Klijanje u kamenoj vuni

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Pozdrav forumasi!

Pripremam se na novi grow koji zahtijeva klijanje sjemenki u kamenoj vuni, pa bih molio one koji imaju iskustva s time da podijele to sa svima :)

Naime, krecem na hydro, pa koliko sam shvatio, biljka se mora razviti u kamenoj vuni.

Eto, toliko od mene i hvala unaprijed svima na odgovorima.
 

poljoprivrednik*

Aktivan Član
24.12.2008
99
2
0
35
Koji ti je to hydro sistem? Ja mislim da je mnogo bolje da seme normalno proklija pa da ga stavis u koko disk (http://***********.com/?id=f962e28dd9220f50218a50c877968a03) i odatle dalje raste...
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
E sad me samo brinu malo detalji oko samog klijanja.

Znam da moram gurnut sjemenke u kamenu vunu i to je to :)
Koliko vode treba?
Koliko vlazna mora biti kamena vuna tokom klijanja?
Dal da je onako fino zalijem vodom, da se nakvasi?
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
nemoj ni da počinješ ako ne znaš da završiš
u hydru greške nisu dozvoljene
oporavak ako je moguć je duži

ponavljam kao papagaj
ako ti ne znaš da sjemenka ne smije da se osuši
kako ćeš se izboriti sa zahtjevnom tehnikom

iskreno ne očekuj pomoć od mene kod nekih banalnih stvari
ja sam sve istraživao na netu pa vjerujem da možeš i ti
pričam ti za osnovno
za zaebanije stvari sam tu ako ti treba nešto
ali nemoj da ti se gluposti dešavaju zbog pogrešno postavljene osnove

koristi http://translate.google.com/translate_t# da prevodiš čitave strane
i prvo pregledaj poljoprivredni hydro pa onda za naš paradajz
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
"Sjetva u rastući medij - Stavite sjemena pod površinu na rastućem mediju oko veličine sjemena. Redovito prskati rastuci medij s vodom, ali pazite da se tlo ili kamena vuna ne postane suviše mokro. Sjemenka koristi rezervu hrane za rast.
Zrak je vrlo važno za metabolizam. Zato pazite da tlo ostaje dovoljno zračno. Jedna od karakteristika je da rockwool zadržava puno zraka. Uvjerite se da je rockwool ne stoji u vodi i višak vode se može ocijediti. Rockwool ima fine karakteristike za klijanje sjemena. Skinite poklopac čim se sadnica doseći iznad medija."
 
23.02.2009
29
0
0
49
...malo citam za ovu staklenu vunu jer sam dobio savjet da je najednostavnije i dosta kvalitetno....
evo kako stoji informacija...
KOCKA KAMENE VUNE SE NAMOCI DO POLA U VODU,ZATIM SE ISTRESE DA NEBUDE ONAKO ZNAS PUNA VEC VLAZNA,ZATIM NA POVRSINI NAPRAVISRUPICU OD 2-3MM I UNUTRA KUGLICA ZATVORIS,I AKCIJA.....
KADA PROKLIJA SVE ZAJEDNO U ZEMLJU ILI DI VEC....
ako netko misli da to nije u redu molio bih da me ispravi...
HVALA!!!
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
A joj koliko farse oko vune!!!
Vuna upija vode samo onoliko koliko upije!!!
Sve sto je visak izlazi van nje, naravno ako nije ona potopljena u vidu!!
Naravno da nesme da se osusi dok je seme u njoj ali ima jedna vazna stavka koju ja licno smatram kao problem kod kamene vune!!
Problem je sto je kamena vuna sama po sebi i pH neutralna a i nema hranjiva u sebi.
E sada posto je korenu za razvoj potrebno da ima nekih hranjiva u medijumu (p i k recimo) u kome raste sta onda raditi sa proklijalim semenom!!!
Kod klonova je drugacija situacija jer postoji hormon za zakorenjivanje pa mu on daje potrebnu energiju za razvoj korana ali kontam da tako moze samo da bude 2-3 nedelje i onda bi vec morao da prebacujes u neki medij gde ima prehrane!
E sada ovo nemogu da tvrdim ali cini mi se da ima logike!!!
Mada ovo sa klonovima nema veze sa temom!!

A seme bre proklijaj u maramici kako ti se na ovom forumu drvi vec vekovima a kada pusti klicu onda ubaci u vunu kamenu i neka nastavi tu da przi dok je ne prebavis na kako kazes hidro sto ti ja ne savetujem jer za to treba da budes mama u poslu a ne pacer!!!
Vidis da ti se ljudi smeju i da temom vlada sarkazam!!!
Sto ti govori da nisi ti jos za ovaj posao!!
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Doktor je napisao(la):
A joj koliko farse oko vune!!!
A seme bre proklijaj u maramici kako ti se na ovom forumu drvi vec vekovima a kada pusti klicu onda ubaci u vunu kamenu i neka nastavi tu da przi dok je ne prebavis na kako kazes hidro sto ti ja ne savetujem jer za to treba da budes mama u poslu a ne pacer!!!
Vidis da ti se ljudi smeju i da temom vlada sarkazam!!!
Sto ti govori da nisi ti jos za ovaj posao!!

Hvala svima na savjetima, ali tko se zadnji smije, najsladje se smije ... a uskoro cu se smijati ja, i to ko lud, kad se uduvam od plodova svojeg prvog hydro-growa ;)

Grow je pri kraju, pazljivo promatram vrhove i uskoro ce berba.
Ukratko ... NIKAD VISE ZEMLJA!
Hydro grow je zapravo full jednostavan, ako imas barem malo iskustva s uzgojem (kojeg imam, ne previse, ali imam).
Velicina ploda po jednoj biljci mi je veca nego na 4 biljke dok sam radio sa zemljom. Takodjer, nema prljanja, presadjivanja i ostalih komplikacija. Biljke rastu kao lude, brzo reagiraju na promjene i odmah vidis na njima da li im pase nesto ili ne ... i samo treba pratiti upute proizvodjaca gnojiva o koncentraciji istoga u vodi.
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
hej rich ,pa daj to poslikaj ,da vidimo kako izgleda...kako si to slozio i kolko te izaslo ...daj bas me zanima!! :)
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0



Evo par fotki posude i fotka zracnog kamena.
Na drugoj fotki se vidi cievcica koja spaja pumpu i kamen u posudi.
Posto je posuda prozirna, morao sam je omotati debelom crnom folijom.
Cijela prica nije opce skupa.
Zracni kamen kosta otprilike 30 kn
posuda s poklopcem kosta otprilike 50 kn
Posude kosare u kojima su biljke su obicne posude za cvijece kojima sam izbusio rupe da bude kao sito (da, nabusio sam se bogami :)
Jos sam morao kupiti par metara cijevcice u zoo-shopu.
Pumpa je kostala oko 150 kuna, ima 2 izlaza (moze se koristiti za 2 bazena) i protok 180 litara.

Najvise su kostali aparati: EC metar i PH metar su kostali zajedno oko 150 EUR.