Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.06.2013
3
5
3
Cao svima. Prvi put sam ovdje, nadam sw da sam na pravoj temi. Ako ne usmjerite me :) Pred odmor sam ubacila 2 sjemenke u casu, i nasla biljcice u ovom stanju. Fali svijetla, trenutno na balkonu imam direktno svijetlo od mozda 13h do 18h, pa sam mislila mozda neku lampu ukljuciti... Prvi put ovo radim, treba mi pomoc nekog iskusnog :)
IMG-1357cef9b5923505de9c076f070aa130-V.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

belaj

Banned
Banovan
20.01.2021
22
43
18
23
Pozdrav zanima me koji je najbolji nacin za klijanje sjemenke iz heda (domaje) vidim tu na forumu dosta nacina,neko stavi u vodu 24h,neko 48h neko u maramice,neko odma u zemlju pa pošto sam pocetnik zanima me misljenje iskusnijih koji je najbolji nacin i najveca sansa da proklija za domaju
 

Theonlyleft

Aktivan Član
23.05.2020
100
618
93
32
Pa nemaš tu pravila, sve metode rade, sad kolika je uspješnost je druga stvar, previše faktora igra ulogu, meni je znalo brend sjeme ne proklijati, tj 3 od 6 su proklijala, dok sjeme iz heda je znalo bez problema od prve, a znao sam ubaciti i 5 sjemenki iz heda i samo je jedna nikla. Dosadašnja metoda je bila čaša, maramica i dovoljno vode da sve bude mokro, nakon dan dva je znala biti klica vani.
A sad sjeme iz heda može funkcionirati, ali ne mora, možda nije sazrilo do kraja, možda je corak. Moja preporuka je probaj tak, i vidjet ćeš hoće li upaliti.
 
29.10.2020
23
65
13
Par poruka iznad,ima link za biljni čaj,probala sam i uspelo je.Koristila sam ga za vrlo stare semenke,od vu koja je mirisala na lipu. Uglavnom, isklijale su obe. Prva za dan, druga za dan i pol, u vlažnom ubrusu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona

crazydave

Aktivan Član
04.07.2011
85
401
53
Da, slažem se s tobom ne bih ni ja pustio klicu tako dugu.
Htio sam samo ukazati na jednostavnost te metode.
Jer dosta ljudi utopi sjemenke u papirnatim maramicama.
Dva pamučna jastučića, 5-6 šprica vode i u foliju ...dan, dva i u zemlju.

Osobno stavim sjemenku u vodu na 12-24 sata i onda u zemlju, pokrijem plastičnom čašom dok ne nikne.
Nemam sad baš neku karijeru ali od 13 sjemenki 1 mi nije nikla.
 

trevor

trebace prsti guzici svrbljivoj
16.04.2014
166
487
63
@Infinity , isti sistem i ja radim s tim da dok ne nikne, drzim neku tamnu foliju ili kesu preko kantice. Stvarno nema potrebe komplikovati i povecavati rizik da se za.ebe stvar kvaseci seme pa maramice itd.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity
01.03.2021
42
81
18
24
Kontao sam ja tako nešto ali nemam baš nekog prostora unutra za to, da sačekam još malo da se vreme popravi pa onda možda da ih tek pustim da proklijaju?
 
Poslednja izmena od urednika:
01.03.2021
42
81
18
24
Pa kao našao sam jedno 2-3 odlična mesta i realno bih mogao do mile volje tamo da gajim, jedina frka ako me neko vidi kako vuglim dzakove zemlje i vodu ceo kilometar ipo u nedogled, ko normalan ne bi posumnjao iskrenom. Mada verovatno ću ili neku domaju ove godine ili ću poručiti automate pa nek ide kako ide.


Je l' bi mogao da mi preporučiš neke dobre xxl automate da poručim?
 
Poslednja izmena od urednika:
01.03.2021
42
81
18
24
E hvala ti puno druže, počeću dnevnik verovatno kada bude stiglo pa ako hoćeš pogledaj videćemo šta će biti.
 
Poslednja izmena od urednika: