Kloniranje Detaljno

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
To ti je ko da sebe kloniraš, ako si žensko klon će biti žensko ako si muško klon će biti muško.
Pa znaš valjda šta su klonovi, logički razmišljaj i sve ti je jasno ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: teky83

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
pff jbg.. neko mi reko da iz klona rastu samo zenske biljka.. pa sam hteo da pitam.. u svakom slucaju uzeo sam 2 klona za par dana mi stize boxic pa ce bude i nov dnevnik :))
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Pa da jer se kloniraju pretežito samo ženske biljke, nema smisla klonirati muške - ipak nas u 99% slučajeva zanimaju samo ženke - zar ne?

Ne boj se ako si uzimao klonove, sigurno su cure :))
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
nemam cega da se bojim matori.. retko kad sam bez marihuane stalno radim jednu za drugom jednu za drugom ove god sam se odlucio i da bacim outdoor da vidim kako bi islo :)
jbg zivim u gradu gde svi valjaju gandzu prskanu lekovima i ko zna cime jos i zelim da donesem neke promene u svom i zivotu svojih drugara a ne da se trujemo... :))
 
25.05.2011
18
2
0
31
Pozdrav!

Imam jedno pitanje sto se tice kloniranja. Naime, moj bratić je saznao da mu je biljka zenska, vidjele su se fine nakupine...Od te biljke napravio je 2 klona i dao meni za moj prvi outdoor uzgoj. Nakon nekog vremena bratić mi javlja da su se na biljci pojavili znakovi muskih cvjetova i time ta biljka postaje hemafroditom. Eh sad, ti klonovi rastu vec skoro 2 tjedna i neznam jos sto ce biti s njima. Pa bi volio dobiti jedan koristan savijet, da cekam jel se isplati ili?
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Pričekaj pa vidi, možda ih je on maltretira, al ako su njemu uvjeti bili ok bez stresa,
vjerojatno će i tebi počet jaja izlazit svudi, jbg ista genetika.

E i dobrodošo zelenji
 
25.05.2011
18
2
0
31
Da, njegov uzgoj je indoor i tek je poceo s time pa mi se nekako cini da je zbog stresa mutirala. Kad cu znat jel ispravna ako sam ju posadio prije 12 dana?
 
11.07.2011
2
0
0
31
ja sam ove godine prvi put probo klonirat i nije to neka nauka rezo sam ih pod 45 malo zarezo grenčicu stavio u prah na nekih 5-10 sec i stavio u zemlju od 8 komada 6 se primilo :) i to u dnevnom boravuku na regalu bez kontrole temperature i bez ikakvih drugih gluposti vlažio sam zemlju po potrebi tak da planiram stavit jos nekih 5o do 1oo komad :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Relativno kasno posadjena u outdoor, dominant sativa (gratis seme Thai/Haze x Skunk) u startu prakticno osudjena na propast, tako da sam 25. 07. secnuo dva vrha i jednostavno stavio u vodu i hlad. Do sada se nisam zanimao sa klonovima, pa ako ce vec biljke biti skinute znatno ranije zbog okolnosti, rekoh da probam najjednostavniju opciju za kloniranje, bez praska, gela i sl. Nikakva kontrola temperature ili vlahe, samo par puta dolivena voda. Nakon neke 3~4 nedelje jedna je sjeb*** mojom krivicom a druga je pustila 3 korena i presadjena, nadam se da nesto izvucem od nje. Prezivela je ona desno na prvoj fotki. Peace.

25. 07. 11. 30. 08. 11.
 
14.09.2011
21
2
0
31
A momci moze pitanje jedno?? Dokle rastu klonovi?? mislim,dali rastu kao biljka tolko visoko ili imaju neku granicu? Ili je klon isto kao biljka,odnosno raste u potunosti isto kao i biljka koje se porodila iz sjemenke? Poz!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Тремор

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
sve zavisi od rezima svetla koji primenjujes, isto kao kad teras biljku iz semena (porodila se biljka iz semena??? joj flok, biseru)
 
14.09.2011
21
2
0
31
Joj brate nesmaraj,to je vise iz zajebancije sta prcas odma?? jel se moze igdje dobit ikakav odgovor a da te neko nez*jebava odma?? porodila,isklijala,rodila..zna se nasta se misli.. Sve je to isti k! jaojjjjjj!!! ugl pitanje je postavljeno samo me to interesiralo,a ti ako nemas konkretan odgovor,nemoj ni odgovarat! kuzis? A ti vjerojatno nebi bio ti,da negdje neturis nos,i dan ti nije dan da nekome nesto nekazes.. Ja cekam odgovor i to je to! hvala!
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
A ti Flok da se malo trgneš i pročitaš teme vezane za kloniranje našo bi i odgovore koje trebaš!!
ovako samo postavljaš pitanja koja su več odgovorena i stvaraš nepotreban posao moderatorima!!

