Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.02.2013
1
0
1
29
pozdrav svima !
Nov sam u uzgajanju, a forum pratim od prošle sezone sadnje ... pa sad kad sam se i ja okušao u uzgoju, imam problem a nisam skoro ni počeo :D
Dakle, dvije sjemenke su proklijale odlično nakon puna 3 tri dana u vlažnoj vati. Od kada sam ih stavio u času (obje u istu), ništa se ne događa. Mislim da sam ih stavio malo pre duboko (oko 2-3 cm) u zemlju i nisam pazio gdje će biti klica okrenuta pa sad ne znam jel to normalno da nakon punog četvrtog dana na balkonu sa više od 10 sati svjetla dnevno na dosta visokoj temperaturi da još nije niti izvirilo iz zemlje ? Postoji li mogućnost da su istrunile od previše zalijevanja ili što ? Zbunjen sam skroz. U svakom slučaju u ponedjeljak idem probati ponovno sa više sjemena, te se nadam da ću moći primjeniti neke savjete koje ovdje možda dobijem . :)
Hvala Vam unaprijed !
 

giovanni007

Aktivan Član
04.04.2013
134
200
43
91
Rio de Janeiro















Dečki treba mi vaše mišljenje...ove biljčice su niknule 17.4 znači prije 10 dana ali su nekako male. Kod nekih sam vidio na slikama da puno brže napreduju. Uradio sam sve po uputama,budu mi s vanjske strane prozora od sunca pa po mom mišljenju im fali sunca. Po vašoj preporuci šta bi bilo dobro uraditi? S obzirom da živim u zgradi pa im ne mogu obezbijediti cjelodnevni utjecaj sunca mislio sam ih odnijeti na sajt i pustiti ih još neko vrijeme da u bocama se razviju ali neznam kako bi kiša utjecala na njih. Više nema niskih temperatura da bi se smrzle a i boce su u dnu izbušene.Biljoza je Ladyburn 1974...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
20.04.2013
10
0
0
eto da i ja puknem neki post pratim ovaj forum jedno godinu dana....bio nabrijan na indor....pc grow box i to
Nego da skratim pricu....stavio na klijanje 50 ak random sjemena....i isklijo jedno 20 kom... sada sam ih stavio u male posudice sa teramagmom unutra koju cu i koristit u outdoru...ja sam konto tih 20 ak biljcica sve na razlicite lokacije....neznam koliko je to pametno i sve ali imam 3 djukele koje svaki dan istrcavam po cca 15 km...tako da mi i nije neki problem to obici sve.....jeee me malo sto nema bas sunca vani tako da sam biljoze poslagao ispod neke unknown stedne dok ne uprzi malo sunce.....10 lokacija sam vec iskopo 15x15x30....stavio dole malo vapnenca onak oko 2 cm i teru pomjeso sa perlitom onak odokativno...kupio plantelu list i za cvijetanje ali do toga ima vremena....skupljam kisnicu za zaljevanje neka unknown bacva stoji u sumi ima vec par godina nju sam ispraznio cijelu i natrpao koprive unutra i skupilo vec nekih 50 litara vode......slikica ce biti uskoro tako da mozda nesto bude od toga...sry ako sam omasio temu ali imo sam neku zelju da to podjelim sa vama ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
a mozda malo preterujes sa kopanjem 20 rupa na 20 mesta al kako hoces, il se drzi tih 10 pa po dve, ako su mesta iole udaljena nece ti valjda biti provaljena bas sva, no ajd sretno
 
11.04.2008
13
3
0
30
pozz nisam mogao pronaci tu po temama pa ako neko baci oko usput na ovo sta pisem volio bi jedan mali savijet ako nije problem,,ovako imam 20-ak sjemenki na papirnatom ubrusu višeslojnom, kako bi navlazio ubrus destiliranom vodom postavio bi oprezno sjemenke pincetom tako da klica izbija prema gore,ugl. treba mi neki bolji savjet ili ne?muci me to sto od tih 20 sjemenki tek 2 su se počele otvarati i vidim bijelu klicu od ostalih nema znakova zivota,kutijica mi je na toplom mjestu te ih zracim svaki 10-ak sati,ovo je vec 7 dan?dali postoji neki bolji brzi rad svega toga a da je isto koristan... hvala na razumijevanju amater sam ovdje dok ste vi profesori prirode i društva :)
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
rastalux je napisao(la):
pozdrav svima !
Nov sam u uzgajanju, a forum pratim od prošle sezone sadnje ... pa sad kad sam se i ja okušao u uzgoju, imam problem a nisam skoro ni počeo :D
Dakle, dvije sjemenke su proklijale odlično nakon puna 3 tri dana u vlažnoj vati. Od kada sam ih stavio u času (obje u istu), ništa se ne događa. Mislim da sam ih stavio malo pre duboko (oko 2-3 cm) u zemlju i nisam pazio gdje će biti klica okrenuta pa sad ne znam jel to normalno da nakon punog četvrtog dana na balkonu sa više od 10 sati svjetla dnevno na dosta visokoj temperaturi da još nije niti izvirilo iz zemlje ? Postoji li mogućnost da su istrunile od previše zalijevanja ili što ? Zbunjen sam skroz. U svakom slučaju u ponedjeljak idem probati ponovno sa više sjemena, te se nadam da ću moći primjeniti neke savjete koje ovdje možda dobijem . :)
Hvala Vam unaprijed !
nije problem sto si ih pre duboko zakopao, nit klica gore-dolje-horizontalno.
kad ih stavis u zemlju prvo idu na "hladno". eventualno ih smije loviti jutarnje i zalazece sunce.
tek kad se pojave prvih 2 -3 para listica onda idu na sunce i to ako su u 2-3 litrene posude.ovo vrijedi za trenutne visoke temp.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ganđamon je napisao(la):
...postavio bi oprezno sjemenke pincetom tako da klica izbija prema gore...
a zasto da klica izbija prema gore, kakve to veze ima i sa cim, i kako mislis na gore ako je gore ubrus, klica ce po pravilu da ide izmedju dva ubrusa, nema gde gore, niti treba, niti je za klicu prirodno da ide na gore...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nemoj samo da preterujes sa cugom, kad dodjes kuci gladan moz da pojedes sve klice koje izadju kao zdravu hranu ;) :lml_spam:
javi kad pikens u zemlju, da znamo na kom si broju, aj uzivaj
 
11.04.2008
13
3
0
30
evo pow sve su u zemlji:),,imam dosta za citat tu po forumu sta sad i kako dalje,ugl. imam jedno pa ako mi mozes kazat samo savjet ti i ostali uzo sam tekucinu neku u bocama u vrtnom centru ugl.cito sam negdje kao da je to full dobro,jedno je za vegetaciju drugo je za cvjetanje e sad zanimalo bi me ako znas cisto ovako,otpr.kada bi ja vec mogo pocet zaljevat sa tom vegetacijom ?otrp.. hvala ljep pozz
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
pa ima li ime to sto si uzeo :) u outdooru ne moras zuriti, vegetacija traje bar do druge polovine ili kraja VII meseca, pusti ih bar mesec dana pre nego sto krenes (dakle, bar do kraja ovog meseca), sem ukoliko ti zemlja u kojoj su zaista nije zivi ocaj, a to ces lako videti po tome kako napreduju... i spremi nam neke fotke ;) i nemoj mnogo cackati, najveci deo treba da odradi priroda ;)