Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.05.2018
4
1
3
38
Kad smo vec kod saksija do sada sam sadio u ovalnim plasticnim kantama od polikolora a sada sam nasao saksije stare,sve dimenzije odgovaraju jedino sto je od pecene gline kao stari cupovi e sad me zanima dal to nece biljkama da smeta da dodje do nekog kontra efekta.Verujem da glupo zvuci pitanje ali bolje da pitam jer planiram iz casa da ih presadim u te od gline saksije...Moze li mi neko strucan dati odgovor sto je pre moguce jer vec kasnim.....
 

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
Kad god sam sadio u glinene posude, vidno su se sporije razvijale nego u plastisnicnim posudama. Zasto je to tako, ne znam. Da sam ja lud, jesam. Ali znam kako moje curke disu. Takoder, primjetio sam razliku izmedu rasta u odredenim vrstama plastike. Imam dvije posude sto sam dobio od frenda, njemu su bile katastrofa biljke, prekinuo je sa uzgojem. Ja reko pa daj meni te tegle, steta bacit. Uzeo tegle, evo treci grow u njima i katastrofa. Ide ona ali vidno sporije od ostalih. To je moje iskustvo.

wp_20180607_17_06_22_pro_li-jpg.216149


Sto se tice teme i presadivanja na sajt, ja koristim najlonske vrecice. Izvadim biljke iz tegle, stavim ih komplet u lavor s vodom, malo pricekam da voda odradi svoje pa visak zemlje rukom skinem onda tako vlazno u najlonsku vrecicu pa na sajt. U najlonu moze stajati danima ako je dobro zatvoren i vlazan iznutra. Pokazalo mi se puno prakticnije od nosenja plasticnih tegli na sajt pa opet nazad. Ne, ne bacam vrecice :D sve se cuva!

To je sistem koji koristim tek od ove godine. Bio sam jutros na sajtu posto je padala tuca sinoc a presadio sam ih prije 2 dana isao sam vidjeti jesu li se ukorijenile i prezivjele tucu. Sve su ostale netaknute i sve su se ukorijenile. Dakle, vrecica je pun pogodak.
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
ma sve to ok losa keramika isto kao losa plastika moze bit oneciscena i ispustati u zemlju svasta to sto a vrecice o kojima ti pricas su vise transport nego rast u njima a sama tema je o klijanju u casama i kako ih uspjesno presaditi a biljke kolike su tvoje sigurno nisu u časama od jogurta rasle :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Kad god sam sadio u glinene posude, vidno su se sporije razvijale nego u plastisnicnim posudama. Zasto je to tako, ne znam.
glina upija vodu i brze isusuje zemlju, nije isti rezim zalivanja u glini i plastici. ako stoje na suncu i temperatura zemlje se razlikuje u zavisnosti od materijala u kojoj je
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ja ne bih bio ja kad ne bih iskoristio svoje pravo na shiting :D
sta se desava? :D
pa nista, ahahahaha.
prvog juna stavim skunk, kush i jagodu na klijanje i dva tri dana kajsnije krenu klice skunka i kusha, prebacim u saksije i cekam da izbiju iz zemlje i jagoda da proklija, ali @.i.
nema biljki, ova ne klija. stavim novi skunk i kush i cekam, kad... juce izbili, nisam duboko piknuo.

DSCN1014.JPG

i sad imam jos jedan skunk i kush :)

DSCN1013.JPG

kush sam plantnuo direkt u rupu od prosle godine sa starom zemljo, prethodno zalivena sa ful dozom plantele, skank u saksiju, a jagoda jos nista, tri godine stara semenka.
 

ajk

02.03.2018
29
19
8
54
Imam problem s klijanjem,od 10 sjemenki 5 ih je proklijalo,3 puta dnevno sam ih vlažio i bile su u vati,od ovih 5 šta su proklijale 3 su se samo otvorile nakon 3-4 dana i stale odnosno klica u sljedećih par dana nisu napredovale pa sam ih stavio u malu posude s glistenjakom gdje su ipak niknule.Može li koji savjet zašto mi klica krene pa stane unatoč tome što su stalno vlažne jer čitam kako je to najlakši dio uzgoja.Sjemenke su od raznih proizvođača i automatici.
 

ajk

02.03.2018
29
19
8
54
Mislim da je neki problem dok su u vati jer su mi samo dvije pustile klicu od dva mm u 7 dana a u glisnjaku su se ponašale normalno.
 

Narcotic

Aktivan Član
03.05.2017
258
1.153
143
Da li da ove crne čaše ilzlepim belom izolir trakom ili znate neki efikasniji način jer je ovde velika vrucina i brzo se isuši zemlja? 45A56C05-4CFA-4D31-99EF-58C93B0DE704.jpeg 150B4160-64CD-42CC-9E14-04B6B14D0156.jpeg