A odgovor ti je!
Biljka iz klona je ista mama al sa malo manjim odstupanjima u izdržljivosti,rastu i potenciji od mame.A narast če visoko kolko je vegetiraš.Znači procedura ti je ista ko i sa sjemenkom.Koliko je vegetiraš tolka če da ti izađe.
 
14.09.2011
21
2
0
31
mr.dr.Smok je napisao(la):
A ti Flok da se malo trgneš i pročitaš teme vezane za kloniranje našo bi i odgovore koje trebaš!!
ovako samo postavljaš pitanja koja su več odgovorena i stvaraš nepotreban posao moderatorima!!

A odgovor ti je!
Biljka iz klona je ista mama al sa malo manjim odstupanjima u izdržljivosti,rastu i potenciji od mame.A narast če visoko kolko je vegetiraš.Znači procedura ti je ista ko i sa sjemenkom.Koliko je vegetiraš tolka če da ti izađe.

To me interesiralo,a to sto si mene kaznio s tim bodovima,a on me je uvrijedio to nema veze? Al dobro oputeno,a mislim da nije bezveze ova tema "kloniranje detaljno".. i citam stalno okolo o tome,al nisam naso bas na ovo sto sam piso,vjerojatno zato sto je forum dosta razbacan,a i tema sama govori,pa zasto nebi bilo u toj temi isto tako i moj odgovor s obzirom da me stvarno to interesira!? Hvala!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
..:Flok:.. je napisao(la):
Joj brate nesmaraj,to je vise iz zajebancije sta prcas odma?? jel se moze igdje dobit ikakav odgovor a da te neko nez*jebava odma?? porodila,isklijala,rodila..zna se nasta se misli.. Sve je to isti k! jaojjjjjj!!! ugl pitanje je postavljeno samo me to interesiralo,a ti ako nemas konkretan odgovor,nemoj ni odgovarat! kuzis? A ti vjerojatno nebi bio ti,da negdje neturis nos,i dan ti nije dan da nekome nesto nekazes.. Ja cekam odgovor i to je to! hvala!

ja ti odgovorim na pitanje i onda ispadne da smaram i jos kao vredjam? ne znam sta je tu uvreda ali ako ti mozes "vise iz zajebancije", zar ja ne mogu malo da se nasalim? al' ok, nema frke
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
mr.dr.Smok je napisao(la):
A odgovor ti je!
Biljka iz klona je ista mama al sa malo manjim odstupanjima u izdržljivosti,rastu i potenciji od mame.A narast če visoko kolko je vegetiraš.Znači procedura ti je ista ko i sa sjemenkom.Koliko je vegetiraš tolka če da ti izađe.



Mozes li malo da pojasnis odstupanje u potenciji?Zasto se to dogadja?


Ako bi duze vreme uzimali klona sa klona(bez majke) dali li da bi nakon dugo vremena biljka potpuno izgubila na potenciji?Koje je to vreme(koliko godina)?,koliko se % gubi po turi i zasto?:smoke18:
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ja se ne bi slozio s time gore...bas sam citao dosta o tom slucaju i ljudi su radili testove i usporedbe s klonovima do te mjere da su dosli do 50-og klona(od klona, od klona, od klona...) i nikakvih gubitaka karakteristika nisu primjetili...

Druga prica bi bila da se majku drzi godinama i s nje konstantno skidaju klonovi, onda bi oni bili slabiji cisto zbog propadanja genetskog materijala zbog starosti...
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Ispravna teza mada se gubi i iz klona u klona.Stime da je dokazano klon od klona nestabilnija je genetika od klona od majke.
To su sve usporedbe i testovi u laboratoriskim uvjetima.To oped za nas baš ne znači puno.Nama je bitno to da češ uvjek dobit istu biljku ako im pružiš iste uvjete.Po tome je i definicija klon.Znači ista biljka po karakteristikama.
 
05.06.2011
16
9
0
40
nisam našao sličnu temu, a zanima me dali je zamisao izvediva...???

već neko vrijeme razmišljam da si uzgojim mamu i da ju imam za klonove, ali pošto je moj box mali i u njega stane 1, eventualno dve biljčice, mama i nebi imala nekog smisla, i tako malo mozgajući došao sam do ideje da bi se biljka mogla prosljeđivati...
teorija je sljedeća, recimo ja i još 2 frenda imamo svako svoj box podjednake veličine, i sve šta treba je uskladiti rast..
recimo da samo već ustanovili da je biljka ženka, i vegetira ko mene, dan prije nego ju stavim na cvijetanje odrežem vrihić sa nje, kloniram ga i dam ga jednom frendu koji ju stavlja ne vegetaciju... nakon mjesec dana.. moja je biljka već na pola puta do sazrjevanja, od jednog frenda je na kraju vegetacije i on opet reže vrh sa svoje i klona prosljeđuje trećem frendu...

tako smo zatvorili krug,
imamo 100% ženku,
niko od nas netreba dodatni box za mamu,
nema frke sa nabavom sjemena,
svakih mjesec dana je kod nekog berba...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Тремор