Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

MarkoMil

Aktivan Član
16.02.2014
70
53
18
Prije 2 dana sam stavio kukuruz da klija (probao sam da vidim kako radi, da budem spreman za pravo klijanje sjemenki)
Znaci stavio sam izmedu toaletnog papira kukuruz i drzao sam na pored peci i evo ga klice dugacke 1,5 cm ali nisu svi kukuruzi iskljiali jer ima vise vrsta pa valjda ove ostale nevaljaju ali sam ostavio jos mozda i one iskljiu :D
Jer bude brze da prvo proklijem sjeme pa ga posadim u 1l posudu ili da ga odmah posadim u 1l posudu(koliko ima dana razlike)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Za velike klice bolje da su u zemlji umjesto toaletnog papira. Čim klica proviri to može u zemlju, vlage, topline i ona živi.
 

MarkoMil

Aktivan Član
16.02.2014
70
53
18
Ok hvala
A imam jedno pitanje koje sam vec postavio
Kada bude veci biljka kada klijamo ili kada ih odmah u zemlju stavimo
Npr proklija za 2 dana i stavim je u temlju i treba joj 3 dana da izade to je 5 dana
A kada ih stavimo u zemlju trebam im 15 dana (neznam ovo pogadam)?
 
14.02.2014
11
0
1
Ja sam pre 7-8 dana poceo stavljati sjemenke 8 komada ali nisam sve odjednom svaki dan po jednu-dvije stavljao nezz ni ja zasto to :D
tri su proklijale i vec sam zasadio pocele su nicati, tri su pod maramicom vec pocele njih cu sutra zasadit one dvije su izgleda ''corak''
Ta jedna od dvije sto nije proklijala sam stavio prvo 24h u vodu pa u maramicu da isprobam i to i nije proklijala-jos a vec je 5 dana u maramici ove ostale su max bile dva dana i pocele su klijati. Inace ovo mi je prvi put :)
 

Ojebina

Aktivan Član
07.03.2014
69
7
8
Po forumima sam procitao da ''rupa'' gdjecemo presaditi treba biti 40 x 40 x 50 cm a sad u ovom postu pise 10 x 10 x 20 cm
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
daj molim te... ko da moras u centimetar biti tocan, moze rupa biti i 1x1x1 cm ako stavis odma isklijano sjeme, a moze i 100x100x200 pa natrpas par vreca zemlje, do tebe je sve i kako se odlucis....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ojebina

Cofke

Do Shivaya!
09.03.2014
245
322
63
Pozz ljubitelji cveca :D .. Imam jedno pitanje u vezi klijanje u casi, dakle video sam i citao sam da moze da se semena stave u casu sa vodom i posle dan dva izadje klica..Sad mene zanima dali voda mora biti destilovana ili moze biti obicna voda (ispod cesme) i dali ta voda mora da odstoji malo pa tek onda da se ubace semena..

Hvala unapred

Uzivajte groveri :spliff:
 
08.05.2013
26
1
0
ljudi molim vas pomognite

kupio sam 5 kom Passion #1 i stavio ih da klijaju...nakon dan,dva sve su proklijale i stavio sam ih u tegle od pola litre i napunio kupljenom zemljom marke klasman florabella blumenerde (dosta je hvale po forumima)...od tad je proslo 3 dana i nikako da izađu na povrsinu, dali je to normalno? Molim vas za bilo kakvu pomoc u vezi posto sam kupio vec 140 l :s

Evo karakterisitike zemlje ako sta pomaze:

Ukupno dodan kolicina gnojiva 1,5kg/m2
npk 18-10-18
ph 5,5-6,5

lp