Klijanje!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
27.09.2011
1
1
0
32
Evo vec 4 put pokusavam da proklijam sjeme al mi nikako ne ide za rukom. Stavim izveđu dvije salvete, nakvasim, stavim u vrecicu, stavim na tamno i srednje toplo mjesto i opet nakon jedno 5 dana nema klijanja ( prije sam pokusav'o i duze ) mozel pomoc molim vas !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: TravaR8

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
To je po meni nepotrebno kompliciranje...

Ubacis sjemenke u zemlju na dubinu od pola cm, odrzavas toplinu i vlagu...ako je sjeme dobro, mora izaci...

Jesi promotrio malo boju sjemenki?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
kakvo imas seme, brendirano ili sa ulice? da li si probao pod prstima, jel semenka puca, kakve je boje? temperatura? ne bi trebala biti ispod 26C + odrzavaj vlaznost (al da ne pliva u vodi). svetlost, kazes na tamno, koliko tamno, nemoj da je bas mrak, mada ne znam zasto tamno, meni proklija na prozorskoj dasci, dakle, dnevno svetlo
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Evo ti moj predlog, ja sam uzo 5 sjemenki s ulice i stavio u maramicu na 24h koja je bila povezana s drugom maramicom koja je bila u casi vode tako da je stalno vlazna maramica a semenke nisu direktno u vodi..i nakon 24 sata u zemlju direkt bez da je proklijala ijedna..nakon 2 dana cudo..svih 5 vani bez ikakve muke :) mora da nikne brate :p
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
...neki stave na 24h u vodu...i onda u zemlju...ne čekaju da proklija.
Osobno sam isprobao i sa klijanjem u salveti i ovo sa vodom i direkt u zemlju. Najbolje odmah u zemlju (kod mene se tako pokazalo-ne tvrdim da će i tebi biti tako najbolje).
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ja isto, direkt u zemlju.. ne kompliciraj,

p.s. STISNI sjemenku jako prstima, ako pukne baci ju, ako preživi dobra je.. i da, pazi na boju sjemenke, a o sjemenu ima dosta napisano na forumu i portalu, potkrijepljeno lijepim slikama...
 
