Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.09.2014
22
4
0
Pozdrav ,
naime saznao sam da je dobro sa mlijekom klinat sjeme :) mada osobno ipak odustao ja od growa pa dao prijatelju sjeme itd i isprobao je :) trebalo je 2 dana da pusti klicu sjemenka :)
tko hoce neka proba :)
Lp
 

JackDaniels

Aktivan Član
07.07.2013
251
717
93
EU
azuzic43 je napisao(la):
Pozdrav ,
naime saznao sam da je dobro sa mlijekom klinat sjeme :) mada osobno ipak odustao ja od growa pa dao prijatelju sjeme itd i isprobao je :) trebalo je 2 dana da pusti klicu sjemenka :)
tko hoce neka proba :)
Lp
Kravlje mlijeko ili ovčje? Možda magareče?
1,5 % mm ,2,8% mm ili možda 3,2% mm??
Prokuhati?
Trajno ili svježe?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rodders

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
kako kaže legenda
direkt iz sise
mlako


probo ove godine i
čini mi se da je
to sve nekak puno bolje startalo
žao mi što nisam napravio i kontrolu

https://www.youtube.com/watch?v=jFxC9KjoO2Q
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman

darkshare

Banned
Banovan
01.03.2015
12
1
3
43
Trzio,citao ali nigde ne nadjoh odgovor. Ako je neko vec odgovorio,izvinjavam se moderatorima.
Evo sta me zanima:
Koliko dugo proklijalo seme moze da izdrzi u ubrusu? Jasno mi je sve oko nacina proklijavanja ali,posto nisam u mogucnosti ( zbog udaljenisti sajta) da odmah proklijalo seme posejem pa me zanima koliko dugo moza da stoji proklijalo? Da li ima neko odredjeno vreme da klica ostane zdrava ili ce klica ostati zdrava sve dok je ubrus vlazan?
 

darkshare

Banned
Banovan
01.03.2015
12
1
3
43
To mi je glavni problem jer nemam mogucnosti za stavljanje u casu,nema sanse a da mi neko od ukucana ne postavi pitanje sta je to,a drugo,planiram da posejem semenke direkno u vec pripremljnu rupu,bez presadjivanja. Zato me zanima koliko ce trajati proklijale u vlaznom ubrusu.
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
giphy.gif




od kad prokliju nije dobro da stoje duze od 24h, klica jako brzo raste i sto je veca teze je za rukovati s njom. tako da je najbolje cim prokliju odnijeti ih na vec pripremljeni sajt i naravno zaliti, ali sigurnije je prvo u neku malu posudicu, to uvijek mozes sakriti bar na par dana dok malo ne ojacaju, poz
 

darkshare

Banned
Banovan
01.03.2015
12
1
3
43
Hvala puno. To sam hteo da znam. Posto sajt mogu obilaziti jedino vikendom pa razmisljam koliko pre da stavim seme na klijanje da mi ne proklija recimo u sredu a ja do subote ne mogu da odem do sajta u tom slucaju klica bi verovatno propala.
 

darkshare

Banned
Banovan
01.03.2015
12
1
3
43
Ja sam vec sve spremio da posejem krajem marta. Pre par godina sam jednu semenku "bacio" u dvoriste (seme nepoznato) bas krajem marta,do kraja aprila,verovali ili ne,bila je 50 cm izrasla i bila je veoma zdrava dok je neko nije primetio i pocupao.
 
17.02.2015
25
4
3
28
Poz. Stavio sam sjemena prije 2-3 da proklijaju i danas bas vidim da su pustile klicu ostavio sam ih jos u vodi do sutra - prekosutra kad ne budem imao obaveza da ih posadim, pa sad ocu da ih stavim u case i odnesen na livadu i tu da ostavim case bar mjesec dok malo ne porastu pa bi ih onda presadio u zemlju posto nmg kod kuce pa da mi kazete sta bi mogo jos uradit i da li ovo valja sto sam planiro