prodje do berbe?
Jbg nov sam sto se sadnje tice ne znam bas nista o tome.Unapred hvala
 
07.08.2011
35
3
8
58
moja je "čaša" od 0.5 l i puna je do vrha (nisam štedio zemlju).što se tiče svijetla već par dana je vani na svjetlu i suncu.
No Joke je napisao(la):
Jel smijem ja priupitati većinu vas što se žalite da vam biljka ide u visinu. Jel to neka šema štednje zemlje kad niti jedan od vas ne napuni čašu zemljom do vrha? Koja vam svrha uopće tolike čaše ako je ne koristite cijelim kapacitetom? Ima i manjih plastičnih čaša za kupiti, to vjerovatno već znate.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
07.08.2011
35
3
8
58
mostarac1981 je napisao(la):



Kako vam ovo izgleda jel mi vrijeme presadjivati?
Kod mene se temperatura ne spusta ispod 12-15 ni noci.Sunce sija po cijeli dan i upravo dok ovo pisem temperatura je 29 a na suncu ko zna mozda 40:)
kada ukloniti dva glatka listića (starost biljčice)?
 
12.03.2013
1
0
1
Jedno pitanje samo citam ovo i nikako da provalim.Kad stavljam seme da klija jel stavljam u posudu koja se zatvara ili ne?Tj dali da zatvorim kuticu u kojoj sam stavio ili treba da bude otvorena?
Mislim da treba da bude zatvorena ali da pitam ipak???
 
08.04.2013
18
7
0
32
Hrvatska
Ma najbolje stavi u čašu vode sjemenke..onda nemaš brige dali treba bit otvoreno ili zatvoren...Ali inaće kutica treba bit zatvorena.. :D
saban43 je napisao(la):
Jedno pitanje samo citam ovo i nikako da provalim.Kad stavljam seme da klija jel stavljam u posudu koja se zatvara ili ne?Tj dali da zatvorim kuticu u kojoj sam stavio ili treba da bude otvorena?
Mislim da treba da bude zatvorena ali da pitam ipak???
 
07.08.2011
35
3
8
58
ima li neki "zakon" kada presaditi na sajt.konkretno mislim na starost i visinu biljke.moja je cca.5 cm i ima 6 listova i stara je 16 dana.kada bi bilo "idealno" vrijeme za presađivanje na sajt ?