Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Hehe OK, ali ja samo iz svog iskustva govorim da se sve moze ukrotiti samo je bitno puno volje i truda i nesto znanja.

Nema veze sto je vege 4 mjeseca, bas nasuprot, posto je vege 4 mjeseca, mozes ju krotiti ta 4 mjeseca kako god ti srce zeli, ja sam mu predlozio jedan topping da uradi, moze on odraditi i 2 i 3 i 4 toppinga posto je vege 4 mjeseca.....

A o LST da ne govorim koji se moze prakticirati tokom cijelog growa.

Imao sam foto vani par puta i bile su toliko LST-ane da ih nisi vidio medju grmljem u kojem je bila, a prinos je bio i vise nego zadovoljavajuci ;)
 

STrava1306

Aktivan Član
05.05.2020
85
369
53
41
Hrvatska,Dalmacija
Hehe OK, ali ja samo iz svog iskustva govorim da se sve moze ukrotiti samo je bitno puno volje i truda i nesto znanja.

Nema veze sto je vege 4 mjeseca, bas nasuprot, posto je vege 4 mjeseca, mozes ju krotiti ta 4 mjeseca kako god ti srce zeli, ja sam mu predlozio jedan topping da uradi, moze on odraditi i 2 i 3 i 4 toppinga posto je vege 4 mjeseca.....

A o LST da ne govorim koji se moze prakticirati tokom cijelog growa.

Imao sam foto vani par puta i bile su toliko LST-ane da ih nisi vidio medju grmljem u kojem je bila, a prinos je bio i vise nego zadovoljavajuci ;)
Ovo je tek pocetak.dugo godina nisam sadija i sad me opet uhvatilo,ali sad to zelim odradit po p.s-u,i zato sam odi da mi pomogne ekipa istomisljenika
 
13.06.2020
43
216
33
62
Ja to radim kao i sve ostalo povrće rajčice ,krastavci.. paprika...samo je razlka u temperaturi. Sjeme stavljam u plastične kadice od mljevenog mesa kojima na dnu izbušim rupe i napunim ih brillom "poseban supstrat za rasad i pikiranje" .Brill stavljam lagano bez nabijanja da ostane što rahliji i tu posijem sjeme, zatim zalijem pa ponovo preko stavim još malo brilla da sve dobro pokrije te opet dobro zalijem. Preko toga stavim foliju onu za zaštitu salame od sušenja.Foliju probijem čačkalicom na 10-setak mjesta.Posudu sa sjemenom stavim u jednu veću posudu kojoj dno nalijem vodom 1 cm kako bi supstrat ostao vlažan do nicanja. sve to stavim u inkubator u kojem inkubiram piliće na temperaturu od 25 stupnjeva i za 2-5 dana imam mlade biljkice koje nakon dobivanja 4 lista pikiram u čaše od posnog sira 0.5 kg. Naravno kad nikne većina biljaka folija se makne a temperatura smanji za par stupnjeva. Biljke kasnije zahtjevaju svjetlo radi izduživanja i temperaturu i naravno drugu okolinu zašto koristim mali plastenik na terasi .
 

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Ma nisi zakasnio, sve je to ok. Sad zalivaj po rubovima pota da se korijen prosiri.

edit: ne moras citirati poruku ako pises tik ispod :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gvozden
08.06.2020
2
2
3
24
Biljka je s klicom prebacena u casu prije tjedan dana. Brine me jer mislim da presporo raste, a ne znam sto napraviti kako bi ubrzao rast. Svaki dan ju malo zalijem na rubu čaše. Da ju prebacim u nešto veće? Bilo kakvi savjeti bi bili jako korisni 20200622_205049.jpg
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Zalivaj samo kad se zemlja SKROZ osusi, i oblepi tu casu sa necim, koren bas i ne voli svetlost :)

Biljka je s klicom prebacena u casu prije tjedan dana. Brine me jer mislim da presporo raste, a ne znam sto napraviti kako bi ubrzao rast. Svaki dan ju malo zalijem na rubu čaše. Da ju prebacim u nešto veće? Bilo kakvi savjeti bi bili jako korisniPogledajte prilog 346475
 
19.04.2016
95
67
18
Drushtvo, problem oko klijanja... stavljene tri semenke na klijanje pre 7 dana u malu zip kesicu sa vlaznim ubrusom uredno drzano u mraku i temp oko 25 stepeni, klice ni na vidiku a semenke se ponashaju bash ok tj promenile su boju malo u tamniju, primile malo vlage opna spoljna im sluzava kao kod bilo koje vlazne semenke... ali nikako da se otvore i isteraju klicu... dali da probam da ih gurnem u cashu sa zemljom ili sacekam josh malo! inace semenke nisu brendirane niti auto...
 
19.04.2016
95
67
18
dali neshto fali postupku klijanja ili je do semenki, nmg da verujem da ni jedna bash nije isterala...
nemam josh puno semenki da bih pokushavao uceci... koja je naj delotvornija metoda?
uvek mi je ovo sa maramicom i kesicom uspevalo nzm sta je sad!