27.09.2011
1
1
0
32
PowerSeed je napisao(la):
kakvo imas seme, brendirano ili sa ulice? da li si probao pod prstima, jel semenka puca, kakve je boje? temperatura? ne bi trebala biti ispod 26C + odrzavaj vlaznost (al da ne pliva u vodi). svetlost, kazes na tamno, koliko tamno, nemoj da je bas mrak, mada ne znam zasto tamno, meni proklija na prozorskoj dasci, dakle, dnevno svetlo
evo odgovora za tebe, a i za ostale sto su postali. Sjeme je iz heda. Pokusavao sam i odma sjeme da zasadim u zemlju, i kako je sad jos uvijek toplo ( ovdje u Tuzli oko 29 - 30 stepeni ) ja sam preko dana tu saksijicu sa sjemenkama drzao na vanjskom dijelu prozora na suncevoj svjetlosti a preko noci ispod CFL ( valjda je tako ) lampe. i nakon 7 dana opet nista, e sad sam te sjemenke ubacio u mokru maramicu i to. I da odgovorim nije potpuni mrak, drzim ih na kucistu od kompjutera koje je na povrsini malo toplo i tu je poprilican mrak. Jedna ili dvije sjemenke su mi pukle malo, kao razdvojile se, al uglavnom sve su veoma veoma pocrnile. Evo sad sam tu vrecicu sa sjemenkama stavio napolje dok ima sunca da pokusam stvorit efekat staklenika pa da vidimo hocul navece dobiti kakve rezultate. Ako ima jos kakvih prijedloga bio bih pre zhavalan. :D
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
mokra maramica i stavis u neku kutijicu ili ladicu,bitno da drzi temp i da se maramica ne osusi
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ako nikako ne ide, baci u casu vode i u ormar. Mora izaci, osim ako je sjeme staro, staro.... A to ne mozes znati ako narucujes, niti iz pisa ako uzmes... Drugacije gledano, jednostavno nemas srece!
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
ma direkt u zemlju,odrzavaj vlaznost...i nemoj da ih setas svaki dan ili vise puta dnevno,ostavi ih na jednom mestu....mada ja ako ih ne zabodem odmah u zemlju, uzmem tacnu od soljice za kafu stavim jedan listic t.papira,pokrijem seme sa drugim listicem t papira nakvasim maramice i sa drugom tacnicom poklopim i 90%mi proklija(ne diram,premestam, jedino proverim jednom dnevno dali su maramice mokre ako su samo vlazne dodam malko vode(a da,nikada ne koristim vodu dirktno iz cesme,nego dan pre no sto resim posaditi napunim plasticnu flasu)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CroWeed
03.02.2015
49
93
18
36
Nabavio sam neke brendirane sjemenke (ako mi uspije, otvaram dnevnik..), stavio u namočeni WC papir i u najlon vrećicu, ali me strah da će se papir osušiti i što da onda radim?
Gledao sam onaj video od JazzyJ Guide for growing, tamo je tako objašnjeno, ali mislim da sam trebao neku drugu metodu. :plac:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
mogao si staviti u zemlju i zaliti ;) a moze i tako, tesko ce se papir osusiti kad je u najlon kesi, a treba povremeno i otvoriti pa pogledati, namociti ako treba...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: myluckystars
05.10.2012
17
9
3
39
iman problem! naime 4 sjemenke sa ulice crne sa šarama svjetlim, prvo stavio 2 u maramicu i nista, nakon toga dvi što su ostale bacim u zemlju ne duboko cca 0.5-1 cm i od 7-og ovog miseca su na prozoru ,lagano zalijen svaki drugi dan i nista se ne desava. zasto mi to radi ? probo san ih stisnut i nisu pukle stvarno neznam sta se desava
 
10.03.2015
13
4
3
47
Evo i ja da se ukljucim u ovu pricu,doneo sam 10 amnezia haze semena i stavio u maramicu sa klija,pre 7 dana sam ih stavio u klijanje a posle 2 dana vec su pocele da pustaju klice,nego imam neki drugi problem,temp u boxu mi je oko 23-24 stepena,a vlaga oko 80,dal ce preziveti dok nedodje malo lepse vreme i ugreje se box...?
 
10.01.2015
175
107
43
Nabavio sam neke brendirane sjemenke (ako mi uspije, otvaram dnevnik..), stavio u namočeni WC papir i u najlon vrećicu, ali me strah da će se papir osušiti i što da onda radim?
Gledao sam onaj video od JazzyJ Guide for growing, tamo je tako objašnjeno, ali mislim da sam trebao neku drugu metodu. :plac:

Stavi seme u maramicu i umoci cosak maramice u casu sa malo vode, a drugi cosak maramice stipaljkom ili necim zakaci za vrh case. Tako ce maramica uvek biti vlazna ali ne premokra i semenke ce stajati horizontalno tako da ako ti ostanu malo duze klica ce biti ravna. Tako sam se ja snasao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: myluckystars
03.02.2015
49
93
18
36
Da li se u ovim 'maramicama' može klijati, piše 100% pamuk.

0000193945.s-f10ade907c2412a68e56b027e950d166.x-1004x800.jpeg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ja uzmem wc papir smokrim ga i iscjdim stavim u kesicu za zamrzivač(nije prevelika) smokrim ruku i malo poprskam unutra zatvorim i cekam dan dva
naravno na toplo mora
 
Poslednja izmena:
21.09.2015
12
1
3
38
A kada biljka proklija i tek pocne da izlazi iz zemlje,recite mi koja joj je najbolja temperatura tada,i koliko se drzi u rasadnim saksijama,i kada se prebacuje u velike saksije?I kada se biljke stavljaju u box pod svetla?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.