Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
Koren na 2 semenke koje su proklijale je malo pozuteo po sredini, mislim da sam predugo drzao u vlaznim maramicama, sad sam presadio u case , jel ovo veliki problem ?
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
nije, osim ako ga nisi slomio..prilicno je lako slomiti klicu pri presadivanju ako je vec dosta narasla, zato je dobro svakih otp. 10 sati pogledati stanje sjemenki koje su na klijanju i cim sjemenka pukne i pocne se pojavljivati klica odmah s njom u zemlju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zola
19.04.2015
21
22
8
43
Prosto ne mogu da verujem da su dve provirile iz beton zemlje. Posle mnogo problema,ne poklapanje klijanja sa mojim slobodnim vremenom,pa stavljanje klice u case sa ne pripremljenom zemljom,koja se uzgred pretvorila u beton,pa nedostatak sunca i prilicno hladno vreme... Dve su uspele da se izdignu. Sta ce od ovoga biti... Videcemo.
Fotka je nejasna. Potrudicu se da fotkam kvalitetnije.
 

Prilozi

  • image-46840e407bf8037d391d229777a0910dc882fb10846ed0a0acf2c8b61211293f-V.jpg
    image-46840e407bf8037d391d229777a0910dc882fb10846ed0a0acf2c8b61211293f-V.jpg
    236,4 KB · Pregleda: 36

rastafarijan

sto nam malo smrti moze
16.04.2011
225
657
93
32
te 2 biljčice imaju jaku volju za suncem i životom jer zemlja izgleda stvarno jako jako loše...
samo neka se drže, ali savjerujem što prije presađivanje
 

rastafarijan

sto nam malo smrti moze
16.04.2011
225
657
93
32
@Belladonna kao što je tarzan rekao, presadi u neku bolju zemlju tipa potgrong H ili terra magmu, vece saksije, kante ili u manje saksije pa kad porastu na sajt daj im što više sunca i bit ce nešto od njih sigurno :)
 
19.04.2015
21
22
8
43
Za vikend planiram da ih nosim na sajt. Moram da se potrudim i hocu. Samo sam u nedoumici da li da kopam rupu direkno u zemlju pa da mesam sa kvalitetnim humusom ili da pripremim saksije pa da ih zakopam. Ova druga opcija mi deluje bolje samo nisam sigurna da li cu imati vremena za cesci obilazak i zalivanje.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Na oba pitanja si sama sebi odgovorila. Trebas da netko ponovi? Opcija u teglu ako mozes biti tamo i zaljevati, gnojiti i sve ostalo iako cak ni tada, nema smisla. Medjutim ti ne mozes biti tamo pa nemoj to onda raditi. Odnesi na site, iskopaj dublju rupu, napuni kupovnom zemljom, presadi i to je to.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dzparanoja

Popeye

Aktivan Član
24.02.2015
87
296
53
Stavio 6 sjemenki u casu vode i nakon par dana 3 sjemenke su se otvorile i krenula je klica izlazit.
Napunio sam 3 tegle sa terra magmom, napravio malu rupu na povrsini, sa pincetom stavio sjemenku u rupu i lagano prekrio zemljom.. Poprskao zemlju sa štrcaljkom da bude vlažna i stavio tegle na balkon di ce imat dovoljno sunca tokom dana..
Sjemenke sam sacuvao od neke domacice koju sam pusio, a ovo sam sve radio prije svog prvog growa kojeg cu zapocet za koji dan.. (3xRQS Jack Herer auto).. Nadam se da ce ovo bit uspješan početak mog growa..
Za kolko mogu očekivat biljke iznad zemlje?
Cim provire otvaram dnevnik i Jack-ovi idu na klijanje..
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Evo da i ja nešto priupitam....a vezano je za Vaša iskustva...teoriju znam. Radne obaveze mi isključuju klijanje u maramici kao opciju,pošto treba pazit da je vlažna maramica,ok temperatura,itd itd.... a većinu dana po cio dan nijesam kod kuće! Šta mi preporučujete,da klijam u čaši vode na način koji sam ja sugerirao jednom kolegi par postova unazad.... ili da sjemenke stavim direktno u zemlju tj saksiju,navlažim prskalicom,pa direkt na sunce! Ovih dana je temperatura napolju izmedju 20 i 23! Šta bi VI uradili,koji bi način izabrali???

PS Pitanje je upućeno prije svega kolegama sa višegodišnjim iskustvom....koji su probali sve opcije....pa molim kolege mladje po stažu da se uzdrže od odgovaranja. Osim ako nijeste talenat ipo, kao kolega Stipe :p
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Ne treba bit previse strucan da bi se odgovorilo na tvoje pitanje..nemam vise godisnje iskustvo,ali ipak sam probao dosta nacina proklijavanja..
U tvom slucaju je najbolje stavit u casu sa vodom na 24-48 sati da sjemenka omeksa i raspukne se,pa onda u zemlju direkt,koju prije toga fino zalijes,kad nisi u mogucnosti tu i tamo odrzavat vlaznost zemlje prskalicom...
Ali svejedno ti pricekaj iskusne...
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Eno sad.... ja sam pitao šta je bolje,a zoli sam sugerirao NAČIN kako da održava temperaturu,pošto je on već odabrao sistem "sjemenke u čaši" ... a nijesam mu rekao " bolje ti je ovaj,ili onaj način" ....da ne miješamo teze sada! Dakle moje pitanje je bilo jasno, ŠTA ISKUSNE GLAVE PREPORUČUJU,ŠTA IM SE POKAZALO KAO BOLJE??? Mislim da je lakše jednostavno odgovoriti,nego prećutavati ili udarati lajk na prećutavanje... i umarati i sebe i mene...
@fulldederak Hvala brate,hvala na info....pogled u tvoj indor grow opravdava tvoj savjet,i daje ti za pravo da sugeriraš drugima ;)
I ovaj L0od,ako se ovo ovako piše....kad si se već javio onda kaži,ne smaraj...ja sam prizivao iskusne,ti se javljaš...kažeš da znaš,ali nećeš da kažeš...jer nijesi iskusan :p Ja lično mislim da sam prema svima korektan,i kada nešto znam onda i kažem...ovo ne znam...ne znam koji je način bolji....ali znam da korektnost prema meni neće škoditi nikome ;)