Kloniranje - Vodič

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SikSTi

Aktivan Član
21.09.2007
115
40
28
36
U Evropi
Palo mi je na pamet, jedan tjedan recimo prije uzimanja klonova, da se isti topiraju, pa nakon sto 2 nove granchice pocinju izbijati, cap klona dole i dalje kako vec ide...

Jel bi s time dobio/izgubio sta...?

...Ako ne gubis nista, cini mi se kao dobra ideja za uzgojiti nisku biljku, vec "spremnu" za LST i/ili SCoG...

Ili...? :)
 
08.03.2012
34
88
18
prije svega izvinjavam se na moj Srpsko Hrvatski jezik kako ga pisem...
mozda posle ovoga ljeta bolje cu ga pisati posto idem, ili se vracam tamo nekoliko sedmica..


WeeDiC je napisao(la):
Ima 2 pitanja, zar nije bolje da prvo odsecemo klona pod uglom od 45 stepeni pa tek onda da umocimo u Kloneks nego obratno
i jel moze 24/0 svetlo, cuo sam da je tako najbolje?
ako ti se svidja da ga prvo odsijeces na 45° mozes, pas ga staviti u klonex. Ali primetijo sam da ipak na velikim kolicinama imam vise uspeha kako sam napisao.
Ako je prah, puno vise ces imati uspeha ako ga osjeces posle, jer prah imace da se skupi i klon nece moci upijati vodu, i osusi ce se.

Sto se tice svijetla, 24/0 ili 18/6 itso je, nema skoro nikakve razlike, samo sto ces vise potrositi struje^^. 18/6 ili 24/0 to ti je da ti biljka raste a 16/8 bijlka ti skoro nece rasti ali razvija ce corjen ''zile''.
ja stavljam i sa 18/6.




iprezime je napisao(la):
stvarno dobar tutorijal, ako smijem pitat, ja sam mislio zadnji tjedan vege ih napraviti, i staviti u manji inprovizirani box dali oni mogu izdrzati u vegi toliko dugo dok mi ostale biljke neprodu fazu cvjetanja, hvala
nisam siguran da li sam razumjeo, ako mislis da kloniras biljke prije nego sto pocnu da cvijetaju, pas da i sacuvas dok zavrsis cvjetanje, mozes. Ali tako ti genetika biljke propada...
Ako oces da sacuvas dobru genetiku, moras da imas majku.



weedtrees je napisao(la):
Pozdrav raja,imam pitanje posto sam novi i sad zanima me oko kloniranja biljke imam jednu koju bi uskoro klonrao al problem je u tom sto nema (rockwool ili nesto slicno) jel bi mogao uzeti nesto u zamjenu nekakvu vatu,jedino za vatu i mislim la nezz hoce li korijen moci se razvit jer je gusta dosta,Hvala unaprijed uzivajte ;)

na to pitanje Power Seed ti je odgovorijo, prije nego sto si postavijo pitanje ^^



Power Seed je napisao(la):
ja ih secem normalno, onda obradim i umocim u hormon, tada u zemlju i pokrijem... nisam nikada drzao 24/0, obicno ih uglavim u vege pc-box uz nesto drugo, dakle stoje na max 18/6... sigurno da cela prica moze na vise nacina

evo sve to i u fotkama








SikSTi je napisao(la):
Palo mi je na pamet, jedan tjedan recimo prije uzimanja klonova, da se isti topiraju, pa nakon sto 2 nove granchice pocinju izbijati, cap klona dole i dalje kako vec ide...

Jel bi s time dobio/izgubio sta...?

...Ako ne gubis nista, cini mi se kao dobra ideja za uzgojiti nisku biljku, vec "spremnu" za LST i/ili SCoG...

