Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
voodoo_popaj je napisao(la):
Pozdrav svim ljubiteljima prirode, imam par pitanja za Vas da vidim jesam li na dobrom putu.

Ovako 20 pyramid seeds galaxy-a su stajali 24 h u posudi bunarske vode, sve su bacile klicu cca pola cm do cm, sad sam ih prebacio u čaše od 2 deci, napunio ih Substral Terra Magmom zabio nekih do centimetar u zemlju i dobro namočio. Pitanje je da li mogu sad stajati vani na balkonu ili da ih držim unutra uz prozor dok se ne pojave. I koliko mogu bit u tim čašama prije nego potroše svu hranu iz zemlje. I nakon koliko mogu očekivat da se listići pojave vani :)

Lp, Voodooo Popaye

bolje unutra uz prozor jer je toplije, iz casa presadujes kad listovi predu rub case, a za koliko ce izaci niko nezna :),, za dan-par dana..

kazes dobro si namocio nadam se ne previse jer hoce klica istruliti ako je puno vode, treba biti vlazno ne mokro, poz i sretno

EDIT: znam da ne ide citat nakon posta, ali primjeti da je moj odgovor na novoj stranici, pa da se zna na sta odgovaram ;)
 
13.11.2013
7
0
0
Imam jedan mali veliki problem,pre 24h sam stavio 4 semenke u destilovanu vodu( prokuvao sam je i procedio kroz papirni ubrus) pustio da se ohladi i stavio semenke i naravno semenke mi nisu proklijale u cemu je problem? Da li je taj nacin los pa da radim onako kako ovde pise posto treba jos 15 semenki da mi stigne?? :knockknock:
 

Dream Master

Aktivan Član
20.03.2014
223
299
63
35
Pa nece za jedan dan barem meni nisu prvo treba da ti potonu. pa da se otvore pa ce klica i nemoj ih drzati duze od 3 dana u casi (meni se nijedna nije udavila) a ja sam ih drzao 4 dana i onda kad puste malu klicu uzmes keramicki tanjir
i gomilu ubrus papira (moze i wc) natopis papir ca vodom i stavis semenke izmedju 2 sloja papir treba da ti bude vlazan a ne natopljen i pazis redovno da se papir ne osusi da ne ubijes klice

P.S. Sto je rekao stipe nema potrebe za svim tim moze i voda sa cesme(ako je zdrava za pice i nema mnogo hlora u sebi)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.666
11.902
358
Socotra Island
eelslap.com
ja sam drzao i po tri dana u vodi . Dolijes samo svezih par kapi dnevno i to je to . Probao sam , i nisam imao frku nikada ...
previse mudrovanja i mitova ni oko cega - moje skromno misljenje i jos skromnije grow iskustvo ,da me neko ne shvati pogresno ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dream Master

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ne vidim samo svrhu destiliranje vode. Najbolje je direkt u zemlju, to je metoda bez najmanje stresa, samo treba zemlja da je pošteno vlažna i lampa da dobro zagrijava menke/zemlju/box da ne dođe do truljenja.
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
Dream Master je napisao(la):
i onda kad puste malu klicu uzmes keramicki tanjir
i gomilu ubrus papira (moze i wc) natopis papir ca vodom i stavis semenke izmedju 2 sloja papir treba da ti bude vlazan a ne natopljen i pazis redovno da se papir ne osusi da ne ubijes klice
kad puste klicu idu odma u zemlju! ajde mi objasni zasto stavljati u keramicki tanjur i wc papir ako je vec pustila klicu?

molim te da ne dajes savjete ako ni sam ne znas sta pricas, jer neko ce procitat i poslusat te, neko je to svoje sjeme skupo platio.. steta bi bilo da mu ti to svojim neznanjem upropastis,,
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Potpisujem Tarzana.
Čemu proklijalu semenku iz vode stavljati u natopljen ubrus,samo može da istruli ili da pusti preveliku klicu koju će početnik sigurno oštetiti prilikom presađivanja.
 

Dream Master

Aktivan Član
20.03.2014
223
299
63
35
Tarzan sorry :( nisam imao nikakve zle namere i pomesao sam ne kad pusti klicu nego kad se otvori.I evo izvinjavam se stvarno nisam mislio nista lose
 
  • Sviđa mi se
Reactions: unicum

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
meni nije jasno kaj se zafrkavate sa vodom i casama i utapanjem ili ne.
kaj nije najjednostavnije stavit u sendvic izmedju par slojeva vate ili ubrusa i svakih cca 12h otvorit da udje zraka i odrzavat to sve mokrim.
sjemenka bi morala bit u mraku cijelo vrijeme.

ja sam uvijek tako radio....i drzao sam tanjuric sa vaticama na dsl routeru posto ima stalnu temperaturu od cca 25-28°C.
do sad sam proklijao 20ak sjemenki tako sa 100% uspjesnoscu.

u zemlju sam ih stavljao kad su klice bile cca 0.5-1cm i nikad problema.

sori ak sam kaj krivo reko al jbga....sve su mi uspjele do sad...i brendirane i ulichne sjemenke i sjemenke chilija kojih sam proklijao i sadio valjda 500 do sada
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
stipe je napisao(la):
meni nije jasno kaj se zafrkavate sa vodom i casama i utapanjem ili ne.
kaj nije najjednostavnije stavit u sendvic izmedju par slojeva vate ili ubrusa i svakih cca 12h otvorit da udje zraka i odrzavat to sve mokrim.
sjemenka bi morala bit u mraku cijelo vrijeme.
A kad provaš direkt u zemlju pa kad izađe iz zemlje za max 3-4 dana reči češ joj koja sam budala bio kakav sendvić kakva vata...:)
 

Smoky69

Aktivan Član
12.04.2014
65
35
0
Pozdrav svima,evo odlucio sam se registrirati,evo vec dosta citam po forumu. Ja sam danas sijemenke koje su pustile klicu zabio u zemlju i stavio na prozor,pa sta bude bude. Sjeme je lose,ali ovo radim iz gusta. Kad biljka malo ojaca,baciti cu je u outdoor. I ispricavam se ako sam fulao temu.
 
21.07.2013
45
21
8
Pozdrav sima,imam pitanje sto se tice presađivanja iz casa u zemlju.
Znaci nisam to nikak radio pa nemam bas ni iskustva s tim,zanima me oce se odrazit na biljcice to sto zemlja iz case i zemlja na sajtu nisu iste (zemlja u casama je kupovna a na sajtu je prirodna zemlja) pretpostavljam da ce neko vrijeme biljke usporit rast zbog soka.Pa ako neko ko je imao iskustva s tim moze da mi kaze kako se biljke ponasaju u tom slucaju.:)