Klijavost semena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
54
Pitanje je:
- Koliko i da li vreme utiče na klijavost semena?
Pri ovome ne mislim na vreme u smislu atmosferskih prilika. Da objasnim, poslao mi drugar iz NL seme, sorta AMD
IMG_20170318_115035.jpg
, pocepao je etiketu za svaki slučaj. E sad, ima pet semena, planiram da iskoristim dva a tri da ostavim za sledeću godinu. Da li će, i koliko ta semena izgubiti na klijavosti do sledeće godine ako ih sačuvam u originalnom pakovanju i na suvom naravno? Ako će da izgube na klijavosti puno onda ću nekako svih pet da smestim negde pa šta bude, ako ne onda kako planiram.
Hteo sam o ovome da pitam nekog mentora, da ne bih otvarao novu temu, ali tamo mi ništa nije dozvoljeno, tako da sam morao na ovaj način, a kad bolje razmislim ovakva tema ne može da škodi.
To je to...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Meskalito
24.05.2015
45
27
18
kao sto ti je vec odgovorio WEEDetix seme cuvaj na mracnom mestu na temp. od 10 do 25 stepeni u zatvorenoj kesi ili kutiji gde nece imati vazduha i vlage, mozda nece trajati 20 god, ali cetiri - pet hoce sigurno i nece im faliti nista.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Hooker
21.05.2019
25
12
3
Pozz ekipa, vidim da odavno nije ništa pisano u ovoj temi, a bolju nisam našao pa ako smeta slobodno delete :)
Dakle dobio sam sjemenku od T.H. Seeds od prijatelja koja je mogu reci poprilicno velika s obzirom na druge sjemenke koje sam do sad imao i tamnija je... bila je u vodi 36 sati, nakon cega je prebacena izmedu natopljenih maramica i svakodnevno provjeravana da li ima dovoljno vode.... Međutim, evo 8 dana i nista od klice.... dok su 3 ww od rqs-a proklijale u roku 48 sati...
Da li je i dalje držati ili dignuti ruke od nje?
Unaprijed veliko hvala na pomoći! ::volimj::
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Ekipa pitanje jedno. Našao sam u Purple Punchu (outdoor) cca. 5 kom. dobrih sjemenki. Oprašena nije garant, vjerojatno stres ili rodelizacija. Nego ono što mene zanima, da li je to sad isto feminizirano sjeme il kak to ide? :D
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.275
9.541
256
@Badi jedino što je sigurno - nije mužjak :) ukoliko je jaka i stabilna genetika (a ti ipak guraš Barnija, dakle trebalo bi) to su fem milion posto, tim pre što je samo par komada semenki.. može biti i hermi naravno, ali opet kažem - tu već genetika igra ulogu, ukoliko je hermi gen dominantan - biće hermi jbg

Ja bih svakako to posadio :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Od BF Glookija , sam dobio 5-6 menki takodje niotkuda , posadio , proklijalo i dobio uglavnom zemske ali je jacina , kvalitet i kvantitet dosta ispod originala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
231
719
93
31
Ekipa pitanje jedno. Našao sam u Purple Punchu (outdoor) cca. 5 kom. dobrih sjemenki. Oprašena nije garant, vjerojatno stres ili rodelizacija. Nego ono što mene zanima, da li je to sad isto feminizirano sjeme il kak to ide? :D
Ja sam imala u prosli grow od Gorila Glue ali samo jednu sjemenku sam nasla. Sad je u cvjetanju biljka, odlicna genetika. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran and Badi