Ili...? :)



nisam te razumjeo, nije samo da pisem lose, nego i citam lose^^
 

GrowByLudak

Aktivan Član
26.09.2013
82
20
0
hvala onom tko je onako ljepo i slikovito objasnio kloniranje mislim da se bacam na uzimanje klonova....i imam jedno pitanje malo glupo al aj pati me: ovako odsjecem umocim u gel osjecem (i sta cu ondak posto nemam onaj prasak) mogu opet u gel ili? i zasto nebi mogo osjecem umocim i ondak u vunu oce se primit tako :spcartmanmad: :D
 

Vesperian

Aktivan Član
15.08.2012
108
101
28
35
pozdrav svima..

imam jedno pitanje sto se tice kloniranja..

imam propagator, danas sam stavio klonove u njega, on ima vodenu pumpu koja baca vodu na casice sa kamenom vunom u kojoj se nalaze klonovi..

znaci: rezanje klona, umakanje u clonex i rez pod 45 pa u kamenu vunu..

pitanje je: da li je problem ako je kamena vuna stalno mokra? znaci da pumpa radi 24/0 i da namace vunu ili bi bilo bolje u intervalima? ako da, kojim?
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Nije potrebno nešto posebno komplicirati... važno je da je vlaga veća,stavi na intervale od 3 h da malo špricne i to je dovoljno. možda čak i rijeđe
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
Vesperian je napisao(la):
znaci: rezanje klona, umakanje u clonex i rez pod 45 pa u kamenu vunu..

pitanje je: da li je problem ako je kamena vuna stalno mokra? znaci da pumpa radi 24/0 i da namace vunu ili bi bilo bolje u intervalima? ako da, kojim?
znaci: rezanje klona pod kutem od 45 pa onda u clonex pa u vunu... ;)

ako su ti klonovi u nekoj kutiji koja bi trebala propustat blago svjetlo al ne i previse zraka,ja koristim bjele suskave vrecice iz ducana,tada jednom kad namocis medij nemoze se osusit lako jer vlaga nemoze puno isparavat u zatvorenom prostoru a vrecica ujedno prigusuje svijetlo pa ujedno moze i pod hps,...ustvari vlaga ce isparavat sve dok se prostor ne ispuni 100% vlagom al tad drasticno padne njeno isparavanje a klonovi imaju vode u zraku i vise nego dovoljno za daljnji razvoj...obavezno prozracivanje jednom dnevno zbog svjezeg zraka....
evo ja vec 7. dan ne zaljevam nit vlazim pa cak ne koristim ni clonex i sve stima :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: roower

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....ja sam probao na posve jednostavan nacin, posudu, u nju klonove koji su u casicama sa zemljom i posudu prekrio prozirnom prijanjajucom folijom, naravno da ima sto vise vlage....

.....koristio plantela rizoton II, klonovi skinuti 11.dan na 12/12......jednom dnevno sam provjetrio i pospricao klonove a zemlja je cijelo vrijeme mogao bi rec bila natopljena.......

.......ocekivao sam da ce im trebat neko vrijeme da se vrate u vegetaciju al zacudo prvi klon je pustio korijenje nakon samo 8 dana, isto tako skinuo sam klonove sa cure 20 dana na 12/12 i jedan se klon primio nakon 11 dana drugom cini se nema spasa...........

....evo moj home made klone box........

 
28.04.2013
31
35
18
Pozz svima!Imam problemcic,klonirao sam uspesno nekoliko puta i klonovi "sljonu" onako ali vec posle nekoliko sati se podignu sto nije sada slucaj.Evo su u boxu vec 24h i poneki je i dalje sljonuo.Koristio clonex,voda sa podesenim ph,zemlja.Hoce li se oporaviti ili da skidam druge?
 

Vesperian

Aktivan Član
15.08.2012
108
101
28
35
ja ne radim tako..kad ih ja uzimam rezem ih tako da ide 2-3cm u zemlju i oko 2cm iznad zemlje tako da listovi leze na povrsini casice....uspjesnost do sad mi je 100%..
 
28.04.2013
31
35
18
Moguce da je bolje ali mi se cini da su mali klonovi.Ja volim da skidam klona izmedju 8-10cm.Prvi put sam skinuo tako male klonove i trebalo im je duze vreme da se primi ali tada nisam bio u mogucnosti da im odrzavam vlagu konstantno pa je to verovatno razlog duzeg cekanja za korencic.Skoro sam skinuo dva klonica za experiment neki i stavio sam ih u kamenu vunu.Posle nekoliko dana cekanja gurnuo sam ih u zemlju i krenuo sa zalivanjem ph vode 6.5 i posle dva dana se javljaju problemi.Novi izdanci su skroz deformisani i osteceni kao da im fale komadi lisca.Jel to razog sto je u kamenoj vuni okorenjen pa stavljen u zemlju ili je nesto drugo u pitanju?